Cardoso test positief, Zubeldia is zijn vervanger waarde van Varkenoord Mendes da Silva stopt 23 De wielerploeg Trek-Segaf- redo heeft de Portugese renner André Cardoso (foto boven) uit de ploeg van de Ronde van Frankrijk gehaald na een positieve do- pingtest. De teammaat van Bauke Mollema en Koen de Kort is voorlopig geschorst. Volgens de wielren- unie UCI is Cardoso op 18 juni tijdens een controle buiten de wedstrijden om be trapt op het gebruik van epo. Cardoso was een belangrijke knecht voor de Spaanse kop man Alberto Contador. De plek van Cardoso in de ploeg zal worden inge nomen door Haimar Zubeldia. De veertigjarige Spanjaard gaat voor de zestiende keer van start in de Tour. Vorig jaar eindigde hij als 24ste in het eindklassement. De Belgische wielrenner Phi lippe Gilbert (foto onder) maakt dit jaar zijn rentree in de Tour de France na een afwezigheid van drie jaar. De winnaar van de Ronde van Vlaanderen en de Am- stel Gold Race is opgenomen in de ploeg van Quick-Step voor de Ronde van Frankrijk, die zaterdag begint in Düsseldorf. De Duitse sprinter Marcel Kittel en de Ierse klassementsrenner Daniel Martin zijn de twee andere blikvangers in de Belgische ploeg, die dit jaar al zeventien overwinningen boekte. De Tour de France kan op de Franse nationale feestdag 14 juli waarschijnlijk gewoon de Col d'Agnes passeren. Door modder stromen was de klim begin deze maand nog onbegaanbaar. De werkzaamheden om de schade te herstellen (kosten: rond de 300.000 euro) bevinden zich in middels in een vergevorderd stadium. De kans is daarom groot dat de dertiende etappe, slechts 101 kilo meter lang, volledig verreden kan worden. Maar liefst zestien Belgen staan zaterdag aan de start van de proloog in Düsseldorf. Sinds 2001, toen achttien renners van onze zui derburen deelnamen aan de Tour de France, was dit aantal niet meer zo hoog. Zes Belgen maken hun debuut in V de Ronde van Frank ly rijk: Tiesj Benoot (Lotto-Soudal), Dimitri Claeys (Cofidis), Frederik Backaert, Thomas Degand, Guillaume Van Keirsbulck, Pieter Vanspeybrouck (allen Wanty- Groupe Gobert). Bon Tourgids 2017 was." Hij zag het imago van de wie lersport verbeteren na de Arm strong-affaire en de Rasmussen- zaak. „Iedereen zit op één lijn qua dopingbeleid. Er zijn niet ineens betere mensen op de wereld, maar de mentaliteit is nu anders. Voor de twee jongens die kort voor de Giro werden betrapt, is het einde car rière. Ik heb vroeger nog de tijd meegemaakt dat je drie maanden voorwaardelijk werd geschorst als je positief werd bevonden. De re gels zijn veranderd." Breukink dacht er even over na om iets anders te gaan doen. „Maar ik ben toch verslaafd aan het wiel rennen. Dat zit in mij en haalt nie mand eruit. Misschien moeten we alleen even het Nederlandse volk waarschuwen, want zo'n succes als de Giro wordt deze Tour niet. Het zou mooi zijn als Groenewegen snel een rit wint. Dat zou een groot deel van de druk weghalen." plaats van techniek. En op Varken oord zijn ze de laatste jaren nog weieens cynisch. Want toen het krachthonk van Feyenoord nog bijna in een bezemkast paste, stonden de talenten bij het eerste elftal in de rij. Talentenstroom Inmiddels lijkt in de talenten- stroom bij de jeugdopleiding van Feyenoord de droogte te zijn inge treden. Maar door de verkoop van Rick Karsdorp aan AS Roma zal het vizier bij de landskampioen toch weer