Marjan Berk r Roger Lips verblijft als 'Cambodjaan' in Dubai effeweg.nl I Rome, Florence Venetië"-" I RÉIS VAN DE WEEK 15 Gezochte multimiljonair voorlopig niet terug voor€409p- €50 KORTING AANBIEDING! 05-07-2017 In ons liefdesduet heeft Joost Prinsen tot 400 maal toe mijn voeten niet ontzien ivn |H\na»ij» EXCURSIEREIS - 8 dagen VAN rv> GELDIG T/M Wanneer heeft iemand het eeuwige leven in ons collectief geheu gen? Ik mocht naar de voorstelling Telkens weer... Het dorp, een heer lijke avond. Zo konden we nog eens genieten van een rijke selec tie uit het repertoire van Wim Sonneveld, met een groot aantal teksten die zijn geschreven door Friso Wiegersma, zijn levensgezel. Wim Sonneveld is weer volop in de publieke belangstelling ge slingerd door het verschijnen van het boek met de correspondentie tussen Wim en zijn partner. In deze brieven komen de geaard heid van Sonneveld en zijn rela tie met Friso Wiegersma gewoon aan bod, maar in de jaren waarin de brieven zijn geschreven, was dit absoluut geen publieke zaak. (Zojuist bereikt mij het bericht dat in Duitsland Angela Merkel overstag gaat voor het homohu welijk, ruim 40 jaar nadat deze brieven zijn geschreven!) - bouwjaar 1932, Amsterdamse School, uit zijn winterslaap ge haald en in 2993 op het nippertje gered van de sloop, met zijn au thentieke interieurs - is inmid dels een rijksmonument en in oude staat gerestaureerd. En biedt nu weer onderdak aan de muzikale Sonneveld-hommage, gespeeld en gezongen door de ge lauwerde Vera Mann (onder an dere Sweeney Todd), Frans Mulder (theatergroep Purper, Moeder, ik wil bij de Revue), Mitch Wolterink Het Klokhuis, RENT), en last but not least de getalenteerde Julia Herfst (pikant detail: zij is de kleindochter van Jasperina de Jong en Eric Herfst). Een smakelijk begeleidings orkest staat onder leiding van pianist Maurits Fondse en het repertoire van Sonneveld staat garant voor het oer-meezingge- voel waar ik persoonlijk heel ge voelig voor ben. Vooral als het lied over de poetskwaliteiten van Dora, ooit gezongen door de on vergetelijke Leen Jonge waard in de musical De Kleine Parade, wordt gespeeld, ga ik over tot volle-borst-meezinggedrag. door mijn oudste en mijn jongste zoon. Hun broer, gitarist Ruud Jan Bos, maakt deel uit van het orkest. En omdat ten onrechte slechts zelden de namen worden genoemd van de mensen die het muzikaal tapijt vormen voor de prominente spelers, noem ik nu maar meteen voor de volledig heid en met respect de reste rende heren van het orkest: saxo foon en EWI: Louis Gerrits en op de contrabas Paul Mulder. Voor mijn jongste zoon is een aantal van de door mij enthou siast meegebromde nummers to taal onbekend. Waardoor ik vast stel dat zelfs de houdbaarheid van een aantal van deze in mijn geheugen getimmerde liederen discutabel is. Maar ja, De Kleine Parade heb ik maar liefst VIER HONDERD MAAL gespeeld en gezongen als mademoiselle Mo nique uit Maubeuge, de verloofde van schilder Jollema, gespeeld door Joost Prinsen, die van alles kan maar dansen is niet zijn grootste talent. Zodat hij in ons liefdesduet VIERHONDERD MAAL mijn tenen niet heeft ont zien, terwijl ik tegelijkertijd mij zelf, al zingend, op de ukelele moest begeleiden. dansen en zingen tegelijkertijd, het is een hard vak. Het is maar goed dat ik ben gaan schrijven. Dat kan je ook zittend doen! Op het oog zit hij in de knel, Roger Lips, de wegens faillissements fraude gezochte Brabantse vast goedmagnaat van weleer. Hij zat veilig in Dubai, maar zijn paspoort is verlopen en Nederland weigert dat te verlengen. Daarmee komt ook zijn verblijfsvergunning in Du bai in gevaar en zou hij weer in het vizier komen van de Nederlandse justitie en Belastingdienst. Maar Ruud Dekker, een van de curatoren die al jaren bezig is met het slepende faillissement van Lips, weet het zeker: Roger Lips heeft al lang een nieuwe verblijfsvergun ning