13 Bij HVV'24 gaat het weer over voetbal: „HW moet de gezellige club blijven" >«üi zv ook de duels van het vlaggenschip zou gaan vastleggen. Schelden „Toen Pieter is gekomen, ben ik het eigenlijk wat intensiever gaan doen", blikt Baart terug. „Daarvoor stond ik altijd hier in de kantine bier te drinken en te schelden op de scheidsrechter. Nu sta ik achter de camera. Dat bier drinken en schel den mis ik nog wel eens, maar ik vind dit ook mooi om te doen. We zijn nu bezig met een trackingsy- steem voor de spelers, een appa raatje dat ze in hun sok kunnen dra gen. Dan kunnen we meten hoe veel meter ze hebben gelopen, hoe hard ze hebben gelopen en zelfs hoe hard ze hebben geschoten." Baart weet al wat de reactie bij veel mensen is, na het lezen van de bovenstaande zinnen. ,,'HVV is toch maar een derdeklasser?'. Tsja, In Hulst stonden ze even raar te kijken toen Pieter Ongena (34) voorstelde een spelers presentatie te houden in de kantine. De voetbaltrainer van zondag-derdeklasser HVV'24 zei dat hij „de mayonaise nog wat beter wilde doen plakken". Het wij-ge- voel creëren, dat doe je volgens de Belgische coach met kleine dinge tjes. „Ik weet het, we zijn geen be taald voetbalorganisatie. Er komen geen vijfhonderd mensen op af, maar de vijftig mensen die wel ko men, zijn er op de zondagen ook. Dat is wel onze achterban." Hij vertelt het vrijdagavond kort na de eerste spelerspresentatie in jaren in Hulst, als net het clublied wordt ingezet in de kantine. Ogen van spelers zoeken die van hun trai ner. Die van Ongena glinsteren. „Ze hebben dat lied hier jaren amper gedraaid, maar ik vond dat het voor iedere wedstrijd moest klinken. Dat is gaan leven. Bij de spelers, maar ook bij mij. Ik krijg er kippenvel van als ik het hoor als ik naar de dug-out loop." Ongena is meer dan een bevlo gen trainer, die zijn trainingen tot in de puntjes voorbereidt en de vi deobeelden van wedstrijden soms wel vier keer terugkijkt. Hij houdt zich ook bezig met eigenlijk alle randzaken. „HVV is een familie club en moet dat ook uitstralen", vindt de coach die HVV'24 be hoedde voor degradatie naar de vierde klasse. „Het positieve ver haal moet weer verteld worden." Een klein jaar geleden was er ech ter weinig positiefs te melden over de club. Trainer Ralph Zegers werd op straat gezet wegens het dragen van een verkeerde jas bij het jaar lijkse fotomoment en nog geen maand later werd de tijdelijke voor zitter die dat besluit verdedigde - Jos de Kooning - niet gekozen op de algemene ledenvergadering. On gena werd kort daarna aangesteld als Zegers' vervanger. Hij zocht direct de samenwer king met Martijn Baart, die al wat jeugdwedstrijden filmde en later dat klopt, maar dat betekent niet dat je in dingen van twintig jaar gele den moet blijven hangen." Een beetje tegengas is Baart wel ge wend. „Wij zijn namelijk geen Zeeuwen, wij zijn Hulstenaren. We uiten kritiek direct en hard en gaan er met gestrekt been in. Zeker tegen mensen van buitenaf." Tijdelijke voorzitter De Kooning had daar moeite mee en liet af dat af en toe ook duidelijk merken. Jan Pleunis, ook een 'buitenstaander', werd unaniem gekozen als zijn op volger. „Ik ben al eens ruim tien jaar lang voorzitter van Steen geweest, maar was uit het voetbal verdwe nen", vertelt de inwoner van Sint Jansteen. „Toen ik met pensioen ging, begon het te kriebelen. Ik heb me aangemeld en ze waren volgens mij al blij dat iemand het wilde doen!" Pleunis heeft het naar eigen zeg gen 'leutig' bij HW. Hij bemoeit zich amper met de eerste selectie en laat Ongena en zijn staf gerust hun gang gaan. Pleunis fluit af en toe een jeugdwedstrijd en schuift gere geld aan bij het koffiemoment van de onderhoudsploeg. „HW is meer dan de eerste selectie natuurlijk", weet Pleunis. „Het is nu allemaal weer wat rustiger binnen de club en op dit soort avonden laten we zien dat we een gezellige club zijn. HVV moet die gezellige club blij ven." Ongena heeft daar alle vertrou wen in. „Er zijn misschien nog wel honderden stappen te zetten, maar iedereen hier wordt wakker lijkt het wel. Het heeft hier een tijdje ge sluimerd en nu wordt het echt weer wat. We zijn met leuke dingen be zig en we zijn het pad bergop inge slagen. Dat is zwaarder dan bergaf waarts, dus ik durf geen uitspraken over doelstellingen te doen. Als we het net iets beter doen dan de acht ste plaats van afgelopen seizoen, zou dat al iets moois zijn." Bier Baart wijst nog even op het blikje cola in de handen van Ongena. „Daar moesten we wel even aan wennen: een trainer die niet altijd bier drinkt." Maar ook daar is weer over nagedacht. Ongena: „Bij elke club waar ik kom, maak ik de afspraak dat ik mijn eerste pintje drink als we tien punten hebben gehaald. Het sei zoen is nu afgelopen, dus tot die tijd drink ik geen bier. Dat gaat leven, hoor. Echt, het zijn de kleine din gen!" maandag 26 juni 2017 De mayonaise moet plakken HVV'24 heeft een rumoerig jaar achter de rug, dat afgelopen vrijdag met een spelerspresen tatie werd afgesloten. De zon dag-derdeklasser heeft namelijk het pad bergopwaarts ingesla gen, zo klinkt het in Hulst. „En dat is zwaarder dan bergaf waarts." Mitchell Minnaard Huist Aanwinst Hendrik De Maeyer met Jan Pleunisfoto twitter hvv 24 Een aantal nieuwe gezichten bij HVV'24 op een rijtje, met staand van links naar rechts Jozué Weever, Nick Rijckaert, trainer Pieter On gena, voorzitter Jan Pleunis en Sjoerd de Graaf. Zittend Hendrik De Maeyer, Bowie van den Bergh en Jordi Maas. fotocamileschelstraete HVV'24 heeft zes nieuwe spelers aangetrokken voor de eerste selectie: Joshua Geertsen (SK Sint Niklaas), Hendrik De Maeyer (Si- naai), Jaimy de Visser (TVC Breda), Sjoerd de Graaf (Terneuzen), Jordi Maas (Terneuzense Boys), Jozué Weever (Sluiskil). Pieter Ongena werkt als trainer veel met zijn laptop, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82