20 Ml VINCENT LUISTERT RADIO Quote van de dag Er is nu geen enkel excuus meer, er móet dit jaar een vrouw in het Glazen Huis ZOMERHIT JODY BERNAL De vlijmscherpe stem van Joost Prinsen kondigt elke avond de gast aan. Nee, hij lanceert de gast, slingert hem of haar de ether in. „Daaames en héééren, goe denavond. Onze gast van vanavond kocht op zijn veertiende een goedkoop keyboard in de supermarkt. Daar speelde hij uren per dag op, dus dat werd twee jaar later studeren aan het conservatorium. Waarna hij binnen de kortste keren de grote podia veroverde. Nu heeft hij een cd gemaakt waarop hij impróóóviséééé- éért, hier is: Matteo Mijderwijkü!" Wat? Matteo Mijderwijk? Die naam zegt me niets, nog niets, maar daar is Kunststofvoor, om interessante mensen te leren kennen, want interessant zijn ze, altijd, anders zaten ze er niet. Ik ken nu bijvoorbeeld mensen als JP Roggeband, Judith Steenbrink en Anneke Ver- braeken. Ik ken ze zelfs redelijk goed, dat komt door het format van het programma. Kunststof brengt elke avond tussen 7 en 8 op Radio 1 onder leiding van Jellie Brouwer, Petra Possel of Frénk Van der Linden een ononder broken gesprek van een uur. Heel af en toe is er een sportflits, een late file en een muziekje, geïnspireerd op de gast, maar verder geen on derbrekingen. Microfoon open en praten. Afgelopen maandag dus met Matteo Mijder wijk. Na een uur weet ik alles. Hij is pianist, klassiek opgeleid, zoon van een dominee, ging elke zondag twee keer naar de kerk, heeft zijn strakke opvoeding absoluut niet als beklem mend ervaren en hij vindt zichzelf meer een religieus dan een godsdienstig mens, omdat godsdienst horizontaal is en religie verticaal. Shakira in Ziggo Dome Rieu boos over boete Op zijn cd To Move staan alleen maar im provisaties. Hij heeft de compositie losgela ten en een eigen muziektaal ontwikkeld. Op de vleugel die in de studio staat spreekt hij in tonen. Ik versta hem. Frénk Van der Linden verstaat hem. Tijdens optredens komt het zel den voor dat zijn publiek hem niet meer kan volgen. Zijn improvisaties zijn zorgvuldig op gebouwde spanningsbogen van een uur. Zo'n zorgvuldig opgebouwde spanningsboog is Kunststof ook. Het zendermanagement van Radio r is van plan het programma te verplaatsen naar half 8, waardoor het onderbroken zal worden door re clame, nieuws van 8 uur en weer reclame. Daar mee help je het unieke karakter van het pro gramma, dat je een uur aan iemands lippen hangt, om zeep. Niet doen! woensdag 28 juni 2017 Kunststof MUZIEK Shakira geeft dit najaar voor het eerst in zeven jaar een concert in Ne derland. De zangeres staat op 14 november in de Ziggo Dome. Shakira bracht onlangs haar album El Dorado uit. SHOW André Rieu noemt de boete die zijn produc tiemaatschappij kreeg wegens kinderarbeid 'flauw' en 'ab surd'. Hij kreeg de boete van wege de jonge panfluitspelers bij zijn zomer- concertreeks. Rieu weigert te betalen. Reageren? vincent@persgroep.nl DJ Roosmarijn Reijmer van 3FM in NRC. ik was het gevoel voor muziek kwijt' Jody Bernal staat met La Colegiala op 4 in de iTunes Top 100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20