Met hetzelfde profiel inloggen bij het rijk 17 Tot nu toe hebben ondernemers bij elke organisatie een aparte ge bruikersnaam en wachtwoord nodig. Met eHerkenning komt daar een einde aan. Vanaf oktober is het systeem te gebruiken voor de aangifte omzetbelasting, het doorgeven van bedrijfswijzigin- gen in het Handelsregister, het op naam zetten van een voertuig bij de RDW of het indienen van ontslagaanvragen bij het UWV. eHerkenning kost ondernemers jaarlijks enkele tientjes, maar be spaart een veelvoud aan tijd, ad ministratieve rompslomp en daarmee geld, aldus het ministe rie van Economische Zaken. „We verruimen de digitale mogelijk heden", zegt minister Kamp. „eHerkenning werkt gemakkelij ker en bespaart ondernemers in de toekomst veel geld." Volgens de bewindsman is de uniforme digitale identificatie de volgende stap om de regeldruk te verminderen. Volgens EZ is die druk in de afgelopen kabinetspe riode met 2,5 miljard euro terug gedrongen. De werking van eHerkenning is al bewezen. Het wordt gefaseerd ingevoerd vanaf oktober. De Dienst Justis ge bruikt eHerkenning al voor het uitgeven van Verklaringen Om trent Gedrag. Sauerlands Kuuroord Bad Laaphe Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl vliegmaatschappijen. Het is een raderwerk. Als het ene radertje vastloopt, zorgt dat bij een vol gende voor problemen." „Ik wil die discussie niet begin nen. Voor de reiziger maakt het niet uit wie verantwoordelijk is. Als een passagier een uur in de rij staat, dan komt dat door Schiphol. Ik ben daar uiteindelijk verant woordelijk voor, ik ben het gezicht van Schiphol. En daar komt bij dat er aan onze kant ook gewoon din gen niet goed waren in het securi- typroces. Toen de onverwachte piek kwam, waren er niet genoeg medewerkers ter plaatse. Daar hebben we van geleerd. In juli en augustus zetten we 350 tot 400 ex tra mensen in. Ook dan zullen er nog rijen zijn, maar we denken wel dat de situatie beheersbaar is." KLM gaat in een reactie niet recht streeks in op de vraag of haar per soneel inderdaad te laat was. „Het is maar goed dat we onze klanten hebben opgeroepen ruimschoots op tijd naar Schiphol te komen", stelt een woordvoerder. „Daardoor hebben heel veel mensen hun vlucht gehaald, wat anders niet ge lukt zou zijn." Hoe het ook zij: de vrede is in middels getekend. Nijhuis en KLM-topman Pieter Eibers gingen op bezoek bij staatssecretaris Sha ron Dijksma, twee keer zelfs, don derdag voor het laatst. Dijksma spreekt van 'een constructief over leg, waarbij alle partijen hebben aangegeven dat ze hard werken aan hun deel van de oplossing'. „Het was een goed gesprek, we hebben daarna een biertje gedron ken", zegt Nijhuis. „Er zijn dingen benoemd, we hoeven niet voor zichtig te zijn met elkaar." En dus kan de blik weer naar vo ren. Of nou ja: de Schiphol-direc- teur, sinds 2008 in functie, heeft nog wel een belangrijk punt van zorg, namelijk de marechaussee - ook een belangrijk onderdeel in het raderwerk van incheck tot vlucht. „De politiek heeft 200 ex tra mensen toegezegd, maar er moeten meer mensen bij. De ma rechaussee doet zijn stinkende best, daar kan ik niet op moppe ren. We hebben in overleg beslo ten dat de prioriteit nu ligt bij pas sagiers die vertrekken of een transfer moeten doen, je wilt niet dat mensen hun vlucht missen vanwege paspoortcontrole. Maar dat gaat ten koste van het aan komstproces. Daar schaam ik me af en toe dood voor. Als je tien tot twaalf uur gevlogen hebt, wil je niet nog een uur in de rij staan. En De politiek heeft 200 extra mensen toe gezegd, maar er moeten er meer bij dat is nu geen uitzondering. Dan moet je daarna ook je koffer nog eens vinden, de bagage stapelt zich ook op. Dat is het visitekaartje van Nederland. Ik zeg tegen het kabinet: regel dat!" Aan de horizon doemt een nieuw dossier op dat minstens zo veel tongen in beweging zal bren gen. De huidige afspraken over de groei van Schiphol gelden tot en met 2020, daarna mogen er dus meer vliegbewegingen komen dan het huidige plafond van 500.000. Tenminste, dat is wel waar Nijhuis op aast. „Ik hoop dat verdere groei mogelijk is. Goede verbindingen zijn belangrijk voor een klein land als Nederland. Er is een noodzaak om door te groeien. Niet ongebrei deld, maar beheerst." „Ik hoop dat we in het