10 ZE Trudy Snijders (52) bezorgt de PZC in Nieuw- en Sint Joosland. „Soms moetje over een berg van anderhalve meter sneeuw klimmen." a BEZORGER TRUDY SNIJDERS Wil je ook bezorgen? Zonder goede krantenbezorgers ontvangen de abonnees geen krant! et een paar kleine on derbrekingen tussen door bezorg ik nu der tig jaar kranten", zegt I Trudy Snijders uit Nieuw- en Sint Joosland. „Mijn man en zoon doen het ook, mijn dochter vroeger ook. Mijn man heb ik op mijn zestiende ontmoet door de kranten wijk. We liepen allebei met een an dere krant in Pauwenburg. We maak ten eens een praatje en kwamen el kaar later tegen in de stad. In 1985 zijn we getrouwd." Zes dagen in de week gaat de wekker van Trudy om kwart voor vier. „Je moet hier echt feeling voor hebben en een ochtendmens zijn. En je moet door weer en wind. Meestal heb ik daar geen problemen mee. Ik heb ook weinig slaap nodig. Maar natuurlijk zijn er dagen dat ik echt geen zin heb. Zeker toen het een paar jaar terug zo glad was. Dan moest ik soms over een berg van anderhalve meter sneeuw klimmen. Maar natuurlijk ga je ge woon: het is je werk." En als dat erop zit, heb je de hele dag nog voor jezelf. „Dat vind ik ide aal. Stel dat je een dag naar het strand of het zwembad wil, kun je daar om half tien heen." Haar krantenwijk doet ze samen met haar man. „Ik val ook weieens in op buitenroutes, als er iemand ziek is of vakantie heeft. Dat is leuk, maar er is ook een eng stuk. Daar staan geen lantaarns. In de nacht is het daar echt pikdonker. Pas reed ik er per ongeluk een doodlopend weg getje in. Ik wilde keren in een wei land, maar dat ging niet helemaal goed. Gelukkig kwam ik eruit, anders had ik in de sloot gelegen." De familie kent bijna iedereen in Nieuw- en Sint Joosland. Dat heeft zijn voordelen. „Toen mijn man vijf tig werd, heeft mijn dochter vooraf bij iedereen in zijn wijk aangebeld. Ze vertelde hen over de verjaardag en gaf hen een flyer met zijn foto. Op zijn verjaardag hing die foto met twee bal lonnen aan elke deur. Soms met cho colaatjes, enveloppen met geld, kaart jes.Dat was ontzettend leuk." Trudy is nog niet van plan om bin nenkort te stoppen. „Heel eerlijk: het is een lekkere bijverdienste. Je blijft in beweging en hebt verder de dag vrij. Mijn man heeft werk aan huis, ik ben huisvrouw. Dus het is voor ons alle bei fijn om even buiten te zijn. Zeker in het voorjaar en de lente. Het is dan nog helemaal stil, je hoort alleen de vogels fluiten." Ze bezorgt de kranten if door weer en wind. Maar het najaar heeft een groot nadeel. Kruisspinnen. „Er zijn tuinen waar heel veel bosjes staan. Dan doe ik in het najaar elke ochtend karateslagen met de krant om maar geen spinnen op me te krij gen. Maar alsnog loop je er weieens met je gezicht doorheen." Kinderwagen Haar kranten neemt ze niet mee in de standaard krantentas. „Ik heb van een kinderwagen een postkar gemaakt, daarmee vervoer ik de kranten. Want ik houd het niet vol om met die kran tentas rond mijn nek te lopen. Dat is met meer dan honderd kranten echt heel zwaar. En nu hebben meer men sen mijn idee overgenomen. Zij be zorgen nu ook met een oude kinder wagen." Later op de dag gaat Mirjam weer op pad voor haar nieuwe baan bij PostNL. „Dat is natuurlijk ge woon hetzelfde werk, alleen dan huis-aan-huis. Het bezorgen bevalt me goed. Je bent lekker buiten en je sport gratis." Het is fijn om waardering te krij gen voor je werk. „Er is een man die in de winter alle stoepjes in zijn straat sneeuwvrij voor me maakt. Dat is zo aardig. En een tijd geleden kwam ik 's ochtends vroeg langs de bakker. 'Ruikt lekker, zeg!' riep ik. Hij vroeg me binnen en ik kreeg een bolus. Dat zijn de leuke dingen. Sommige mensen kijken op je neer omdat je kranten rondbrengt. Maar dan staat hun onkruid een meter hoog en zitten ze zelf de hele dag binnen. Dan kun je beter kranten bezorgen, lijkt me. Dat is tien keer beter dan je hand ophouden." woensdag 28 juni 2017 .'.26- 'Je moet hier fèeling voor hebben' Joanne Karkdijk Trudy Snijders: „Het is fijn om waardering te krijgen." foto johan van der heijden Heb jij geen moeite met vroeg opstaan en ben je op zoek naar een goede bijverdienste? Dan past het bezorgen van de krant bij jou! Meid je direct aan voor een wijk in jouw buurt op: www.krantenbezorgen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68