Klanten met woekerpolis krijgen geld Topman Bol.com stapt over naar uitgever 0) O O lil 16 SBM Offshore Maersk Schipholbaas Jos Nijhuis kreeg het fors te verduren na de chaos op zijn luchthaven in de meivakantie. De KLM, medeschuldig aan de wanorde, vond in hem een kop-van-jut. „Of dat correct is? Die discussie wil ik niet aan." Gasaansluiting vervalt straks Om hoe veel klanten het gaat, wil Allianz niet zeggen. Diezelfde geheimzinnigheid hangt rond de woekerpoliszaak tegen Aegon waar de rechter vandaag uitspraak in doet. Ab Flipse, voorzitter van Woekerpolis.nl hoopt vurig op een ommekeer, maar kan ook geen garanties geven. „Verzekeraars merken dat de rechters vaker de kant van de polishou ders kiezen. Als de uitspraak over Aegon gunstig is voor de po lishouders, verwacht ik dat meer verzeke raars willen praten over een collectieve regeling." Ook Pieter Lijesen, voorzitter van de stichting Woekerpo- lisproces, houdt een slag om de arm. Hij ziet een patroon bij de verzekeraars. „Je ziet dat verzekeraars de zaak vertragen en rekken. Elk jaar lopen er weer woekerpolissen af en die hoeven ze dan niet meer te compenseren. Zo wordt het pro bleem elk jaar kleiner voor hen". Die tactiek herkent Flipse ook. „Verzeke raars procederen door, ze zijn bang dat ze an ders miljarden aan compensatie kwijt zijn." Een onterechte angst, volgens Flipse. „De meeste polishouders doen niets, die hoefje helemaal niet te compenseren. Het gaat in to taal eerder om honderden miljoenen dan miljarden aan compensatie". Verbaasd Bij Aegon reageren ze verbaasd op de kritiek. „Wij hebben juist aangedrongen op een snelle uitspraak", zegt een woordvoerder. „Wij zijn in 2000 al begonnen met de eerste compensatiemaatregelen en ook in de jaren daarna hebben we klanten geld vergoed. In totaal hebben we al 800 miljoen compensatie betaald." En daar gaat de verzekeraar mee door, verzekert de woordvoerder. „Als klan ten zich melden gaan we in gesprek. We bie den een compensatie die we redelijk vinden. Als de klant het daar niet mee eens is, kan hij naar de rechter stappen". Vanaf 1993 zijn in Nederland 7 miljoen be leggingsverzekeringen verkocht met een to tale waarde van 100 miljard euro. Er werden bij de verkoop prachtige rendementen voor gespiegeld, maar in werkelijkheid ging 20 tot 30 miljard euro op aan kosten: woekerwin sten dus voor verzekeraars en tussenperso nen. Daar komt dan ook de naam woekerpolis vandaan. Flitsen De meeste polishouders doen niets, die hoefje niet te com penseren Arcelor Mittal Altice INTERVIEW JOS NIJHUIS rie dagen is hij ingeroosterd, komende zo- mer. Als zoge naamde airport assistant gaat Schiphol-direc- teur Jos Nijhuis - net als ander kantoorpersoneel van de luchtha ven - reizigers helpen om de juiste route te vinden in de drukte. Want druk gaat het worden, dat is zeker. „Op bepaalde dagen gaan we over de 225.000 passagiers heen." Om een idee te geven: de grens van 200.000 passagiers per dag werd pas vorig jaar voor het eerst gepasseerd. Het tekent de enorme groei die Schiphol de afgelopen ja ren doormaakte. Ook in 2017 gaat de luchthaven weer als de brand weer. „In de eerste vijf maanden van dit jaar zijn we met 8 procent gegroeid ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar", zegt Nijhuis. „En vorig jaar waren er al 8 pro- We wisten dat er meer reizigers zouden komen, maar de piek hebben we verkeerd ingeschat cent meer passagiers dan in 2015." Het verwerken van die groei ging met horten en stoten. In de meivakantie liep de boel een paar keer in het honderd, vooral op za terdag 22 april. Lange, lange rijen, gefrustreerde passagiers, slechte reclame ook. „Daar baalde ik na tuurlijk ontzettend van. Als reizi gers onzeker worden en twijfelen of ze hun vlucht gaan halen, dat gaat je niet in de koude kleren zit ten als luchthavenbaas." „We wisten