Jonkie Wout Martens is de oude meester de baas Arne Hubregtse pakt de Zeeuwse titel ORC1 tijdens Deltaweekend 14 Verschueren niet te stuiten VOETVOLLEY Golden Girl toonde ook nu weer haar klasse. Verschueren stuurde in de schaduw van de Axelse waterto ren de expressief en overtuigend door de baan walsende Uphill- dochter met respectievelijk 68,08 en 67,64 procent twee keer op rij naar een overtuigende overwin ning. „Golden Girl komt terug van een zware blessure. En het ziet er alle- Ze komt net terug van een blessure, maar het ziet er allemaal veelbelovend uit maal veelbelovend uit. Natuurlijk zijn er hier en daar best nog wat ha peringen te zien. Maar er zaten al weer stukken in de proef die beter waren dan de wedstrijd van een week geleden", stelde Verschuere na afloop van haar optreden. „Op het eind van de tweede proef was Golden Girl wel een beetje leeg. Be grijpelijk, want zoals ik al zei: ze komt pas terug van een blessure en is met haar zes jaar nog betrekkelijk jong en onervaren. En die rulle zandbodem was loodzwaar. Ik ben dik tevreden." In de eerste proef eindigden Sandy Audenaert (Koewacht) met de vosmerrie Finishing Touch en Petra de Feijter met de Negro- dochter Ebony op een gedeelde tweede plaats (62,69). In de tweede proef eisten Hanka jongman (Zuid- dorpe) en de ruin Jack die plaats op (66,32). In de klasse Z2 was Jasha van Landschoot (Maldegem) met de vosruin Inspector van de Groenen Boomgaard twee keer op rij de be ste. Ze stuurde in de mooi bergop waarts galopperend vosruin in beide rubrieken naar de hoogste eer (65,14 en 61,32). Van Landschoot keek met ge mengde gevoelens terug op de wedstrijd. ,Mooi, weer drie winst punten erbij. Maar ik ben toch niet helemaal tevreden, want het had den er vier kunnen zijn. Maar dat lag beslist niet aan mijn paard. 'Spekkie' liep super en deed gewel dig zijn best. Maar ik reed in de tweede proef verkeerd." Brigitte Maltha (Terneuzen) en de vosmer rie Disaronno eindigden in beide proeven op de tweede stek. Springtoer Zeeland Jil Buijze was zaterdag in Nieuw en Sint Joosland met Highlight HX in de finale van de Springtoer Zee land de beste. Buijze stuurde, in het klassement paarden klasse L tot en met ZZ, de Elvis ter Putte-zoon in 61,22 seconden foutloos over het parkoers. Naar later bleek, gooide de stylist uit Baarland hiermee de deur voor zijn achtervolgers in het slot. Ellen Briquet (Vogelwaard) haalde met de ruin Wisper nog al les uit de kast. Ze toonde zich ook ruim drie tellen sneller dan Buijze. Maar op de laatste hindernis maakte ze een fout. Martens liet in de apotheose tegen de 48-jarige Ronald van Remortel zijn beste tennis zien en zege vierde met 6-1 6-4. De als tweede geplaatste routinier had in de halve eindstrijd een zware dobber aan stylist Gijs Donze. Uiteindelijk won Van Remortel van de plaatse lijke favoriet na drie sets. Maar Martens bleek te sterk. „Te gen Ronald heb ik veel met spin op zijn backhand gespeeld, omdat ik weet dat hij een goede forehand heeft. Ik zette hem zowel met mijn forehand als backhand onder druk, waardoor hij fouten ging maken", aldus de toernooiwinnaar. Van Remortel, van TC Smash uit Sint Jansteen, veranderde vanaf de tweede set van tactiek en ging met meer risico spelen. Het service volley spel van de oude meester sorteerde zowaar effect. Hij kwam van 5-2 terug tot 5-4. Bij 40-15 was een gelijke stand binnen handbe reik, maar de jeugdige Martens Tegen Ronald heb ik veel met spin op zijn backhand gespeeld. Zijn forehand is sterk keerde het tij bijtijds en pakte het tweede bedrijf koeltjes met 