Transfer Karsdorp bewijst J 22 WIELRENNEN TOUR DE IT TPf ^m\ Kort Immers weg bij Brugge Lex Immers en Club Brugge gaan per direct uit elkaar. De Nederlandse middenvelder keert wegens familie-omstandigheden te rug naar eigen land. Hij speelde zestien du els voor Club Brugge. Immers, oud-speler van ADO Den Haag en Feyenoord, had nog een contract voor een seizoen. Ajax gaat voor Van Leer Ajax wil Roda-keeper Benjamin van Leer snel contracteren. De 25-jarige doelman moet in Amsterdam de opvolger worden van tweede keeper Diederik Boer die naar PEC Zwolle vertrok. Oranje verslaat ook Italië De Nederlandse hockeysters hebben ook hun laatste wedstrijd in de halvefinaleronde van de Hockey World League in Brussel ge wonnen. Italië werd met 5-0 verslagen, dankzij goals van Marloes Keetels, Margo van Geffen, Charlotte Vega (2x) en Maartje Krekelaar. Nederland werd ongeslagen groepswinnaar, zonder één tegengoal. Nederlander klopt Maldini Oud-voetballer Paolo Maldini heeft bij zijn debuut als proftennisser verloren van de Nederlander David Pel en de Pool Tomasz Bednarek (1-61-6). De legendarische verde diger van AC Milan maakte samen met trai ner Stefano Landonio zijn opwachting bij het challengertoernooi in Milaan. Flitsen Quote van de dag 'De Tour is dit jaar heel geschikt voor NairoQuintana' Prijs Blessure WK Erik Breukink (53) was de laatste Nederlandse geletruidrager in de Ronde van Frankrijk. Hij volgt de Tour vanaf komend weekeinde intensief. „Het zou mooi zijn als Dylan Groenewegen snel een rit wint. Dat neemt wat druk weg." Je hebt twee soorten oud-renners. Zij die hun sport nog slechts zijde lings volgen, en zij die nog even fa natiek liefhebber zijn. Erik Breu kink behoort tot de laatste groep, schetst hij lachend. In de laatste anderhalve week van de Giro, met winstkansen voor Tom Dumoulin, moest hij alle zeilen bijzetten. „Dan heb je mensen die iets van je vragen, maar zeg ik dat het ik het druk heb." Ja, afspraken buiten de deur pro beerde hij even af te houden. „Ik wilde dan echt mijn agenda een beetje vrijhouden. Dan tilde ik veel dingen over de Giro heen, of ik plande ze 's ochtends, want ik heb dan ook echt de neiging om vanaf het begin van de uitzending te gaan kijken. Dat wordt wel een gevaar nu in de Tour, want ik heb begrepen dat ze bij Eurosport elke etappe vanaf de start laten zien." Lachend: „Nou, daar gaat de maand juli." Wennen Breukink is nu ploegleider van Roompot, een ploeg die geen grote rondes rijdt. Na een leven in de top van het wielrennen is dat soms wennen. Als renner eindigde hij eind jaren 80 op het podium in de Giro en de Tour. Na een lange leegte rijdt er met Tom Dumoulin, Steven Kruijswijk, Bauke Mol- lema, Robert Gesink, Wout Poels en in hun slipstream Sam Oomen en Wilco Kelderman weer een ontzettend grote groep goede Ne derlandse ronderenners rond. De regels zijn veranderd. Qua dopingbeleid zit iedereen nu opéén lijn Door zijn periode bij Rabobank, van 2004 tot 2010 als ploegleider en tot 2012 als technisch directeur, heeft hij veel van die jongens zien opkomen. „Ik zie Mollema nog zit ten na een lange rit in de Ronde van Californië toen hij voor het eerst was meegegaan in een ont snapping. Hij zat nog geen vijf mi nuten in de camper of hij lag al te slapen. Jong ventje, helemaal tot het uiterste gegaan. Mooi. Kon Ge sink ook, héél diep gaan." In Dumoulin, rijdend voor het Rabobank Development Team, zag Breukink niet meteen een gro- terondewinnaar. „Wel een win naar die zich niet van de wijs liet brengen en zijn eigen weg koos. Hij kon naar