5 Hotelovernachting voor 2 personen 21 Jody Bernal is terug van weg geweest. Zeventien jaar na Que si que no is de zanger/DJ op weg naar een nieuwe zomerhit. „Het fladdert zo binnen." 'Toen ze er net was, heb ik een traantje gelaten' Vi ROZE WOLK lk jaar als de zomer voor de deur staat, val len de demo's in groten getale bij Jody Bernal in de brievenbus. Het verzoekje dat de produ cers erbij doen: of hij deze muziek wil inzingen. De geboren Colombiaan zingt immers Spaanstalig en dat zou wel eens voor een zomerhit kunnen zorgen. „Ik heb alles afgeluis terd, zeventien jaar lang", bekent de zanger/DJ, „maar elke keer vond ik het niet goed genoeg." Tot enkele weken geleden. DJ/produ- cers van The Boy Next Door en Fresh Coast sturen een bootleg van La Colegi- ala en Jody Bernal (36) is onmiddellijk enthousiast. „Toen ik de titel zag, kreeg ik al kippenvel. En na het luisteren dacht ik: 'Dit is the shit, hier moeten we iets mee doen'. Een paar dagen later za ten we in de studio." Dus ontstond La Colegiala anno 2017, het verschijnt op het wereldwijde dancelabel Spinnin' Records. Het slaat aan; het staat inmiddels op 4 in de ilti- nes Top 100. Hij kende het al zó goed. „Het is mijn lievelingsnummer dat mooie herinne ringen oproept. Ik was dertien, liep in Rotterdam bij de Slegte binnen, een boekenwinkel waar ze ook een afdeling wereldmuziek hadden. Ik zocht naar muziek uit Colombia en kreeg wat cd'tjes in handen. Daar stond La Colegi ala op. Van mijn zakgeld heb ik dat cd'tje gekocht. Ik heb 't helemaal grijs gedraaid. En vijfjaar later heb ik het al op mijn eerste album gezet. Ik zei tegen de platenmaatschappij: dit nummer móet erop." Doorbraak Het was de tijd van Que si que no, het nummer waarmee Jody Bernal in 2000 een gigantische zomerhit scoorde. De zanger, geboren in Colombia maar na drie maanden geadopteerd door een Delfts gezin, kreeg de track in 1999 mee bij een bezoek aan zijn biologische fa milie. Hij maakte een eigen versie die in het programma Your Big Break, een van de vele voorlopers van The Voice of Ik denk veel meer na over wat ik doe. Ik ben vader, andere zaken zijn minder belangrijk Holland, zijn doorbraak betekende. Ber nal, achttien jaar oud, was in één klap bekend én miljonair. Zeventien jaar later is de zanger terug van weggeweest, al voelt hij dat zelf he lemaal niet zo. Jody Bernal knalde dan niet meer met hits, hij is altijd blijven zingen, bleef in de spotlights met Holi day on ice, Sterren dansen op het ijs en la ter Ranking The Stars. In 2006 ging bij hem het roer om: Jody Bernal werd DJ/pro- ducer. „Aanvankelijk draaide ik house en techno, maar daar kwam ik op een gege ven moment niet meer mee weg. Het publiek verlangde commercië lere plaatjes. En zelf raakte ik het gevoel voor muziek ook kwijt. Alles wat een melodietje had, kon ik niet hebben. Ik luisterde zelfs amper naar de radio meer. Twee jaar geleden ben ik hitjes gaan draaien. Urban, hiphop, muziek uit de jaren negentig in nieuwe jasjes. Het gevoel is weer terug. Ik ben weer van muziek gaan houden." Spontaniteit DJ Jody Bernal wordt steeds vaker ge boekt op festivals, zegt hij. Somt op: „Valtifest, Solar, Wish Outdoor, Empo rium, Heaven Open Air. Het gaat lek ker. Zingen doe ik ook nog, maar het dj'en is nu mijn werk. Ik combineer het trouwens ook af en toe met zang", stelt de artiest die al jaren in Amsterdam woont. Jody Bernal mag dan ouder zijn, ge trouwd en sinds vorig jaar vader van dochtertje Olivia, aan spontaniteit heeft hij niets verloren. „Toch ben ik rustiger geworden. Als je als dj deel uit maakt van het nachtleven, ligt het op de loer om even te blijven, drankjes te drinken, te feesten, maar ik heb nu an dere prioriteiten. Ik ben vader, heb een gezin. Het moeten is minder geworden. Neem de Europa-Leaguefinale van Ajax. Voorheen was het niet eens een discussie geweest: had ik de hele avond op het Museumplein gestaan. Nu is dat niet aan de orde." 1 Rafael van der Vaart (34) en Estavana Polman (24) deelden gisteren op social media de eerste foto's van Jess lynn, hun dochter die vrijdag ter wereld kwam. „We hebben een uniek weekend beleefd, zitten eigenlijk nog steeds in een roes", zegt de voetballer die zelf al weer terugkeerde naar het alle daagse. Van der Vaart vloog maandagavond naar Denemar ken, waar hij gisteren de trai ning hervatte met zijn club FC Midtjylland. „Donderdag spelen we voorronde Europa League. Het was moeilijk om daar weg te gaan, maar het hoort erbij, het is mijn werk en hobby. Maar nu even een moetje. Gelukkig heeft Estavana veel steun." Na een zeven uur durende be valling in het Academisch Me disch Centrum in Amsterdam werd afgelopen vrijdag baby Jesslynn verwelkomd, 2.910 gram zwaar en 47 centimeter lang. Alle respect voor Esta vana, het was de wedstrijd van haar leven met een unieke uit komst. Toen de baby er net was, heb ik wel effetjes een traantje gelaten." Dolblij reageerden de familie en uiteraard Damian, het 10-jarige zoontje van Rafael en zijn ex-vrouw Sylvie Meis. „De grote broer die zijn zusje vast houdt. Damian liet zijn zusje ook niet meer los, hè." per nacht Inclusief ontbijt in een hotel van NH Hotel Group naar keuze Ga naar pzc.nl/nhverblijf nH nhcw woensdag 28 juni 2017 PC Dennis Jansen ;OAST»»' JODV BêRNA»- «S85 r Jody Bernal in 2003. FOTO WILLIAM RUTTEN Grote broer Damian met zusje Jesslynn. fotoinstagram Dennis Jansen Zin om er even lekker tussenuit te gaan? Kies dan voor de comfort voucher waarmee u kunt overnachten in o.a. Utrecht, Den Haag en Brugge inclusief uitgebreid ontbijt. U kunt ook gaan voor de premium voucher, waarmee u kunt verblijven in een selectie van hotels op absolute toplocaties, zoals midden in het centrum van Amsterdam, Brussel en Londen en waarbij ook nog eens een heerlijke fles cava is inbegrepen. HOTELS TIH COLLECTION

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21