gefikst. „Onze advocaat in Du bai heeft het uitgezocht: verlengd tot 2020. Waarschijnlijk omdat hij inmiddels een Cambodjaans pas poort heeft. Hoe? Ach, je doet een stevige investering in dat arme land en ze geven een paspoort. Dat hij bij de Raad van State aanvecht dat zijn Nederlandse paspoort is geweigerd, is puur om te pesten. Want Roger Lips heeft immers altijd gelijk. En wil altijd winnen. Hij steekt ge woon een dikke vinger op naar ons. Hij lacht ons gewoon uit." Duizenden Kuizen Het faillissement van Roger Lips is een zich al jaren voortslepende soap: de steenrijke Udense vast goedmagnaat wordt gezocht door de FIOD omdat hij tientallen mil joenen euro's zou hebben wegge sluisd uit zijn ingestorte imperium. Lips was een van de grootste pro bleemklanten van SNS Reaal. Hij had een krediet van 370 miljoen bij SNS. Mede doordat Lips betalings problemen kreeg, moest SNS Reaal worden genationaliseerd. Lips had duizenden huizen, maar ook winkelcentrum The Wall langs de snelweg Ai bij Utrecht, zwem bad Tropicana in Rotterdam en winkelcentrum Brinkmanpassage in hartje Haarlem. Van de 157 ven nootschappen die op zijn naam stonden, ging meer dan de helft op de fles. Met tientallen procedures en een weigerachtige houding om informatie te geven, vecht Lips te gen zijn ondergang. Nadat hij in de tweede helft van 2023 een maand was vastgezet om openheid van zaken af te dwingen over zijn financiële handel en wan del, pakte hij in 2014 zijn biezen naar Dubai, waar hij niet uitgele verd kan worden. In april en juni dit jaar verliepen de verblijfsvergunningen van Lips en zijn vrouw, die ze zonder pas poort niet konden verlengen. Maar het echtpaar vocht gisteren vanuit Dubai via advocaat Anita Nijboer bij de Raad van State de eerdere weigering tot paspoortverlenging door de rechtbank aan. Lips wil desnoods via een video verbinding ondervraagd worden, maar hij wil niet opnieuw gegijzeld worden en blijft dus weg. „Ik ben 25 jaar curator, dit is de meest bizarre zaak ooit", zegt Ruud Dekker. „De man is failliet, maar jaagt vanuit Dubai iedereen met eindeloze pro cedures op kosten." De Raad van State doet over zes weken uitspraak. www.effeweg.nl of bel 0529 - A6 96 67 i§ woensdag 28 juni 2017 GO Houdbaarheid Theater Het Zonnehuis Ik word deze avond vergezeld Ja, dames en heren, spelen, De naar Dubai gevluchte vast goedmagnaat Roger Lips heeft zijn verblijfsvergunning aldaar allang verlengd tot 2020, zegt curator Ruud Dekker. „Waar schijnlijk met een Cambodjaans paspoort. Hij steekt een dikke vinger naar ons op." Victor Schildkamp Den Haag Roger Lips; zijn schuld bij SNS richtte de bank bijna te gronde. INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt en diner Stadsrondrit en -wandeling Rome o.l.v. gids Stadswandeling Florence o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar HIGHLIGHTS Dagtocht Venetië San Marino Fiuggi Terme Colosseum in Rome Ponte Vecchio in Florence Trevifontein in Rome VERTREKDATA EN PRIJZEN 28 julivan £489?- €439,- 25 augustus. van €479?- €429,- 8 september van €479?- €429,- 22 septembervan €469?- €419,- 29 september van €459?- €409,- -> VERTREKGARANTIE Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 28-06-2017 t/m 05-07-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. iflniHjn GDI li n 11111< Kortingscode EWREIS26 Venetië met zijn talrijke eilandjes, kanalen, bruggen, boten en gondels spreekt tot ieders verbeelding. Daarna bezoekt u Rome: de stad met vele monumenten zoals het Forum Romanum en het Colosseum. Florence is één groot openluchtmuseum en staat bekend als echte kunststad met bezienswaardigheden als de beroemde Ponte Vecchio met de vele goudsmeden. DIVERSE 3* HOTELS U verblijft tijdens deze reis in diverse 3* hotels. De hotels zijn allen voorzien van restaurant, bar, lift en badkamer met bad of douche en toilet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15