Rabo, maar koos be wust voor de luwte bij Argos-Shi- mano." De rol van Breukink is nu an ders. „Ik voel mij minder betrok ken, zie het van een afstand." Bij Roompot haalt hij sinds 2014 zijn voldoening uit het afleveren van een talent als Dylan Groenewegen in de World Tour, het meezitten van Jesper Asselman in de vroege ontsnapping en het rijden van een klassement met Martijn Tusveld in de Ronde van Zwitserland. De twee jaar daarvoor was Breu kink niet werkzaam in het pelo ton. Zijn contract bij Rabobank werd in 2012 niet verlengd. „Ik moet eerlijk zeggen dat dat in het begin wel lastig is geweest. Dan zie je dat die ploeg waar je negen jaar volop aan hebt gewerkt, gewoon doorgaat zonder jou." Ballast Zijn vertrek voelde hij aankomen. „Een aantal Tour de Frances liepen niet. En de zaak-Rasmussen heeft mij lang achtervolgd. Dat was wel een ballast." Het was een langlopende zaak. In 2007 zette Theo de Rooij de Deense kopman in de gele trui uit de Tour, vier dagen verwijderd van de roem in Parijs, omdat hij had gelogen over zijn verblijfplaatsen in de voorbereiding. Later ver klaarde Rasmussen dat de ploeg leiding van zijn dopinggebruik moest hebben geweten. Hij noemde ook de naam van Breu kink, die als getuige werd opgeroe pen in de rechtszaak van Rasmus sen tegen de ploeg Rabobank. Breukink heeft altijd ontkend. Pas op 25 juni 2013 deed de rechter uit spraak: de ploeg zou Rasmussen terecht hebben ontslagen. „Ik zat middenin die heisa", zegt Breukink, „maar voel mij niet een slachtoffer in het verhaal. Ik kon gewoon door als ploegleider de ja ren daarna, maar kan niet ontken nen dat het een zware periode Naast de tribune op het amateur complex van Feyenoord staat te genwoordig een prachtig kracht honk. De verrijzenis van het ge bouw kostte het 'Pole Soccerveldje' wel de kop. Geen paaltjesvoetbal meer, maar halters en gewichten. Wie het spottend wil bekijken, zou kunnen zeggen: kracht in woensdag 28 juni 2017 VOETBAL VOETBAL HOCKEY TENNIS Branco van den Boomen vertrekt bij sc Heerenveen. De middenvelder keert terug naar FC Eindhoven, zijn oude club. AM Messaoud speelt de komende twee seizoenen voor Excelsior. De 26-jarige aan vallende middenvelder komt over van FC Vaduz, een Liechtensteinse club die uitkomt in de Zwitserse competitie. Aanvaller Asumah Abubakar (Willem II) is de voorbereiding op het nieuwe seizoen in mineur begonnen. De Portugees liep giste ren een breuk in zijn kuitbeen op. -Oud-wielrenner Steven Rooks ziet de Colombiaan als topfavoriet voor de Ronde van Frankrijk, vanwege de weinige tijdritkilometers. 12 Russell West- brook is uitge roepen tot bas ketballer van het jaar in de Amerikaanse profcompetitie NBA. De speler van Oklahoma City Thunder maakte 42 'tri ple doubles' (dubbele cijfers in punten, re bounds en as sists). I Een kleine week voor de start van Wim bledon heeft Andy Murray afgezegd voor een demon- stratiepot met Lucas Pouille. De nummer 1 van de wereld heeft een heupblessure. Usain Bolt loopt in augus tus op de WK atletiek niet de 200 meter. De topsprinter, bezig aan zijn afscheidstour- nee, verdedigt alleen zijn titel op de 100 meter. 'Succes van Giro Pim Bijl Rotterdam Ml —Erik Breukink (53) De jeugdopleiding van Feyen oord leverde de afgelopen zes jaar ruim zestig miljoen euro op. International Rick Karsdorp, die voor vijf jaar bij AS Roma tekent en gisteren werd gekeurd, bracht het meeste geld in het laatje. Mikos Gouka Rotterdam Rick Karsdorp op de foto met fans van AS Roma. foto photo news

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22