II II II Plassen op een Dixie is niet van deze tijd' Kinderopvang Rijckholt Geersdijk gaat in verweer tegen geldboete Laatste editie oude stijl ligt volgende week in de brievenbus 7 In Schore wordt gewerkt aan de laatste Dorpskrant oude stijl. Voor de allerlaatste keer wordt met knip- en plakwerk een krantje gemaakt met het dorps- en schoolnieuws. BH Ik zoek vooral dingen op de computer op. Zoals de puzzel bijvoorbeeld De laatste tijd levert de dorpsraad heel veel aan. Maar de kinderen blijven dat ook doen Tromiru de com], As-forma hier in d* Tunnel) een de hand daó we een moed op no-grams A4-papier. uaar plakken we alle uitgeknipte As'jes op. Met magic tape. Dan zie je geen schaduwrandjes en het spiegelt niet." 280 kopieën Met dat moederexemplaar gaat Trommelen vervolgens naar gemeentebode Jan Moerdijk. „Die maakt voor ons 280 kopieën. Tweehonderd voor de inwoners en de rest is voor adverteerders of an dere belangstellenden. Aan het eind van de week krijgen we dan een stevige stapel papier. Die gaan we dan weer in De Tunnel vouwen zo geDeura. teaer neemt aan een stapeltje mee en bezorgt de vol gende dag zijn 'wijkje' in het dorp." Dat gebeurt volgende week dus We hopen dat de gemeente met een bijdrage komt. Want het wordt allemaal wel duurder aorpsjrrantje verawijnt, net ais ae oude school. De school gaat na 12 juli voorgoed dicht, de Dorpskrant keert terug in een moderne, digi tale vorm. Gaan de redacteuren het knip- en plakwerk niet mis sen? „Ach, het is aan de ene kant wel jammer. Het was altijd leuk om te doen. Maar het is mooi dat we het over hebben kunnen dragen. Nu is het alleen nog hopen dat de ge meente met een bijdrage komt. Want het wordt straks allemaal wel duurder, natuurlijk. De wet houder heeft ons een mondelinge toezegging gedaan." Dat nieten en vouwen is zo gebeurd. In een half uurtje hebben we dat voor elkaar genoten bezig aan zijn allerlaatste Dorpskrantklus. „Na de zomerva kantie nemen twee anderen het over en wordt alles digitaal gedaan. Vanaf dan gaat de krant ook naar een echte drukker. Wij stoppen er dan allemaal mee." 'Wij' zijn in dit geval Tromme len, Mallekote, Jolanda Bax, Addy Dagevos, Shiras Niamat en Leni Lepoeter; de redactie van de Dorpskrant. Al jarenlang zetten zij (en daarvoor anderen) vier keer per jaar een krantje in elkaar. Heb jij nog van die idi- oteninkt?", vraagt Alex Trommelen aan Els Mallekote. De re dacteur van de Schoorse dorpskrant heeft een foutje gemaakt op het moeder exemplaar van de Dorpskrant. En dat moet met Tipp-ex even weg gewerkt worden. Trommelen is met zijn redactie- Het plaatsen van sanitaire voor zieningen bij duiklocaties is een wens van het college. Bij de Berg- sediepsluis zou dat liefst 45.000 euro kosten, op andere plekken tussen de tien en twintig mille. „Die duikers worden te veel in de watten gelegd", vindt Kees Slager (SP). „Voor onze eigen inwoners leggen we ook geen toiletten aan bij de strandjes. De mensen die bij de Schelphoek recreëren, vragen vaak of ze bij mij thuis mogen plassen." Wethouder Frank Hommel ver dedigt het idee. „Je behoefte doen op een Dixie is niet meer van deze tijd", vindt hij. In tegenstelling tot wat enkele fracties beweren, zijn duikers volgens hem van belang voor Tholen. „Een deel overnacht hier en be zoekt de horeca." Als er betere toi letten komen bij de Bergsediep- sluis profiteren volgens Hommel ook de eigen inwoners daarvan. Kinderopvang Rijckholt in Geers dijk verzet zich tegen de opgelegde boete van 2000 euro vanwege ge constateerde tekortkomingen. Met een zienswijze en een gesprek met de GGD-inspecteur en het Noord - Bevelandse college van B en W hoopt directeur Kim Bakker de ge meente op andere gedachten te brengen. Het college legde de particuliere kinder- en buitenschoolse opvang onlangs een geldboete op omdat de Gemeentelijke Gezondheids dienst (GGD) zowel tijdens de eerste inspectie in november 2016 als tijdens een latere her-inspectie in maart van dit jaar tekortkomin gen constateerde. Volgens de GGD zijn er drie verbeterpunten: veilig slapen, de warme maaltijd tussen de middag en loslopende kippen in de tuin waar de kinderen spe len. Ook werd geconstateerd dat er in verhouding te weinig leidsters aanwezig waren op het aantal aan wezige kinderen. Praktijk In de zienswijze weerlegt Bakker de tekortkomingen. 'De geconsta teerde afwijkingen hebben te ma ken met registratie en formule ring', schrijft de directeur in haar brief aan het college. 'In de praktijk zijn geen afwijkingen gevonden en de kwaliteit is niet in het ge ding (geweest)'. Bakker vindt dat de hoogte van de boete niet in verhouding is met de geconstateerde tekortkomin gen. Eerder gaf ze al aan dat de boete het voortbestaan van de vo rig jaar geopende kinderopvang in gevaar brengt. De directeur pleit daarom voor een gesprek met de inspecteur en het college, vooraf gaand aan de volgende inspectie. 'Om vast te stellen of onze formu leringen en registratie deze keer wel voldoen.' woensdag 28 juni 2017 Schoorse krant t -Shiras Niamat - Alex Trommelen - Alex Trommelen Alex Trommelen. Shiras Niamat en Els Mallekote (vlnr). foto johan van der heijden - Els Mallekote Willem Adriaansens Schore Moet de gemeente Tholen nu echt tienduizenden euro's inves teren om duikers comfortabeler te laten plassen? Dat vragen veel fracties zich af. „Zijn die vier Dixies bij de Bergsediep- sluis niet voldoende?", stelt Arjen Quist (SGP). Rob Paardekam Tholen Ellen Jobse Geersdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60