25 VVV wacht zwaar jaar bij terugkeer in de eredivisie Van der Plas directeur KNGU Oranje tegen Duitsland Rusland mag zelf controleren StAc VVV hoopt zich komend seizoen te handhaven in de eredivisie. Makkelijk zal dit niet worden, want de portemonnee van de gepromoveerde club is dun. Een impressie vanuit Venlo. precies twaalf spelers tot zijn be schikking, van wie twee keepers. De enige van hen met serieuze er varing op het hoogste niveau is de van Fortuna Düsseldorf overgeko men doelman Lars Unnerstall. „Eigenlijk is het een wonder dat we gepromoveerd zijn", zegt Steijn, recent uitgeroepen tot beste trainer in de eerste divisie. „De tiende begroting in de eerste divi sie hadden we. Dat maakt de pres tatie eigenlijk nog unieker. Al houdt dat niet in dat we ons nu maar lekker in de Calimero-rol proppen. Elke speler wordt beter bij VVV, dat is de laatste drie jaar gebleken. Ik geloof dat dit in de eredivisie ook kan, wanneer er nog drie of vier jongens bij komen." De laatste weken zag hij poten tiële aanwinsten voor de dikkere portemonnees van PEC Zwolle en Excelsior kiezen, maar dat maakt het enthousiasme van Steijn er niet minder om. De Hagenaar draagt zijn club met verve uit. Niet alleen als trainer, ook als man die daarbuiten de lijnen uitzet. Hij re gelt alles en stelt zich gastvrij op. „Je moet je als trainer niet interes santer voordoen dan je bent. Men sen die langskomen, eten een broodje mee. Dat is toch normaal? Ik sta voor een ontspannen werk sfeer. Juist omdat ik geloof dat spe lers zich daar prettig bij voelen. Maar vergis je niet hoor, tijdens trainingen wordt hier keihard en professioneel gewerkt." Het contrast met 'zijn' ADO Den Haag, de club die hij naar Europees voetbal leidde, kan niet veel groter. Waar het in zijn thuisstad door gaans even rustig is als een cen traal station op maandagochtend, is het hier deze dinsdag niet over dreven hectisch. De man met hond vormt er de tevreden twee koppige aanhang. Precies de hou ding die straks, wanneer het sei zoen begonnen is, ook van zijn collega-supporters wordt ver wacht. Met een spelersbudget van minder dan twee miljoen euro, met afstand het laagste in de ere divisie, is het immers al geweldig dat VW überhaupt op dit niveau speelt. „Met de transferopbrengst van Rick Karsdorp naar AS Roma (circa yj miljoen euro), zou VW een jaartje of 8,5 in leven kunnen blijven", duidt Seuntjens de ver houdingen treffend. Seuntjens dus, de spits die de af gelopen jaren zo ongeveer elke bal binnen schoot die hij voor zijn voeten kreeg als speler van Telstar, FC Den Bosch en VVV. De vraag is nu of hij dit op het hoogste niveau ook kan. Op 28-jarige leeftijd maakt de Brabander zijn debuut in de eredivisie. Hij kijkt er naar uit i Trainer Maurice Steijn beschikt deze training over slechts twaalf spelers om zichzelf op zondag terug te zien bij Studio Sport. En naar voet ballen in De Kuip, het stadion dat hij vooralsnog alleen bezocht om zijn bij AZ spelende broer Mats te supporteren. „Verwacht dus niet al te veel van me", beschrijft Seun tjens het gevoel dat eigenlijk voor VW als geheel geldt. „Ik ben nog zo groen als gras". De training van VW ligt even stil als via het strafschopgebied een vrolijk duo het veld oversteekt. Het is een supporter van de Noord-Limburgse club, samen met zijn jack russell. „Rechtdoor, Pepper", klinkt het tegen de aan gelijnde viervoeter. Gevolgd door een iets luider: „Nee, réchtdoor, malle Pepper." Later, wanneer de man zich aan de zijlijn heeft ge posteerd met zijn huisdier, ver klaart hij de ruis op de lijn. „Pep per is veertien jaar oud, in men senjaren dus al bijna een eeuw. Dan word je een beetje doof, hè." Welkom bij VW, nieuwkomer in de eredivisie. En bovenal een club met een haast uitgestorven charme. Nergens is de vereni gingssfeer van vroeger zo nadruk kelijk voelbaar als hier, op het ter rein van amateurvereniging VOS, waar de Limburgers tijdelijk trai nen nu in de eigen Koel een nieuw kunstgrasveld wordt aangelegd. „Bijna de sfeer van je allereerste amateurcluppie, ja", zegt spits Ralf Seuntjens even later, wanneer hij er een twee uur lange training op heeft zitten. „Juist daarin schuilt onze kracht. De onderlinge saam horigheid en het enthousiasme zijn hier sterk aanwezig. Daarbij beseffen we goed dat we straks niet elf Messi's op het veld hebben staan. We verstaan de kunst van het relativeren." Maar VW is ook een club die in alle opzichten tegen zijn mogelijk heden aanloopt. Of beter: onmo gelijkheden. Trainer Maurice Steijn heeft deze ochtendtraining woensdag 28 juni 2017 GYMSPORT Marieke van der Plas is per 1 september de nieuwe directeur van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU). Ze volgt interim-directeur Henk Dekkers op. Van der Plas werkt nu nog voor het CAOP, kennis- en diensten centrum op het gebied van arbeidszaken in het pu blieke domein. „De gyms- port is laagdrempelig, veel zijdig en laat jong en oud bewegen" vertelt ze. „Ne derland telt mee op het we reldpodium. Dat zijn bij uit stek ingrediënten om de sport nog beter op de kaart te zetten. De KNGU kan hierin het verschil maken." HANDBAL De Nederlandse handbalsters zijn op het wereldkampioenschap in Duitsland in de groepsfase ingedeeld bij het gastland. Dat is te danken aan de or ganisatie van het toernooi, die Oranje samen met de Duitse ploeg toewees aan speelstad Leipzig. De an dere tegenstanders zijn Servië, Zuid-Korea, Kamer oen en China. Deze landen werden gisteren aan Neder land gekoppeld bij de loting in Hamburg. De ploeg van bondscoach Helle Thom- sen (foto) verzekerde zich eind vorig jaar bij het EK in Zweden van de zilveren me daille. De finaleplaats le verde een rechtstreeks ticket op voor het WK in Duitsland. DOPING Rusland mag weer zelf atleten gaan controle ren op doping. Anti-doping- agentschap WADA heeft gisteren gezegd het land deze bevoegdheid terug te geven. Er zijn wel strikte voorwaarden aan verbon den. Zo moet de betref fende Russische instantie (Rusada) werken onder toezicht van door WADA aangewezen internationale experts en het Brits anti- dopingagentschap. Om de werkzaamheden uit te voe ren zijn Russische contro leurs speciaal opgeleid door de buitenlandse in stanties. In 2015 ontnam WADA de Russen de be voegdheid om controles uit te voeren. 'We verstaan hier de kunst van het relativeren' Dennis van Bergen Venlo Maurice Steijn (tweede van links), foto koen verheijden Scherpte op de training bij VVV, waar de man met hond de tweekoppige aanhang vormt. FOTO KOEN VERHEIJDEN 1 Ralf Seuntjens was vorig sei zoen clubtopscorer bij VVV met 16 goals. Het jaar ervoor scoorde hij 28 keer in de eerste divisie. De spits, die ook speelde bij RBC, FC Den Bosch en Tel star, maakte in totaal 89 goals op het tweede niveau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25