rftP# €149 13 m? Britse baby mag sterven Familie-avontuur in Duitsland De terminaal zieke baby Charlie Gard hoeft niet in le ven te worden gehouden voor een experimentele behande ling in de Verenigde Staten. Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens besloot gisteren niet in te grijpen in de Britse zaak, zoals de ouders vroegen. Dat betekent dat de artsen de medische ondersteuning die het jongetje van to maanden op dit moment in leven houdt mogen staken. Artsen zien geen behandel- mogelijkheden en willen het kind waardig laten sterven. De ouders denken daar anders over en willen met de baby naar de Verenigde Staten. Ouders Chris Gard en Connie Yates vingen eerder bot bij Britse rechters en stapten daarom naar het Europees Hof. Tot de uitspraak van het hof moest het kind in leven worden gehouden. Charlie ligt sinds oktober vo rig jaar in een Brits zieken huis. Hij lijdt aan een zeld zame genetische aandoening en kan niet bewegen, horen, huilen en slikken. De schuld van elke gif gasaanval op Syriërs zal bij Assad worden neergelegd, maar ook bij Rusland en Iran Problemen rond Basisregistratie De modernisering van de Ba sisregistratie Personen, voor heen het bevolkingsregister, verkeert in grote problemen. Het project loopt forse ver traging op en zal miljoenen meer kosten. Er moet zelfs over worden gedacht om er mee te stoppen. Dat heeft minister Plasterk (Binnen landse Zaken) gisteren ge meld. Plasterk houdt reke ning met een vertraging van vijftien maanden en 17 mil joen euro aan extra kosten en heeft voorlopig besloten tot 'een periode van bezinning'. Gepakt voor helen kleding Artikel over Gamestate Geen rap referendum Honderd procent veiligheid creëren kan simpelweg niet, tem pert onze Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veilig heid Dick Schoof de verwachtin gen. Het risico op een aanslag is formeel dan ook 'substantieel'. Na bijna elke aanslag in het buiten land zijn ruimere bevoegdheden toegekend aan onze veiligheids diensten. Dat geeft het gevoel dat we gaten aan het dichten zijn. Deels is dat zo. Vooral omdat wordt gereageerd op trends onder terroristen. Zo nam het kabinet maatregelen toen er jihadisten naar Syrië trokken. Zij verliezen nu hun Nederlandse nationaliteit zonder tussenkomst van de rech ter. Recenter nam het parlement de Tijdelijke Wet bestuurlijke maatregelen terrorismebestrij ding aan, waardoor burgers die aan het radicaliseren zijn - nog zonder veroordeling - een meldplicht, contactverbod of gebiedsverbod kan worden opgelegd. Terreurex- perts wijzen erop dat Nederland zeker niet achterloopt qua maatre gelen. Sterker nog, belangrijke ad viesorganen hebben ons land al op de vingers getikt dat de randen van de rechtstaat worden geraakt. Minister Stef Blok is met een wetsvoorstel gekomen waardoor terrorismeverdachten langer in voorlopige hechtenis kunnen wor den gehouden. Zo moeten zij zon der ijzersterke bewijzen 30 dagen langer kunnen worden vastgehou den. Die extra tijd kan worden benut om ingewikkeld en daar door tijdrovend forensisch onder zoek te doen en daarmee alsnog bewijzen te vergaren. Bovendien ligt er nu nog een wet in de Eerste Kamer die ervoor moet zorgen dat de AIVD en MIVD op grotere schaal internetverkeer mogen af tappen. i Wilders wil dat potentiële terroristen een halfjaar kunnen worden opgesloten Nee. Althans, PVV-leider Geert Wilders wil dat potentiële terroristen een halfjaar preventief moeten kunnen worden opgeslo ten op aanwijzing van de AIVD. Dus nog voordat die persoon een strafbaar feit heeft gepleegd. Mi nister Blok ziet dat niet zitten, net als de meeste partijen in de Tweede Kamer. Zij vinden - net als deskundigen - dat het tegen de rechtstaat indruist om burgers op te sluiten als er nog geen concreet bewijs ligt. Bovendien wijzen ex perts erop dat er voor de AIVD al 'heel weinig' bewijs nodig is om iemand tot verdachte te bestempe len. Dat blijft een worsteling. Op de nieuwe aftapwet kwam al veel kri tiek. De AIVD zou daardoor een soort NS A worden, naar de Ameri kaanse dienst die sleepnetten over internet haalt en daarbij ook infor matie van veel onschuldige bur gers vergaart. Ook gemakkelijker langer vastzetten van verdachten schiet juristen in het verkeerde keelgat. Het blijft de spagaat op dit terrein: