Tickets Goedkoop vliegen naar de zon, dat willen we met de zomervakantie voor de deur allemaal wel. Maar hoe regel je een zo voordelig mogelijke vlucht? 6 xtra bagage mee op vakantie? Bij de nooduitgang zitten, voor dat kleine beetje meer been ruimte? Dat is dan too euro extra. Een vliegtuigticket boeken was nog nooit zo makkelijk en moeilijk tegelijk. Websites beloven de goedkoopste vluchten. Maar dan blijkt tijdens het boekeningsproces dat je voor alles en nog wat moet bijbetalen. Weg is je voordeel. Waar vind je de voordelig ste vluchten zonder verborgen kos ten? Negen tips en tricks van de ex perts. Iedereen in je omgeving lijkt maar goedkope vluchten te vinden, maar hoe doen ze dat? „Ik zoek 8 tot 12 uur per dag naar 'superdeals' met prijs- vergelijkers als Skyscanner, Kayak en Google Flights", tipt Scott Keyes, op richter van Scott's Cheap Flights, ge specialiseerd in het vinden en boe ken van goedkope vluchten voor con sumenten. „Daar komen geen ge heime tools of ingewikkelde algorit mes bij aan te pas." Ook David Elliot, voormalig docent luchtvaartmanagement bij hoge school InHolland en eigenaar van boekingssite Ticketspy.nl, zweert bij Google Flights. „Je voert je vertrek punt in, geeft aan waar je heen wilt, klikt op je reisdata en binnen twee Lastminutes zijn verleden tijd. Prijzen gaan nu zelfs op het laatste moment omhoog seconden heb je alle mogelijke tickets in beeld. Een kind kan de was doen." Lastminutes? Die zijn verleden tijd, luidt het oordeel van beide experts. De dag dat onverkochte stoelen vlak voor vertrek tegen dumpprijzen weg gingen, is voorbij. „Prijzen gaan nu zelfs omhoog, om optimaal te kun nen profiteren van zakenlui die op het laatste moment weg moeten", zegt Keyes. Er zijn nog uitzonderingen. Elliot: „Prijsvechters als Ryanair en Easyjet stunten geregeld met tickets in de maanden november en december en juli en augustus. Je vliegt dan lastmi- nute voor een spotprijs op verschil lende Europese bestemmingen." Volgens hem loont het ook om touroperators als TUI, Corendon en Sunweb in de gaten te houden. „Die moeten in juli en augustus van hun onverkochte reispakketten en all- inclusives af, vaak tegen dumpprij zen. Je moet alleen wel flexibel zijn met dagen en tijden." Op internet lees je vaak dat je op dinsdag moet boeken, want dan vlieg je het goedkoopst. „Onzin", zegt El liot. „Dat is een hardnekkig fabeltje. Luchtvaartmaatschappijen en reisor ganisaties ondervinden hevige con currentie, daardoor veranderen de prijzen het hele jaar door. Daarin valt absoluut geen patroon te herkennen. Er zijn geen specifieke dagen waarop vliegen voordeliger is." Wel zijn er dagen, vooral feestda gen, waarop je altijd de hoofdprijs betaalt. Keyes: „Wil je met de kerst dagen naar de VS of rondom Chinees Nieuwjaar naar China, dan wordt dat een duur reisje. Zit je niet aan zo'n specifieke moment vast, dan loont het om te wachten." Ook een ticket kopen van je zojuist ontvangen vakantiegeld is niet gun stig. „Vliegmaatschappijen en tour operators weten wanneer jij je va kantiegeld krijgt en gooien dan de prijzen omhoog", legt Elliot uit. Maar moet je nu vroeg of juist laat boeken? „Durf te wachten. Mooie aanbiedingen zijn er altijd", zegt El liot. „Dat geldt vooral voor intercon tinentale vluchten. Dicht bij vertrek zijn de dure stoelen verkocht en is er al aan de vlucht verdiend. De overige zitplaatsen zijn dan goedkoper." Keyes raadt aan om verre vluchten tot twee maanden voor vertrek te boeken. „Daarna schieten de prijzen VRAGEN REACTIES Maximaal doorlopend verzekerd 'Reisverzekering in 40 jaar nooit gemist' Buitenlandstage en vrijwilligerswerk woensdag 28 juni 2017 Kaj van Arkel, financieel journalist Vliegen voor weinig IZoek met Google Flights 44 —Scott Keyes Vragen? Vragen of opmerkingen naar aanleiding van dit artikel? Mail naar goederaad @persgroep.nl. Vol gende week behande len we enkele vragen en reacties. 2 Lastminutes bestaan (bijna) niet meer 3 Aanbiedingen zijn er altijd, niet alleen op dinsdag Boek niet te vroeg De reisverzekering was vorige week het onderwerp. Hier en kele reacties van lezers. 'Wordt opslag op een doorlo pende reisverzekering berekend bij een aaneengesloten periode van 45 dagen, of worden alle weken en weekendjes bij elkaar opgeteld?' vraagt Hennie van Zeelst. Antwoord: Het gaat om een aan eengesloten periode. Doorlo pende reisverzekeringen zijn dus niet grenzeloos doorlopend wan neer je een lange reis maakt. Maar je hoeft al je losse trips niet bij elkaar op te tellen. Reisverzekeringen bieden stan daard dekking tot 45 aaneenge sloten dagen, de meeste polissen zelfs 60 dagen. Voor de wereld reizigers onder ons zijn er ook verzekeraars die tot 180 dagen gaan en zelfs partijen die de volle dige 365 dekken, al stijgen pre mies uiteraard mee. Doorlopendereisverzekering.net is een goede bron voor een over zicht van verzekeraars, de maxi male lengte van een aaneengeslo ten reis en de mogelijkheden om dat te verlengen. 'Ik heb in mijn leven nog nooit een reisverzekering afgesloten,' schrijft René de Wit, 'en heb dat ook nooit gemist.' 'Ik heb aardig wat afgereisd en ook vervelende dingen meege maakt, maar ik heb altijd wel een oplossing gevonden. Als je de voorwaarden van een reisverzeke ring goed leest, dekken ze eigen lijk ook maar heel weinig. Ik reis al veertig jaar, dat is met 150 euro aan jaarpremies al gauw zo'n 6.000 euro bespaard!' 'Valt de buitenlandstage van mijn zoon ook onder de reisver zekering?' vraagt Joyce. Antwoord: dekking tijdens stages of bijvoorbeeld vrijwilligerswerk zal afhangen van de voorwaarden van je polis. Je kunt het beste contact opnemen met de verzeke raar. Daarnaast moet je rekening houden met de duur van de stage. Wanneer je meerdere maanden weg bent, heb je een verzekering voor langere termijn nodig. Er zijn bovendien polissen specifiek voor werkreizen. Een alternatief is een verzekering via de organisatie die de stage of het vrijwilligerswerk aanbiedt. -Rob Nijman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45