Stap hogerop komt er nu al voor De Lange Voormalig top 100-speler gaat proberen zijn titel te verdedigen 13 Jesse Huta Galung beëindigde vorig jaar zijn internationale tennisloopbaan. Maar voor het Challenger Zeeland maakt hij graag een uitzondering. Tennisser Jesse Huta Galung maakt komende week tijdens het Drie kleur Challenger Zeeland in Mid delburg zijn rentree in het interna tionale tenniscircuit. De voorma lige top roo-speler beëindigde afge lopen december officieel zijn inter nationale loopbaan, maar maakt speciaal voor het toernooi een uit zondering: „Het voelt hier als thuis komen, een warm bad." De organisatie van het interna tionale tennisevenement kan in haar handen wrijven met de komst van de 31-jarige publiekslieveling. Huta Galung is titelverdediger - hij won de afgelopen twee edities van het Walcherse toernooi - en geldt met zijn palmares en uitstraling als één van de grote trekpleisters in Middelburg. „Het is iets eenmaligs, dus een echte comeback mogen we het eigenlijk niet noemen", bena drukt de speler zelf. „Het Challenger Zeeland is zo'n leuk toernooi, echt een familie-eve nement", vervolgt Huta Galung met een glimlach. „De sfeer is altijd goed, er is lekker eten en het heeft alle facetten van een mooi toer nooi." De inwoner van het Zuid-Hol landse Poortugaal hoefde dan ook niet lang na te denken toen toer nooidirecteur Sander van Buren hem na zijn officiële afscheid bena derde om toch in Middelburg te ko men spelen. „Ik kom graag naar Zeeland. Als het qua planning lukt, komt mijn gezin ook mee. Net als de afgelopen jaren. Dan genieten we samen in van de mooie omge ving, de prachtige stranden en ho pelijk het mooie weer." Pensioen Hoewel Huta Galung in twaalf jaar tijd bijna een miljoen dollar bij el kaar sloeg, moet de voormalig Da- vis Cup-speler tegenwoordig ge woon werken voor de kost. Sinds het beëindigden van zijn professio nele tennisloopbaan is de geboren Haarlemmer werkzaam voor Sport- Vibes, één van de grotere sportmar ketingbureaus van Nederland. „Dat is leuk werk, waarbij ik ver antwoordelijk ben voor meerdere afdelingen; van sales tot en met events. Eigenlijk is het vergelijkbaar met het werk dat Sander van Buren doet, maar dan zijn wij vooral werkzaam voor de grotere merken als Red Buil en de Nederlandse Lo terij." De sfeer is goed, er is lekker eten; het heeft alle facetten van een mooi toernooi Tussendoor slaat Huta Galung ook nog wel een balletje. Zo kwam de routinier afgelopen maand in de Nederlandse eredivisie uit voor Lobbelaer-Moerdijk, het team waar ook de uit 's-Heer Abtskerke af komstige Angelique van der Meet meespeelde. Over zijn niveau in de competitie was Huta Galung gema tigd tevreden: „Het dubbelen gin gen wel aardig en in de loop van de competitie gingen mijn enkelpar tijen ook steeds beter." Of hij ondanks zijn tennispensi- oen de trilogie in Middelburg kan voltooien, durft de speler - die op alle vier de Grand Slam-toernooien uitkwam - nog niet te zeggen. „Je beschikt natuurlijk wel over een bepaald basisniveau. Maar in plaats van dagelijks trainen, train ik nu maar twee keer per week. Aan de andere kant: in vergelijking met de afgelopen twee jaar is nu alle druk van de ketel. Toen vond ik voor me zelf dat ik moest winnen. Nu zie ik wel waar het schip strandt. Voor hetzelfde geld pakt het goed uit en sta ik op zondag weer met die schaal in mijn handen." De Lange ruilt het clubteam van ZRTC Theo Middelkamp namelijk per direct in voor het continentale team Metec, waar hij semiprof wordt. Daar heeft de Zeeuwse ren ner voor anderhalfjaar getekend. Die onmiddellijke overgang heeft alles te maken met het stop pen van Bob Olieslagers bij Metec. Daardoor is er een plekje vrijgeko men. Volgens Middelkamp-ploeg leider Ad Polak stond De Lange het hele seizoen al op de radar van enkele continentale formaties. „Maar Metec was de enige ploeg met concrete interesse", vertelt de coureur zelf. „Metec was sowieso de ploeg waar ik het beste gevoel bij had." Daarmee doelt de student Earth Service and Water in de eerste plaats op de uitstraling van de ploeg, die zich onder meer uit in de begeleidingsstaf. Adri van Hou- welingen, oud-prof en zeventien jaar lang actief als ploegleider van Rabobank, is bijvoorbeeld bij Me tec werkzaam. „Hij kent de slagen van de zweep, hij is iemand waar je enorm veel van kunt leren." Ook het programma van Metec sprak De Lange aan: „Ze rijden misschien wel de mooiste wed strijden van alle Nederlandse con tinentale ploegen." Daartoe beho ren onder meer een hoop meer daagse koersen in het buitenland. De Lange, die het wielrennen tussen 20T3 en 2016 op een lager pitje zette, is aan een sterk seizoen bezig. Hij schreef de Ronde van Oud-Vossemeer op zijn naam en werd ook al tweede in de Ronde van Woensdrecht en de Zuid-Hol landse Eilanden Tour. Tot enkele weken terug was hij bovendien de leider in de clubcompetitie. „Het gaat boven verwachting goed", concludeert hij. „Ook om dat ik in een hoop wedstrijden, die mij qua parkoers niet op het lijf geschreven zijn, voorin ben geëin digd." Daarmee doelt hij op een wedstrijd als de Wim Hendriks Trofee, een kasseienkoers waar klimmer De Lange zevende werd. Door die goede resultaten legde de renner de lat gedurende het sei zoen hoger voor zichzelf. „Eerst was ik al tevreden met een plek in de top tien. Nu vind ik, ook al ben ik zeker van een top tien-notering, dat ik de focus moet blijven hou den om er de best mogelijke klas sering uit te slepen." Dat drukt zich bij De Lange on der meer uit in de wielertegeltjes- wijsheid 'eet eerst het bordje van een ander leeg'. Ofwel: laat eerst het kopwerk aan een ander over. Komende zondag maakte De Lange in de T90 kilometer lange profkoers De Slag om Norg zijn debuut voor Metec. „Wedstrijden rijden bij de profs, dat gaat onge twijfeld even wennen zijn. Maar ik denk dat het alleen maar mooi wordt. Ik kijk er naar uit!" woensdag 28 juni 2017 2V Voor Jesse Huta Galung voelt Zeeland als een warm bad. foto marcel otterspeer/pix4profs van een topper Terugkeer Menno Kole Poortugaal -Jesse Huta Galung (31) Thijs de Lange verwachtte de stap hogerop eigenlijk pas na dit seizoen te maken. Maar de 22- jarige coureur uit Kattendijke klimt nu al een trede omhoog op de wielerladder. Arwin Willemsen Vlissingen Komende zondag rijdt Thijs de Lange zijn eerste 190 kilo meter voor Metec.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70