Kadernota stemt gemeenteraadsleden Veere tevreden 'Redding van Oostkerk kan doorgaan' 'Hoe of waar boeit me niet, als er maar een coffeeshop komt' Oude brandweerauto korps Meliskerke te koop 7 Twee oud-brandweermannen zamelen geld in om de oude auto van het korps Meliskerke te behouden. Als deze auto wordt geveild, zien we hem nooit meer terug voldoende geld bij elkaar te krij gen om de auto te kopen. Zelf heeft de Stichting Het Oude Brandspuithuis het geld niet om de VW met aanhanger aan te schaffen. Maar ze hopen dat er voldoende mensen bereid zijn dat geld bij elkaar te leggen. Van Ha- veren: „Of dat iemand de auto gen op een aanhanger, bijzonder. „Een echte plattelandsbrandweer wagen." Ze vrezen dat als die auto wordt geveild, hij in handen komt van een vermogende particulier. „Dan zien we hem niet meer te rug." Want ze sluiten niet uit dat de auto dan naar het buitenland gaat. „De voorganger van deze VW hebben we al. Dit exemplaar is de ontbrekende schakel." koopt en hem aan ons uitleent, zodat we hem tentoon kunnen stellen." De beide mannen begonnen al lebei ooit als vrijwilliger bij de brandweer en zitten vol verhalen over oefeningen, uitrukken en reddingsacties waarbij ze betrok ken waren. Ze zijn nu weer vrij williger en proberen samen met enkele anderen in het Oude Brandspuithuis de geschiedenis van de Zeeuwse brandweer te tonen. Hun collectie is niet compleet, maar ze kunnen allerlei voertuigen lenen als ze iets nodig hebben. Zo ook de oude VW-bus, die eind jaren vijftig in dienst kwam bij het korps van Meliskerke. Die auto is ei gendom van de familie Rewijk. Gerard Rewijk wil de bus verkopen. „Ik heb er het afgelopen jaar nog geen vijftig kilome ter mee gereden. Hij staat hier maar te staan. Daarom doen we hem weg", zegt de inwo ner van Westkapelle. Hij geeft de mannen van het Oude Brand spuithuis nog enkele maanden de tijd om geld bij elkaar te vinden. Hij wil niet zeggen hoeveel hij er voor vraagt. Maar geeft wel aan dat op veilingsites er stevig wordt ge boden voor dit soort auto's. Volgens Van Haveren en Bie rens is een dergelijke brandweer- VW, compleet met pomp en slan- Een eenmalige kans. Zo noemen Wim van Have ren en Kees Bierens de mogelijkheid om de oude brandweerauto van het korps Me liskerke te kopen. De twee man nen, vrijwilligers van het Oude Brandspuithuis in Serooskerke, hopen dat het lukt De technische uitleg van topman Wim Dingemanse van de Veerse afdeling financiën leidde nauwe lijks tot kritiek of moeilijke vragen van de gemeenteraadsleden. De cij fers zijn florissant en de tijd dat elk dubbeltje moest worden omge draaid, lijkt ver uit zicht. Temeer daar Veere een voorzichtig beleid blijft voeren. Belastingen worden met niet meer dan het inflatiecijfer verhoogd, maar B en W denken er niet over de lasten te verlagen. De reserves wor den niet geplunderd en het weer standsvermogen blijft ook ruim voldoende. Eventuele tegenvallers kan Veere zonder veel moeite op vangen. Het lopende beleid wordt ruimhartig voortgezet, maar nieuwe prestigieuze projecten laat het college aan de volgend jaar nieuw gekozen gemeenteraad. Veere geeft het geld dat ze door precariorechten op kabels en lei dingen heft, nog niet uit. Nutsbe drijven procederen tenslotte nog tegen die heffing. Mocht de rechter oordelen dat gemeenten ten on rechte belasting op kabels en lei dingen in gemeentelijke grond be rekenen dan kan Veere het geld di rect terugbetalen. Mogen de gemeente