daar op worden gericht. Want met jeugdspelers verdient de club al jaren miljoenen. Rick Karsdorp kwam in de zo mer van 2014 bij het eerste elftal. Al snel werd hij omgeturnd van aanvallende middenvelder tot op komende rechtsback, een idee van Fred Rutten. De coach noemde Karsdorp eens 'echt een mannetje'. Een ei genzinnig karakter hebben veel spelers uit de jeugd van Feyen oord. En het legde de club geen windeieren. Het begon in de peri ode van technisch directeur Mar tin van Geel in 2011 allemaal met de verkoop van Georginio Wijnal- dum en Leroy Fer. Maar er volgen den er veel meer: Luc Castaignos, Jerson Cabral, Bruno Martins Indi, Stefan de Vrij, Jean-Paul Boëtius en Jordy Clasie. Zelfs de heel jong weggeplukte jeugdspelers Jeffrey Bruma, Kyle Ebecilio, Nathan Aké, Karim Rekik, Rodney Kongolo en Tahith Chong leverden geld op. Met de naar verluidt 16 miljoen euro voor Karsdorp - volgens Ita liaanse media 14 miljoen en even tueel twee miljoen extra in de toe komst via bonussen - heeft de ei gen jeugd in een paar jaar ruim zestig miljoen euro opgebracht. Toch is er ook scepsis: Feyen oord verkoopt vaak niet aan de ab solute top, in tegenstelling tot Ajax en PSV. Van Geel: „Wij hebben spelers verkocht aan clubs als Porto, Lazio en Southampton, dat is toch een andere categorie. Ajax en PSV boeken meer sportieve successen, terwijl zij ook in staat zijn om hogere salarissen te beta len. Willen we er meer uithalen dan zullen spelers de interesse moeten wekken van de absolute top in Europa." ROTTERDAM David Mendes da Silva (34) stopt met voetballen. Sparta liet gisteren weten dat de speler niet ingaat op een nieuwe aanbieding. De Rotterdamse eredi- visionist bekijkt nog of Mendes da Silva in een andere functie te be- UITSLAGEN houden is. De verdediger annex middenvelder, die ook voor NAC, AZ, Red Bull Salzburg en Panathi- naikos speelde, keerde vorig jaar verrassend terug bij Sparta, acht maanden nadat hij zijn carrière had beëindigd. woensdag 28 juni 2017 PC niet in de Tour' De Ronde van Frankrijk begint komende zaterdag met een indi viduele tijdrit in Düsseldorf. In aanloop naar de start gebeurt er al voldoende. Een selectie van het laatste Tour-nieuws. O.a. verkrijgbaar bij: Albert Heijn, AKO, Blz., Bruna, Cigo, Libris, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop, Vivant 8 710114 003850 Tour de France, 1 tot en met 23 juli. Op tv: NP01 en Eurosport M Erik Breukink: „Er zijn niet ineens betere mensen, maar de mentaliteit is nu anders qua doping beleid." FOTO COR VOS HOCKEY Hockey World League, vierde en laatste poulewedstrijden: Nederland - Italië 5-0. Doelpunten Nederland: Keetels, Van Gef- fen, Vega (2 keer) en Krekelaar. Zuid-Korea - China 2-1. Eindstand poule A: 1. Nederland 4-12, 2. Zuid-Korea 4-7,3. ltalië4-5,4. China 4-2,5. Schotland 4-1. TENNIS Mannen Antalya, eerste ronde: Altmaier (Dui) - Estrella (DRe) 7-5 6-7(8) 7-6(5). Tweede ronde: Baghdatis (Cyp) - Berlocq (Arg) 6-4 3-6 7-5, Verdasco (Spa/3) - Dar cis (Bel) 6-3 6-4. Tipsarevis (Ser) - Harris (NZe) 7-5 6-3, Seppi (Ita) - Majchrzak (Pol) 6-2 7-6 (1), Mannarino (Fra) 6-4 6-4, Thiem (Oos) - Ramanathan (Ind) 6-3 6-2. VOETBAL Champions League, eerste kwalificatie ronde: Alashkert-Santa Coloma 1-0 Hibernians-FCI Tallinn 2-0 The New Saints-Europa FC 1-2 Vikingur-Trepca'89 2-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23