Proef: laat paspoort in de tas Last minute Autovakanties S5ï m 5 Kras.nl/actie X X':W. V ,V~ v >w. V. -s r. - v?. -^0w nis bezaaide bosrand staan vrouwen in de rij bij een wit bestelbusje van 'gynaecologen zonder grenzen'. De problemen zijn ook weer terug, 's Nachts gooien migranten op de snelweg blokkades op. Vrachtwagens moeten dan vaart minderen of stop pen en de migranten proberen aan boord te klimmen. Vorige week over leed een chauffeur die daar op stil- staande trucks botste. Deze week werd brand gesticht op de snelweg, waarna de politie 21 migranten op pakte. De nieuwe regering van president Emmanuel Macron besloot vorige week om méér agenten naar Calais te sturen. „Er komt géén nieuw op vangcentrum", zei minister van Bin nenlandse Zaken Gérard Collomb. „Eerst zitten daar een paar honderd migranten en voor je het weet zijn het er een paar duizend." Opjagen Het stadsbestuur van Calais par keerde kort geleden een immense container dwars voor de deur van een hulporganisatie, om te voorkomen dat migranten daar zouden gaan douchen. De Franse rechter kwam deze week met een compromis. De regering hoeft geen permanent opvangcen trum op te zetten. Maar de migranten moeten wel humaan worden behan deld, aldus het vonnis: „Er moeten watervoorzieningen, douches en toi letten worden aangelegd." In de stad is inmiddels een soort kat-en-muisspel ontstaan tussen de politie en de migranten. De Afgha- nen en Ethiopiërs worden elke nacht opgejaagd: om te voorkomen dat er gens een 'permanent' kamp ontstaat, zoals de oude jungle was. Naast een rotonde onder de snel weg staan vrachtwagens geparkeerd. Er tegenover in de berm zitten tien tot twintig migranten hun kans af te wachten. Als ze in beweging komen, schiet een politiebusje tevoorschijn. Agenten met flessen traangas rennen op de migranten af, de migranten rennen weg, gaan 10 meter verderop zitten en de agenten vertrekken weer. „Zo gaat het de hele tijd", zucht een politieman. Niet ver daarvandaan staat een grote keet. Voor de deur zitten zo'n 50 Afghaanse mannen. Er liggen stekkers en verdeeldozen en 50 mo biele telefoons worden opgeladen. „Dit is de dagopvang die wij voor mi granten organiseren", vertelt Véroni- que Pigeon van hulporganisatie Sé- cours Catholique. „We geven koffie en thee en mensen kunnen even op adem komen." In het gebouwtje is een keukentje, een gebedsruimte en een leeszaal voor kinderen. „De situatie is nu zo veel erger dan toen met de jungle. Mensen hebben geen dak meer bo ven hun hoofd, ze kunnen zich niet wassen", zegt Pigeon. „De migranten worden elke avond weggestuurd van de plek waar ze liggen te slapen. Elke dag horen wij hier verhalen over agenten die geweld gebruiken. Er zijn al migranten in het ziekenhuis be land." Sécours Catholique schat dat er een kleine 100 kinderen onder de mi granten in Calais zijn. Ook zij leven op straat, in de bossen, zonder hulp. Hayziom is één van hen. Hij is 13 jaar, vertelt hij zelf, in de keet. „Mijn vader en moeder zijn nog in Eritrea. Ik wil naar Engeland, naar fa milie. Daar is het beter." Hij vertelt over zijn leven in Calais. „Ik ben twee maanden geleden geko men." Hij woont ook in zo'n bos, aan de rand van de stad. „Het is zwaar. We hebben weinig eten." Traangas En elke avond is er de politie. „Ze ko men aanrennen, ze slaan iedereen en ze spuiten met traangas." Hayziom stopt met praten en krijgt tranen in zijn ogen. Hij slikt en draait zijn hoofd weg. „Dat gebeurt elke nacht. Ze spuiten het traangas in mijn ogen. Dat doet zo'n pijn. Je kan niet eens wegrennen. Ik kan dan al leen maar huilen, blijven zitten, en mijn handen voor mijn ogen hou den." Veelzijdig Duitsland fit,™ tio voor u! Légère Hotel Tuttlingen gelegen in het Zwarte -Woud. Klantbeoordeling 8,3. Zie: Kras.nl/S3671 SCHIPHOL Reizigers op Schip hol kunnen in de toekomst mo gelijk de grens passeren zonder hun paspoort te laten zien. In plaats daarvan worden ze door een camera herkend. De beelden worden vergeleken met een bio- metrische scan van de passagier. Die kan de scan in de toekomst mogelijk thuis al maken. Schiphol en de Koninklijke Marechaussee starten binnen kort een proef. De techniek moet ook het werk van de marechaus see verlichten. Directeur Jos Nij- huis zit nu nog te springen om marechaussee-medewerkers, zo zegt hij in een interview. KLM heeft een claim ingediend bij Schiphol vanwege schade door drukte op de luchthaven in de meivakantie.Economie Weg in eigen land Onze tio voor uHotel Postillion Veluwemeer omringd door natuur. Klantbeoordeling 8,2. Zie: Kras.nl/53267 woensdag 28 juni 2017 GO migranten in Calais -V' "ts*. SssssL. <32» T" j. ^jjl^ Agenten houden migranten tegen die zich hebben verza meld in Calais. FOTO REUTERS Bezoek historische steden, sfeervoile dorpen en de prachtige natuur. Al wandelend komt u langs dichte bossen, diepe dalen en stuwmeren. Perfecte combinatie van cultuur en natuur 1Van Berlijn tot kleinschalig Winterberg Duitsland heet u Herzlich Willkommen! 2 dagen of bel 0900-9697 70 cpg - Prijzen zijn o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds-Zie: kras.nl/actievoorwaarden w ■iisiisw /f$>. ANVR \igj/ Bij Kras begrijpen we dat u er nog even tussenuit wilt deze zomer. Wacht niet langer en kies nü uit ons ruime aanbod autovakanties. Nederland is een heerlijk vakantieland. Of u nu een weekendje weg of er een midweek tussenuit wilt, in ons veelzijdige land kan het allemaal! Prachtige Fietsen- en wandel arrangementen Ontspannen aan de Nederlandse kust Van Den Helder tot aan Maastricht 2 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5