6-4. Martens blikte ook nog terug op zijn vorige partij. „In de halve fi nale tegen Bram speelden hij en ik in de eerste set beiden niet zo goed, maar ik won de tiebreak net met 7- 5. In de tweede set was het niveau duidelijk beter en waren er veel lange rally's op een goed tempo. In kon meer druk zetten met mijn fo rehand, brak hem bij 4-4 en ser veerde de partij vervolgens uit." In de halve finale van het dubbel was Bram Donze, samen met Pa trick Marteijn, met 6-3 6-2 te sterk voor het duo Wout Martens/Se- bastiaan Verscheure. In de finale klopten zij het tweetal De Schep per/De Kesel: 6-17-6. Nomie Joziasse won het toer nooi zowel in de enkel-5 als in de mixed-5, in combinatie met Randy Boddaert. De Steense Joziasse, die studeert in Amsterdam, versloeg in de enkelfinale de Hulsterse Kim van den Berg met twee keer 6-1. In de mixed-finale tegen Kristl Jans- sens en Marnix Ivens werd het 6-4 6-3. „Ik speelde redelijk aanvallend, terwijl Kim vrij veel fouten maakte. In de mixed ontregelde Randy het spel van Marnix, omdat hij rally's op tempo zou verliezen. Verder sloeg ik diep van achteruit en maakte Randy aan het net veel af', aldus Nomie Joziasse. In de ORC 2 ging de provinciale ti tel naar naar schipper Peter de Ridder van de boot Checkmate (WSV Zierikzee). In de ORC 3 wa ren Johan Bol uit Kruiningen en zijn bemanning de snelste op het schip A Boen. De ORC 4 werd gewonnen door Ben Hoefsloot. De schipper uit Ede was met zijn boot Furie niet te kloppen door de concurrentie. Voor het eerst in de historie van het evenement waren de Draken aanwezig Dit jaar waren ook de Draken, een voormalig olympisch onder deel, voor het eerst in de geschie denis vertegenwoordigd tijdens het Deltaweekend. De Belgische zeiler Ben van Cauwenbergh schreef deze klasse op zijn naam. De debuterende klasse kende een sterk, internationaal deelne mersveld. Er waren onder meer voormalig olympisch-, Europees-, en wereldkampioenen aanwezig. Bijvoorbeeld de 74-jarige Deen Poul Hoj-Jensen. Hij moest genoe gen nemen met de tweede plaats in de Draken-klasse. De organisatie van het Delta weekend kan terugkijken op een geslaagde 47ste editie van het eve nement. Ook de weersomstandig heden waren vrijwel het gehele weekend goed voor de zeilers. maandag 26 juni 2017 Golden Girl komt weer op stoom Petra Verschueren was zaterdag op de dressuurwedstrijd van de Biervlietse Haringruiters in Axel met de vosmerrie Golden Girl in Z1 in goeden doen. In beide ru brieken ging de zege naar de combinatie uit Hoek. Lucien Roelandt Axel -Petra Verschueren Outsider Wout Martens heerste in de 3-categorie van het Rey- naert tennistoernooi van TC Hul ster Ambacht. Na winst in de kwartfinale op Maxime van Een- ennaam (drie sets) en in de halve finale op de als eerste ge plaatste Bram Donze (6-4 7-6) zette de zestienjarige Koewach tenaar in de finale de kroon op het werk. Henk van de Voorde Hulst - Wout Martens Het beachvoetvolleytoernooi vam Patrijzen is voor het derde jaar op rij gewonnen door Zoetekoeke. Jeroen van Zee (met bal) en Rutger van Russem (links) waren in de finale te sterk voor Erwin Franse en Tim de Winter van 'Feyenoord'. Het werd in een spannend duel 27-25. foto johan van der heijden Schipper Arne Hubregtse van de boot Flin heeft zich tijdens de 47ste editie van het Deltaweek end verzekerd van de Zeeuwse titel. Het lid van WSV Noord-Be veland was de sterkste in de hoogste klasse, de ORC 1. Daniel Vervelde Colijnsplaat Wout Martens in actie tijdens de finale van het tennistoernooi van Hulst, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83