Werk in uitvoering Speurhond vindt 65 kilo in container vol kamerplanten Challenger Zeeland Het Zeeuwse Landschap Met twee drugsvangsten in twee weken lijkt het verscherpt toezicht in Vlissingen-Oost vruchten af te werpen. Zeeland is warm bad voor tennisser Jesse Huta Galung Stichting bekommert zich steeds meer om monumentale boerderijen Nee, dit is geen 'inpakkunst' van architect-kunstenaar Christo, maar folie rondom bouwsteigers voor groot onderhoud. Vijfenvijftig meter hoog is de Arsenaaltoren rondom ingepakt zodat de schilders beschermd tegen de elementen hun werk kunnen doen. Zowel de toren als de lift en het panoramaplatform krijgen een opknapbeurt. Opnieuw is een lading cocaïne die in Vlissingen-Oost aan land was gebracht, onderschept. Gisteren maakte het Openbaar Ministerie bekend dat vorige week 65 kilo co caïne werd ontdekt tussen een zen ding kamerplanten, afkomstig uit Costa Rica. Twee weken geleden werd op een haventerrein in Vlissingen-Oost ook al cocaïne gevonden bij de re paratie van een container. Het ging toen volgens de politie 'om enkele tientallen kilo's'. In verband met deze smokkel werd in de haven een 21-jarige Rotterdammer aangehou den. Vorige week dinsdag gaf een speurhond van de douane aan dat er iets niet pluis was met de inhoud van de container die gevuld was met kamerplanten. De laadkist werd door de douane van Vlissin- gen naar een groot scanapparaat in Rotterdam gereden. Daar werden de pakketten cocaïne ontdekt. De container was bestemd voor een adres in Stompwijk. Toen de container daar werd afgeleverd, heeft het HARC-team, een samen werkingsverband van douane, zee- havenpolitie en de Fiscale Inlich tingen- en Opsporingsdienst (Fiod), een 48-jarige man uit Stompwijk en een 36-jarige Am sterdammer aangehouden. Het be drijf waar de kamerplanten voor waren bestemd, is afgelopen maan dag nog doorzocht. De medewer kers van dat bedrijf hebben naar alle waarschijnlijkheid niets met de smokkel te maken, meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week ontdekten Ant werpse douaniers een uit Curasao afkomstige lading cocaïne. De drugs zaten verstopt in de kokerbal- ken van een container. Deze partij, net als in Vlissingen 65 kilo groot, had Hoofddorp als bestemming. In Container moet na alarm speurhond naar Rotterdam voor een scan verband met deze smokkel zijn vijf mannen aangehouden in Hoofd dorp en Amsterdam. Voor zover bekend onderschep ten de Nederlandse en Belgische speurders dit jaar zo'n 6.000 kilo cocaïne die over de Westerschelde werd aangevoerd. Het overgrote deel was in de haven van Antwer pen op de kade gezet. De grootste vangst dit jaar was een partij van 4.000 kilo in een container met ba nanen. Deze container, gelost in Antwerpen, werd in januari bij de grenspost Hazeldonk onderschept. Toch lijkt er een eind te zijn geko men aan de stijgende lijn van de af gelopen jaren. In 2016 werd alleen al in de haven van Antwerpen bijna 30.000 kilo cocaïne ontdekt, waar onder een megavondst van 5.000 kilo in een lading ananas. Ter verge lijking, in Rotterdam werd vorig jaar nog niet de helft gevonden van wat in Antwerpen werd ontdekt: 13.000 kilo. It woensdag 28 juni 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND13 ZEELAND 8 Opnieuw cokevangst in haven Theo Giele Middelburg ZEELAND 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28