omgevings- overleg kunnen concluderen dat een groei van 1,5 a 2 procent per jaar mogelijk is, of misschien 2,5 procent. Dat zou kunnen leiden tot een plafond van 600.000 bewe gingen in 2030 of 2035. Maar dat moet dan wel in harmonie met de omgeving." „Het gaat om hinderbeperking en om kwaliteit van de leefomgeving. De technologie staat niet stil. Vliegtuigen worden schoner en stiller. In het verleden is de af spraak gemaakt dat vijftig procent van de hinderbeperking mag wor den ingezet voor verdere groei, van de andere helft profiteert de om geving. Dat is nog steeds een goede afspraak, denk ik." 11 llllll lL 69, Exclusieve Lezersreis woensdag 28 juni 2017 Bedrijven kunnen vanaf ko mend najaar met één profiel in loggen bij overheidsdiensten als de Belastingdienst, het UWV, de RDW en de Kamer van Koophandel. Dat maakt minis ter Kamp (Economische Zaken) vandaag bekend. David Bremmer Den Haag In het land van de duizend bergen vindt u Hotel Lahnblick, prachtig gelegen op een berghelling in het Sauerland. Het is een heerlijk hotel met een prachtig weids uitzicht over Bad Laasphe, een bekend kuuroord. Het hotel beschikt over een zwembad, sauna, solarium en ligweide. In Hotel Lahnblick vindt u naast een uitgebreid wellnesscentrum ook een restaurant waar zowel regionale als (inter)nationale gerechten worden geserveerd. In het restaurant heeft u een fantastisch uitzicht op Bad Laasphe en de bossen van het Sauerland. Sluit uw avond af in de bar met een lokaal Bosch biertje, dat al sinds 1857 in dit Duitse stadje wordt gebrouwen. Wandelen en shoppen Een korte wandeling brengt u vanuit het hotel naar het historische stadscentrum van Bad Laasphe. Hier kunt u mooie vakwerkhuizen uit de 17e en 18e eeuw bewonderen of gezellig shoppen in de leuke winkeltjes die er te vinden zijn. Ook kunt u in de omgeving prettig ontspannen in één van de vele kuurklinieken. De omgeving leent zich ook voor meer inspannende ontspanning; zoals wandelen en fietsen. Bad Laasphe is een waar wandelparadijs. De bekende wandelroute Rothaarsteig (ook wel bekend als het 'pad der zintuigen') loopt over de hoge berg kammen van het nabijgelegen Rothaargebergte, maar er zijn in de directe omgeving nog diverse andere prachtige wandelroutes te vinden. Cultuurliefhebbers vergapen zich aan de architectuur van de oude stadjes in de omgeving, of ze bezoeken verschillende musea. Zo vindt u hier het Internationaal Radiomuseum, maar ook het Pilzkundliches Museum, dat onder andere een grote verzameling paddenstoelen Hotel Lahnblick 69,00 p.p. •2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2 x 3-gangendiner of buffet met een klein drankje inclusief (bier, limonade of wijn) 1 x 30 minuten Hydro-Jet massage vrij gebruik van het zwembad en de wellness Wittgenstein gastenkaart, waarmee u korting ontvangt op activiteiten in de regio per boeking een sieraad Exoal cadeau Actievoorwaarden kortingen Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 1 kind t/m 5 jaar gratis en t/m 12 jaar 50% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 100% Toeristenbelasting: 1,70 per persoon per nacht, ter plaatse te voldoen (vanaf 18 jaar) Verlenging: Arrangement o.b.v. 3 nachten half pension €99 p.p. Boekingskosten: 15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel Lahnblick naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1730 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl NUWEG/ Dan is het toch juist niet correct als KLM, cruciaal onderdeel van dat raderwerk en medeverant woordelijk voor de problemen op die 22ste april, publiekelijk met modder gooit? II Kunt u concreter zijn? Hoe doe je dat in harmonie? Jos Nijhuis, ceo en bestuursvoorzitter van Schiphol, gaat deze zomer zelf ook drie dagen werken als airport assistant, om passagiers op weg te helpen, foto pim ras fotografie herbergt. Shoppers kunnen hun hart ophalen in de nabijgelegen stad Marburg. In sfeervolle steegjes vindt u de meest uiteenlopende winkels. Voor een hapje of een drankje strijkt u neer op een van de vele terrassen. Sauerland is het land van de duizend bergen, maar tegelijkertijd van zoveel meer. Ontdek het nu extra voordelig. Hotel Lahnblick 3 dagen half pension Gebruik van het zwembad Guestcard met kortingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17