de precario rechten tot en met 2021 heffen (daarna is het klaar, besloot Den Haag) dan heeft Veere vier miljoen gespaard. Dat geld komt dan ten goede aan de inwoners, beloofde wethouder René Molenaar. Door belastingverlaging of een soort 'Veeresnip'. „Maar we kunnen ook een deel investeren in duurzaam heid of voorzieningen die iedereen in de gemeente ten goede komen." Bij leden van de Middelburgse raadscommissie Ruimte ontstond deze week ongerustheid, nadat het dagelijks provinciebestuur terug kwam op de toezegging een half miljoen euro te steken in de red ding van de monumentale kerk. Aalberts verzekerde de commissie leden echter dat gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, cultuur) hem alsnog beloofd heeft dat de provincie met geld over de brug komt, zodra er een concreet reddingsplan ligt. Vol gens de wethouder is het nu wach ten op dat plan. Het wordt opge steld door de Nationale Monumen ten Organisatie. De kerkgemeenschap en de ge meente zijn nog steeds bereid elk een half miljoen bij te dragen aan de redding. Aalberts gaf wel aan dat de Natio nale Monumenten Organisatie, die het reddingsplan dus uitwerkt, mogelijk zelf op zoek moet naar meer geld voor het plan. „Er was uitgegaan van een te gunstige ren testand." Bijna tien jaar heeft Middelburg al geen coffeeshop meer. Een meer derheid in de gemeenteraad voelt er tot nu toe ook niks voor om toch weer een coffeeshop toe te staan. Toch heeft de SP een initiatief voorstel ingediend om 'de komst van een coffeeshop/cannabisver- kooppunt mogelijk te maken in de gemeente Middelburg'. Breken De comissie algemeen bestuur sprak gisteravond voor het eerst over dat initiatiefvoorstel. De WD wees erop dat de coalitiepartijen hebben afgesproken dat ze deze raadsperiode geen stappen zullen zetten om een shop mogelijk te maken. „Denkt u nu heus dat wij een halfjaar voor de verkiezingen die belofte gaan breken?", re ageerde WD'er Benno Nieuwen- huis. En om te voorkomen dat een andere coalitiepartij dat misschien wel van plan is: „Ik herinner de co alitiegenoten eraan dat ze zich aan de geest van die overeenkomst moeten houden." Dat was vooral bedoeld richting de PvdA. Die partij neigt als enige binnen de coalitie naar het toe staan van een coffeeshop. Ook Van Dijen richtte zijn pijlen op de PvdA zonder die partij daarbij met naam te noemen. „Ik wil iedereen erop wijzen dat dit misschien wel de laatste kans is dat er een meer derheid voor een coffeeshop te vinden is in deze raad." Volgend jaar zijn de raadsverkiezingen en dan worden de zetels opnieuw verdeeld. woensdag 28 juni 2017 'Deze VW is de ontbrekende schakel' A Wim van Haveren (I) en Kees Bierens: „Een echte plattelands brandweerwagen. De voorgan ger hebben we al." foto ruben oreel Emile Calon -Wim van Haveren en Kees Bierens A Deze VW-bus was ooit van het brandweerkorps Meliskerke. De Veerse raadsleden kwamen gisteravond luisteren naar uitleg over de Kadernota. Ze hadden weinig vragen en leken vooral tevreden over de sterke financi ële positie van de gemeente. René Hoonhorst Domburg De redding van de Oostkerk in Middelburg is niet in gevaar. Dat zegt wethouder Johan Aalberts (CDA, financiën). Emile Calon Middelburg Coffeeshop of cannabis-ver- kooppunt. In de binnenstad of op een bedrijventerrein. „Ei genlijk boeit het me allemaal niks", stelt SP'er Jeroen van Dijen. „Als er maar een komt in Middelburg." Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34