a 5 n Kleingeld tot 6o gram suiker. Die suiker trekt tijdens het koken het vocht uit de vruchten en zorgt bovendien voor een langere houdbaarheidsdatum. Zaadjes Het gevolg is wel dat zoetigheid troef is bij veel jamfabrikanten. Het panel proeft blind een kleine dwarsdoor snede van het schap: drie huismer ken (Jumbo, Albert Heijn, Plus), drie specialisten (Hero, Bonne Maman, St. Dalfour) en een bio-variant, gekocht bij Ekoplaza (Heerlijkheid Mariën- waerdt). Plus, Jumbo en Bonne Ma- In goede jam moet je de geprakte aarbeien terugvinden man slaan volgens de panelleden te ver door in de suikers: ze smaken zo zoet dat je er een tandartsverzekering bij zou moeten krijgen. Ook op de textuur is genoeg aan te merken. „In goede aardbeienjam moeten de geprakte vruchten nog zijn terug te vinden", vindt Jovannie. Hoewel in alle jams duidelijk zaadjes rondzingen, is het in het potje van St. Dalfour goed zoeken naar een hele aardbei. Ook Heerlijkheid Mariën- waerdt en Plus slaan de plank vol gens de panelleden mis door een te scheutig gebruik van geleermiddel. Hoe het ook kan, bewijzen de twee overduidelijke favorieten van het pa nel. De huisjam van Albert Heijn combineert een luchtige textuur bomvol stukjes aardbei met een prima smaak: niet te zoet en duide lijk fruitig. Het is net niet genoeg om Hero naar het groene kroontje te ste ken. De dikke textuur van Hero is volgens de panelleden de beste van allemaal. En de gebalanceerde smaak (duidelijk aardbei, niet te zoet) wordt zo geprezen dat zelfs het moeilijk te definiëren nasmaakje de winst niet meer uit handen doet glippen. DE UITSLAG Social media Oma zit vaker op WhatsApp APP Betalen op Marktplaats Productiefout Glas in zalmslaatjes woensdag 28 juni 2017 r 44 Jovannie van Rooij Hero maakt zijn specialisme waar, maar huismerk AH scoort uitstekend op prijs/kwaliteit. 1. Hero (€5,38/kg) Heerlijk dik en vol vruchten. De beste smaak bovendien: niet te zoet en nog overdui delijk aardbei. Wel een tikkie vreemd nasmaakje. 4. St. Dalfour (€6,87/kg) Overstijgt met 51% aardbeien net de concurrentie. Helaas niet merk baar in de ietwat vlakke smaak. De textuur kent wei nig gelei, maar ook te weinig hele aardbeien. 2. Albert Heijn (€2,20/kg) Luchtig van textuur en ruim in de stukjes aard bei. Proeft niet te zoet en duidelijk fruitig. 3. Bonne Maman (€5,08/kg) Smeert moeizaam door te veel, ietwat brokkelige gelei. Wel vol hele aard beien, maar helaas te zoet. A.ir.lh 5. Jumbo (€2,11/kg) Vol aardbeien. Helaas zijn die wel knoerthard, donkergekleurd en niet smake lijk. Lijkt gemas keerd te moeten worden door een overdaad aan suiker. AARDBEIEN 6. Plus (€1,98/kg) Te veel geleermiddel en het zoetste van de zeven. Je proeft door de sui ker totaal geen aard bei meer. 7. Heerlijkheid Mariënwaerdt (€10,78/kg) De jam oogt mooi natuurlijk, maar de smaak valt vies tegen: geen aardbei- toon en te veel gelei. De hoogste prijs voor de minste aardbeien (44%). rdbt'h h Steeds meer ouderen zitten op social media. Volgens het CBS was 39 procent van de 65- plussers vorig jaar on line actief, 13 procent meer dan in 2014. Omdat zij vaker smart- phones hebben is vooral WhatsApp een popu laire dienst onder hen. procent van de werk nemers besteedt het vakantiegeld aan va kanties. (Bron: CBS) Met een update van de Markt- plaats-app is afre kenen nu een stuk simpeler. Voortaan kun je met de app een betalingsver- zoek uitsturen (via iDeal). Je moet al leen kiezen wie de bijkomende ser vicekosten op hoest: jijzelf of de koper. Of delen? Door een productie fout bij Westland Sala des zitten er mogelijk stukjes glas in de aard appel-zalmslaatjes. De slaatjes worden o.a. ver kocht als huismerk bij AH en Jumbo. De ver dachte bakjes zijn immi- dels uit de supermark ten verwijderd. Consu menten kunnen lege slabakjes terugsturen voor een vergoeding. ^0*4xe.Jh»«"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44