O CD O Vader en zoon slaan slag 12 ZEELANI Triatlon Terneuzen heefteen planB Didi de Vries pakt knap brons in België Ducarmon grijpt net naast toernooizege Indelingen De waarschuwing voor blauwalg in de Otheense Kreek in Terneuzen is ingetrokken en dus kan de organisatie van de triatlon van Terneuzen opgelucht ademhalen. „Zoals het er nu naar uitziet, kan de triatlon gewoon worden gehouden zoals het hoort. Met zwem men als eerste onderdeel", laat Harold de Maat namens de organisatie weten. Mocht de conditie van het water weer ver slechteren, is er bovendien een plan B. „Dan maken we er een run-bike-run van", aldus De Maar. „In plaats van zwemmen, gaan de atle ten een extra stuk hardlopen." Mountainbikester Didi de Vries (19) uit Wil- helminadorp is bij een wereldbekerwedstrijd eliminator in Waregem derde geworden. Ze moest bij deze afvalrace alleen Nederlands kampioene Lizzy Witlox en de Noorse Ingrid Boe Jakobsen voor laten gaan. Eliminator is een discipline waarbij mountainbikers eerst een kwalificatietijd moeten neerzetten op een kort parkoers. Vervolgens zijn er diverse races. De snelsten gaan steeds door naar de volgende ronde. Uiteindelijk rijden er vier de finale. Ook haar broertje Joppe kwam in actie in Wa regem. Hij rijdt normaal bij de junioren, maar deed in België bij de elite-renners mee. Dit le verde hem de zestiende plek op. Schaker Quinten Ducarmon, afkomstig uit Terneuzen, is afgelopen weekeinde tijdens het HSG Open op een gedeelde eerste plaats ge ëindigd. Dit bleek niet genoeg voor de eind zege op het Hilversumse toernooi. Omdat zijn concurrent Hugo ten Hartog er op weer- standspunten beter voor stond, ging de gou den plak naar hem. De Zeeuwse schaker moest genoegen nemen met het zilver. Ducarmon heeft een sterk seizoen achter de rug. Niet alleen persoonlijk, maar ook met zijn Haarlemse ploeg Kennemer Combinatie. De Noord-Hollanders werden landskampioen en wonnen de beker. In dat laatste toernooi werd de Zeeuw topscorer namens zijn club. Kerkhove zv Als de koers twee jaar geleden was verdwenen, had ik die twee zeges niet Eloy Raas heeft evenals vo rig jaar de kermiskoers van Sint Jansteen gewon nen. De 23-jarige renner van ZRTC Theo Middelkamp was na een slijtageslag van tachtig ki lometer in de eindsprint de snelste van de kopgroep. De Belg Mattias Raeymaekers reed naar de tweede plaats, voor Stefan Laurijssen. Thuisrijder Jimmy de Bruyn was met een veertiende plaats de beste streek- renner van Zeeuws-Vlaanderen. De regen zorgde voor een ma gere opkomst van zo'n dertig ren ners bij de kermiskoers van Sint Jansteen. Toch werd er meteen vanaf het begin volop strijd gele verd door de coureurs. Al vroeg in de wedstrijd ont stond er een kopgroep van zeven renners, maar die werd al snel ge reduceerd tot zes renners. Wouter de Groot, Stefan Laurijssen, Mi chel Stroosnijder, Ramon Vleugel, Matthias Raeymaekers en Eloy Raas hadden het hazenpad geko zen. De verstandhouding was verre van optimaal, maar toch reed het zestal al gauw een voorsprong van dertig seconden bijeen. De winnaar van vorig jaar, Eloy Raas, was vooraan de te kloppen man. Maar zo voelde hij dat zelf niet. „Ik moest een paar rondes bijkomen van mijn inspanning om in de kopgroep terecht komen. Het zag even zwart voor mijn ogen", verklaarde hij na afloop. "Daarna ben ik er gelukkig weer doorge rold." Hij had zelfs nog veel meer in zijn mars. In de slotfase kon hij met Matthias Raeymaekers en Ste fan Laurijssen een voorsprong ne men op de andere vroege vluch ters. „Dat was een ideale situatie. Mijn ploeggenoot Michel Stroos nijder kon daarachter de benen stil houden, terwijl ik mezelf op kop in een kansrijke positie had genes teld." De achtervolgers kwamen niet meer terug, waardoor Raas zich opnieuw kon opmaken voor de strijd om de overwinning. „Ik koos voor hetzelfde strijdplan als vorig