dat er meer reizigers zouden komen, maar de piek heb ben we verkeerd ingeschat. Daarom hadden we op een be paald moment te weinig mensen bij de security." KLM maakte in de media veel stampij. U zou wanbeleid heb ben gevoerd, ongeloofwaardig zijn en de boel niet onder con trole hebben. Hoe vond u dat? „Niet leuk, maar ik begrijp het wel. KLM heeft een grote stroom passa giers die hun vlucht moeten halen, zij ervaren de gevolgen als het misgaat." „Dat was op het begin van de dag inderdaad een probleem. Dat speelt soms op, ook bij andere Bol.com krijgt een nieuwe alge meen directeur. Daniel Ropers, die al jaren de baas is bij de web winkel, vertrekt per 1 oktober. Hij wordt opgevolgd door operatio neel directeur Huub Vermeulen. Ropers stond in 1998 aan de wieg van Bol.com en is sindsdien ver bonden aan het bedrijf. Hij heeft ervoor gekozen om aan de slag te gaan als topman bij de wetenschap pelijke uitgeversgroep Springer Na ture. „Bol.com verlaten is één van de moeilijkste besluiten in mijn le ven geweest", zegt hij. De post bij Springer Nature is volgens hem echter een „unieke kans". Ropers bezweert dat zijn vertrek niks te maken heeft met de koers die zijn webwinkel vaart onder AholdDelhaize. „Dat gaat nog steeds ongelooflijk goed. Met de di rectie hebben we destijds onze toenmalige aandeelhouders over- tuigd dat Ahold de gedroomde overnamepartij zou zijn." Ook is hij na negentien jaar nog altijd niet op Bol.com uitgekeken, zegt hij. „We hebben net weer een jaar van re- cordgroei achter de rug en we lopen over van de ideeën. Bol.com staat nog altijd maar aan het begin van wat allemaal mogelijk is." Het onverwachte aanbod om ceo van Springer Nature te worden kon hij niet laten liggen, zegt Ropers. „Als kind van twee wetenschappers ben ik opgevoed met het belang van kennis en feiten." DEN HAAG De wettelijke verplichting om elke nieuwbouwwoning van een gasaansluiting te voor zien, komt te vervallen, al dus het ministerie van Economische Zaken. Wanneer is nog niet dui delijk. De Kamer riep minister Kamp eerder al op om de wet te wijzigingen. De maatregel moet helpen om de uitstoot van CO2 terug te dringen. Voorwaarde is wel dat er een alternatief verwarmingssysteem is. Uit een steekproef van Na tuur Milieu blijkt dat 64 procent van de nieuw bouw nog met gas wordt verwarmd. Zolang de gas- aansluitingen verplicht zijn, verandert dit niet. Verzekeraar Allianz gaat zijn klanten met een woekerpolis compenseren, althans die klanten die een procedure hadden aange spannen. Peet Vogels Rotterdam Het Internationaal Monetair Fonds gaat er niet langer van uit dat Amerika profiteert van het beleid van president Trump. De eco nomische groei voor zowel 2017 als 2018 wordt nu geraamd op 2,1 procent. Eerder ging het IMF voor dit jaar uit van 2,3 procent groei en voor volgend jaar van 2,5 procent. Het economisch herstel in de eurozone wordt alsmaar sterker, concludeert Mario Draghi, topman van de Europese Centrale Bank. Draghi is ervan overtuigd dat ook de inflatie eerdaags aantrekt. Ab Flipse, voorzitter van Woekerpolis.nl O woensdag 28 juni 2017 PC De staalgigant was de grootste stijger in de AEX. De hogere olieprijs zette de grondstoffen- gerelateerde aandelen wat hoger. De Deense containergigant was een van de slachtoffers van een aanval door hackers. De grootste daler was de beweeg lijke Frans- Luxemburgse kabelaar. 'Het boeit de reiziger niet wie schuldig is' Sander van Mersbergen Schiphol Werden jullie verrast door die drukte? Er zijn toch prognoses? Bronnen op de luchthaven stel len dat juist het KLM-personeel een half uur te laat bij de incheckbalies was. Reizigers waren opgeroepen om eerder te komen, maar stonden voor een dichte balie. Topman Ropers met Bol-mas- cotte Billy, fotoshodycareman E o c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16