II Twee bedrijven in innovatie top 100 3 E.N julÜE Kl VERDiE EN MET NIET KENNISECONOMIE M NbER WERKbKU *MEER5ALAfci5 irrri ■FFffl frrïffl terdagmiddag en zondag rapporten te schrijven. „Zaterdag was ik hier op school met vijf andere collega's. In totaal heb ik dit weekend vijftien uur gewerkt. Onbetaald." En dan te bedenken dat de lonen al 20 procent lager liggen dan in het voortgezet onderwijs. „Oneerlijk", zegt Bianca Willems van de kleutergroep. Peter Crucq, ook directeur op de Theo Thijssenschool, ziet voor de toekomst nog grotere problemen. „Het lerarenbestand vergrijst, maar er komen te weinig leraren van de opleiding. Het salaris is te laag, de werkdruk te hoog. Ik zie veel men sen die van de Pabo komen na twee jaar alsnog hun heil buiten het on derwijs zoeken." Tegen half tien stroomt buiten het schoolplein alweer vol. De broodjes zijn op. De leraren gaan er weer tegenaan. In feite is al jaren misbruik gemaakt van het idealisme van de leraar Illuxtron International nestelde zich tussen honderd beste innova ties met zijn Dark Light-technolo- gie. Het bedrijf spreekt van 'on zichtbaar licht', want het is alleen zichtbaar voor mensen die zich in de door het licht bestreken omge ving begeven. Doordat in deze techniek strooilicht ontbreekt, zien mensen op afstand helemaal niets. Delta Vorm maakt stempels voor de snoepindustrie. Door de grote vraag heeft het bedrijf uit Scharendijke een systeem ont wikkeld om de capaciteit te verho gen zonder dat de kwaliteit daar onder lijdt. De MKB Top too is geen ranglijst. Er wordt wel een winnaar bekendgemaakt. Dat ge beurt 1 september. Zeeland staat met twee finalisten landelijk on deraan. Alleen Flevoland presteert lager met één finalist. VERVAT ECASTORE Dwsmmm www.vervat.nl woensdag 28 juni 2017 Kinderen van de Theo Thijssenschool wachten tot ze naar binen mogen, foto ruben oreel De leraren staan niet alleen. Samen met de vakbonden en werkgeversorganisaties over handigden zij gistermiddag een petitie in Den Haag. Ook vanuit Zeeland vertrok een delegatie om de regering dui delijk te maken dat er meer in het geding is dan het onder wijs. Zonder goed onderwijs, komt ook de kenniseconomie in gevaar en 'de welvaart in Nederland valt of staat met onze kenniseconomie'. Daarom eisen de actievoer ders een investeringsplan dat direct bij de start van een nieuw kabinet zichtbaar wordt en vier jaar lang wordt volge houden, met als doel een eer lijk salaris en een lagere werk druk. irrrrf II lil UB Ook het personeel van Samenwerkingsschool De Stroming in Middelburg staakt, foto de stroming Bianca Willems (links) en Pauline Stelwagen aan het ontbijt op de Theo Thijssenschool in Vlissingen. foto ruben oreel -Rob Geljon, directeur Theo Thijssenschool Twee Zeeuwse bedrijven staan in de landelijke MKB Innovatie Top 100 van de Kamer van Koophandel, die dinsdag be kend is gemaakt tijdens een bijeenkomst in Amersfoort. II- luxtron International uit Ritt- hem en Delta Vorm uit Scha- rendijke behoren tot de hon derd meest innovatieve bedrij ven van Nederland. Frank Balkenende Amersfoort Van €149,- voor €99, Stadionweg 33d 3077 AP Rotterdam T 010 482 2781

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58