9 €20 €50 SI WAT MAG 'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en eBay naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week: de drinkblikjesverzameling van Wilfred van der Pluijm (42) uit Holten. k heb ze niet geteld, maar als ik I moet schatten zijn het toch wel I drieduizend unieke blikjes." De drinkblikjesverzameling van Wilfred en zijn broer staat momenteel op zol der bij hun ouders, maar in verband met hun verhuizing moet de grote verzameling weg. Wilfred vindt het jammer dat hij de verzameling, waar hij en zijn broer vroeger veel tijd en energie in hebben gestopt, nu weg moet doen. „Maar er is gewoon geen ruimte voor." Of er nog steeds mensen zijn met zo'n blikjesverzameling, weet Wil fred niet. „Maar in mijn tijd, toen ik een jaar of 10 was, was het bij ons in de omgeving een hype om zulke drinkblikjes te verzamelen. Ik denk dat er alleen in Holten al wel zo'n vijftig verzamelingen waren." De blikjes uit Nederland waren zo verzameld, vertelt Wilfred. En dus was het de kunst om aan bijzondere, buitenlandse blikjes te komen. „Dan vroegen we op verjaardagen aan fa milie of zij blikjes konden meene men als ze terugkwamen van vakan tie. Dat schoot natuurlijk niet op, zij gingen maar één keer in het jaar op vakantie." Parkeerplaatsen langs de kant van de snelweg waren de ideale plek om blikjes te vinden. Toen Wilfred jong was bracht zijn vader hem en zijn broer naar de parkeerplaatsen, later stapten ze zelf op de fiets. Met gemak fietsten ze 30 tot 40 kilometer op een dag, van parkeerplaats naar parkeer plaats. „We spitten door het vuilnis, en als we een buitenlandse auto za- We klopten op het autoraam en vroegen of ze nog blikjes voor ons hadden gen staan dan klopten we op het raampje en vroegen we of ze nog blikjes voor ons hadden." Wilfred denkt graag terug aan die mooie tijd. „Het was een soort strijd. Je moest op tijd op de juiste plekken zijn, anders was je vriendje er al ge weest." De broers gingen daarna sa men naar huis om de blikjes schoon te maken. „Ze werden vaak als asbak gebruikt in de auto." Darna was het een kwestie van ruilen met andere verzamelaars. Staal De collectie van Wilfred is groot en nostalgisch. „Ze zijn allemaal mini maal dertig jaar oud. Er zitten blikjes tussen die niet van aluminium, maar van staal zijn." Wilfred heeft dan ook getwijfeld of hij zijn verzameling wel weg moest doen. „Maar ik doe er niets meer mee. En bovendien heb ik er de ruimte niet voor. Alles weg gooien vind ik zonde, dus wie weet is er nog een verzamelaar die interesse heeft in deze verzameling." Markt plaats woensdag 28 juni 2017 beschermende in/oni Steven Hoorn stra (45) uit Terneuzen: „Welgeteld nul keer in mijn leven heb ik een zwem broek gekocht. Toch ga ik re gelmatig zwemmen. Hoe ik dat oplos? Je knipt het grootste deel van de pijpen van een oude spijkerbroek af en klaar is Kees. Zo heb ik al minstens twintig keer een spijker broek verknipt tot zwem broek. Mijn broers en zus sen doen pre cies het zelfde." Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een zwembroek John van der Have (23) uit Yerseke: „Elk jaar koop ik een nieuwe zwembroek. Gemiddeld be taal ik 30 euro en maximaal 50 euro. De oude gooi ik niet weg, maar ik vind het leuk om jaarlijks af te wisselen. Het belangrijk ste is dat een zwembroek past bij de rest van je outfit. Deze zomer vind ik een fel kleurtje het mooiste. Ik woon vlakbij het strand, dus bij temperatu ren van boven de 25 graden neem ik graag een frisse duik." ^Wil freds blikjes zijn min stens dertig jaar oud. FOTO BERT KAMP Laurien van Ulzen Dion Karren man (22) uit Goes: „Zwemmen doe ik graag, in de zomer in zee en anders in het zwem bad in Goes. Ik koop pas een nieuwe zwem broek als de oude kapot is of niet meer past. Geld over de balk smijten doe ik nooit, dus ik neem niet de duur ste. De aller goedkoopste ook niet, dus ik denk aan een bedrag van 20 euro. Mijn twee belang rijkste eisen: geen zwem broek met een Feyenoordlogo en zeker geen roze." Een echte blikkenvanger Object Drinkblik jesverza meling Verkoper Wilfred van der Pluijm Prijs Bieden Gezien op Grote verzameling blikjes. Verkoper uit Bergeijk, Marktplaats, prijs: n.o.t.k M Pepsi- blikjes. Verkoper uit Leid- schen- dam, Markt plaats, prijs: 35 euro Blikjesverzameling. Verkoper uit Roermond, Marktplaats, bieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48