iedereen wil een aanslag voorkomen, maar niemand wil een politiestaat. Vanaf pharosreizen HH Exclusieve Lezersreis 4- of 6-daagse Thüringer Woud Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl woensdag 28 juni 2017 DRIELING I In Safaripark Beekse Bergen is leeuwin Mariska bevallen van een drieling. Omdat de kleintjes in de eerste periode erg kwetsbaar zijn, blijven ze voorlopig in de kraamkamer achter de schermen. De verzorgers weten nog niet of de welpjes mannetjes of vrouwtjes zijn. Dat wordt pas duidelijk tijdens de eerste ontworming volgende week. foto milou van de wiel LONDEN Nikki Haley, ambassadeur van de VS bij de Verenigde Naties. DEN HAAG ZWAAG Drie mannen uit Li touwen zijn aange houden in Zwaag op verdenking van het helen van ge bruikte kleding. De politie trof in een pand 4.000 kilo kle ding aan. Een be drijf dat kleding in zamelt, vermoedde dat grote hoeveel heden kleding uit containers werden gestolen. De inza melaar bevestigde daarom gps-zen- ders aan enkele kledingstukken. AANVULLING Gisteren stond een foto van speelhal Gamestate in Rot terdam in de krant. Op die foto staat GTST-ster Everon Jackson Hooi. Voor alle duidelijkheid: er is geen enkele rela tie tussen Game state en Hooi. EDINBURGH De Schotse rege ringsleider Nicola Sturgeon gaat naar eigen zeggen nieuwe plannen maken voor een re ferendum in Schot land over onafhan kelijkheid. Ze gaat niet meer proberen dat referendum snel te regelen. Ze zei gisteren ook dat ze haar inspannin gen zal verdubbe len om Schotland binnen de binnen landse markt van de EU te houden. Terreurbestrijding blijft een worsteling Ook als er nog geen waterdicht bewijs is tegen terreurverdach ten, moeten zij langer in de cel kunnen worden gehouden, vindt minister Blok (Veiligheid). PVV- leider Wilders wil personen die door de AIVD worden gevolgd zes maanden opsluiten. Vier vra gen over terreurbestrijding. Tobias den Hartog Den Haag Nemen 'we' veel maatregelen tegen terreur? 2 Wat wil het kabinet nog meer? 3 Vindt de Tweede Kamer dat genoeg? 4 Hoe verhouden de maat regelen zich tot onze privacy? Het is maar 5 tot 6 uur rijden naar een zorgeloze familievakantie vol activiteiten, in het groene hart van Duitsland. Welkom in het Unesco-natuurreservaat van het Thüringer Woud. In het hotel is enorm veel te doen voor kinderen. Er is een kinderclub en er worden vele activi teiten georganiseerd, van boogschieten tot beachvolley en voetbal. Bovendien kun je rond het hotel prachtig wandelen en mountainbiken. Wandel je ook over de boomtoppen, op het Boomkroonpad van NP Hainich? Ook voor een middagje cultuur zitje perfect: binnen een uurtje sta je in schitterende steden als Weimar en Erfurt en een van Duitslands mooiste burchten: de Wartburg van Eisenach. Je verblijf Je verblijft in het Ahorn Hotel in Friedrichroda, met uitzicht op het groen van het Thüringer Woud. Het hotel heeft vele faciliteiten en ligt prachtig in het bos. Inbegrepen •3 of 5x overnachting met ontbijtbuffet 3 of 5x afwisselende dinerbuffetten kinderbuffet gebruik binnen- en buitenzwembad en fitnessruimte diverse sporten en entree bioscoop Yoki-kinderwereld met kinderprogramma dagelijks animatieprogramma gebruik OVin het Thüringer Woud 1x2 uur minigolf per familie Kinderkorting Familiekamer (bij min. 2 volbetalenden op de kamer) 2 t/m 13 jaar: 50% korting (in de periodes 03/9-28/09 en 05/11-21/12) 2 t/m 13 jaar: 25% korting (inde periodes 01/07-02/09 en 29/ 09-04/01) Prijzen Familiekamer Data 4d. 6d. 01/07-02/07 €189 €315 03/09-28/09 €169 €285 29/09-04/11 €189 €315 05/11-21/12 €149 €205 Prijzen in p.p. Prijzen en kinderkkorting Classickamers zie website. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20,-), kosten Calamiteitenfonds 2,50), toeristenbelasting 1,90 p.p.p.d) en Parkeren 10,- p.d.). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Meer informatie: Ga voor Familie-avontuur in Duitsland naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl738 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 18247. Vertrek: 1 juli t/m 21 december 2017 midden in Unesco-natuurreservaat Thüringer Woud zeer veel activiteiten voor kinderen, van boogschie ten tot beachvolleybal binnenzwembad, buitenzwembad en minigolf KHHBi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13