jaar. Dat zorgde destijds voor een mooi succes, dus ik heb daarover niet lang getwijfeld. Ik weet dat ik lang op een hoog tempo kan sprin ten en ging daarom als eerste de spurt aan. Zo kon ik uiteindelijk de overwinning pakken." Stroosnij der maakte daarachter het succes bij ZRTC Theo Middelkamp com pleet met een verdienstelijke vierde plaats. Pieken Raas boekte - net als vorig jaar - zijn eerste seizoenszege in Sint Jansteen. Vorig jaar stagneerde zijn vorm na die overwinning, maar dat hoopt de renner uit Goes dit jaar te voorkomen. „Hoe dan ook ligt deze periode me wel. Ik probeer altijd te pieken rond het NK. Aangezien de kermiskoers in Sint Jansteen kort daarna volgt, verschijn ik hier vaak in een goede vorm aan de start", aldus de winnaar van de ronde. Daarnaast is het parkoers op zijn lijf geschreven. „Ik vind het een prachtige wedstrijd. De scherpe bochten liggen me uitstekend. Ook is het gaaf om voor zoveel pu bliek te fietsen. Het voelt toch een beetje als een thuiskoers aan, om dat het in Zeeland is. Ik ben de nieuwe organisatie van de Kermis koers in Sint Jansteen in elk geval ontzettend dankbaar. Als de koers twee jaar geleden van de kalender was verdwenen, had ik hier niet met twee mooie overwinningen gestaan." Na reeds prima resultaten op de voorgaande wedstrijden behaalden ze de overwinning op de provinci ale vlucht uit La Souterraine. Daar naast bezetten ze ook de derde plaats. Hun blauwe, tweejarige doffer legde de afstand van 590 kilometer tussen Terneuzen en La Souter raine af met een snelheid van 91 ki lometer per uur. Hij versloeg daar- Sjaak de Keijzer zag zijn duif niet komen, maar won wel mee alle 2711 mededingers, die door 310 liefhebbers waren ingezet. Tweede werd Cees Schroevers uit Arnemuiden. Het andere concours van afgelo pen weekend was de overnacht fondvlucht uit Bergerac. Op het programma stond Agen met een lossing op vrijdag. Maar er werd be sloten de lossing uit te stellen naar de zaterdag en te lossen in Bergerac. Daar kregen de duiven om 14.30 uur de vrijheid. Het tweejarige vaalduivinnetje van Sjaak de Keijzer arriveerde zeer vroeg in Hansweert. De Keijzer heeft de duif niet zien aankomen, maar hij heeft de haar om 4.02 uur geklokt. Ze haalde een snelheid van 102 kilometer per uur. Aan dit concours namen 1329 duiven deel, ingezet door 176 lief hebbers. Tweede werd Johan Ver wei uit Wissenkerke, spelend on der de naam Mevr. Verwei-Filius, en derde waren de Gebr. Van Maa- ren uit Wemeldinge. woensdag 28 juni 2017 Vooralsnog kan er gezwommen worden. ATLETIEK MOUNTAINBIKE Quinten Ducarmon. SCHAKEN 1 Hoek, Vlissingen en Goes weten vandaag tegen wie ze het moeten opnemen in de competitie. Voet balbond KNVB maakt in de loop van de dag de in delingen bekend. De andere Zeeuwse clubs weten over zeven dagen in welke competitie zij te rechtkomen. De indelingen voor het bekervoetbal volgen op woens dag 12 juli. I Lesley Kerkhove (foto) heeft op de eerste dag van Wimbledon geen punt gespeeld. De tennisster, afkom stig uit Zierikzee, zou gisteren in actie komen in de eerste ronde van het kwalificatie toernooi, maar door regenval is haar partij verzet naar vandaag. Ze neemt het van middag op tegen Kaia Kanepi uit Estland. Zij is de voormalig nummer vijftien van de we reldranglijst. a co Raas haalt oud stri j dplan uit de kast en wint weer u Eloy Raas komt juichend over de streep in Sint Jansteen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE -Eloy Raas Job de Feijter Sint Jansteen Vader Adriaan Scheele uit Ter neuzen en zijn zoon Jaap, spe lend onder de naam Gebr. Scheele, horen bij de top van de Nederlandse duivensport. Tradi tiegetrouw winnen ze nagenoeg ieder seizoen wel een of meer dere provinciale concoursen. Af gelopen weekeinde was het ook raak. Marcel Buijsse Oostburg hïfiJïSSjSïs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69