1, Marco Minnaard beste Zeeuw op NK wielrennen 12 Roy Meyer verzorgt clinics bij JudoGoes t. ,-r Boere gestart bij FC Twente Nieuwenhuis blinkt uit Minderhoud pakt zilver Vol enthousiasme nam Meyer drie leeftijdscategorieën om beurten onder zijn hoede. De groepen wa ren verdeeld in elf jaar en ouder, tussen de acht en elf jaar en onder de acht jaar oud. „We willen meer zijn dan alleen een judovereni ging", vertelde coach Cor Moerman (oud-docent van Meyer op het Cios). „Iedereen vindt het prachtig om met een topper als Roy in aan raking te komen. Hij is een echte entertainer." De topjudoka, die werd vergezeld door zijn vrouw en baby, wist met Allemaal op je buik liggen achter de lijn. Wie niet achter de lijn ligt, is z'n neus kwijt zijn aanstekelijke enthousiasme ie dereen te boeien. Hissen de grapjes door probeerde hij de kinderen dis cipline bij te brengen. „Allemaal op je buik liggen achter de lijn", riep hij de jonge judoka's toe. „Wie niet achter de lijn ligt, is zijn of haar neus kwijt", grapte de Brabander. Vervolgens stampvoette hij langs de hoofdjes om te kijken of ieder een goed had geluisterd. Meyer, voormalig Europees Zaterdag kwam Jarno Mobach (De velopment Team Sunweb) uit Phi lippine verdienstelijk voor de dag bij de beloften met een 23ste plek. In die categorie prolongeerde Fabio Jakobsen (SEG Racing Academy) de titel. Bij de profs stonden dit week end de meeste Zeeuwen aan het vertrek. Met name Brian van Goethem (Team Roompot-Nederlandse Lo terij) moest al vroeg in de wedstrijd aan de bak. Zijn ploeg was welis waar met drie renners vertegen woordigd in een omvangrijke kop groep van negentien renners, maar toch vertrouwde de Procontinen- tale formatie de situatie niet. Brian van Goethem, die eerder deze week het NK tijdrijden moest laten schieten door ziekte, wist met Team Roompot-Nederlandse Lote rij de kloof te dichten. De renner uit Philippine zou de eindstreep echter niet halen. In de finale volgde een spervuur aan demarrages. Antwan Tolhoek (Team LottoNL-Jumbo) moest daarom regelmatig de kastanjes uit het vuur halen om de wedstrijd te controleren voor sprinter en uittre dend Nederlands kampioen Dylan Groenewegen. De Tour-ganger finishte als zestiende, kort achter winnaar Ramon Sinkeldam Uiteindelijk wist Tolhoek met zijn ploeggenoten alles bij elkaar te brengen, waarna een massasprint onvermijdelijk was. Daarin kaapte Ramon Sinkeldam (Tean Sunweb) de overwinning voor de neus van Wouter Wippert (Cannondale- Drapac Pro Cycling Team) weg. Dy lan Groenewegen moest daar kort achter genoegen nemen met de derde plek. Marco Minnaard (Team Wanty Groupe Gobert) was de beste Zeeuw op een zestiende plaats. Voor de 28-jarige renner uit We- meldinge was het zijn laatste wed strijd in aanloop naar de Tour de France. De grootste drieweekse etappekoers begint zaterdag met een veertien kilometer lange indi viduele tijdrit rond Düsseldorf. Het is voor Minnaard zijn eerste grote ronde in zijn carrière. Nick van der Lijke uit Middel burg werd 31ste. Tolhoek eindigde op de 45ste plaats. jeugdkampioen, genoot met volle teugen. „Inspireren staat bovenaan mijn lijstje. Ik probeer iedereen in dividueel te benaderen. Kort oog contact zorgt al voor een fijn gevoel. Het kost veel energie, omdat ik vol ledig de aandacht vestig op wat ik doe. Om die reden gaf ik in de afge lopen periode geen clinics. Ik fo custe me volledig op het EK en op mijn herstel na een opgelopen bles sure." Bij de oudere leeftijdscategorie ging Meyer dieper in op de judoma terie dan bij de jongere groepen. Mark Fijnaut (40), vader van Daan, werd 'vrijwillig aangewezen' om de olympiër te assisteren op de mat. „Als je denkt dat je hem hebt, zet hij toch nog even aan", vertelt de bezweette judovader lachend aan één van de coaches. „Die mannen zijn zo getraind. Ze voelen precies wat je gaat doen." Bij de jongste jeugd stond plezier meer centraal. „Het is haast onmo gelijk om iemand bepaalde technie ken bij te brengen in een uurtje", stelt Meyer. „Het gaat erom dat ie dereen lacht." Af en toe liet één van de kinderen een traantje. De bon kige topjudoka signaleerde het di rect en nam hen in zijn armen. Of er in de jonge aanwezige judo ka's een nieuwe 'Meyer' schuilt, durfde coach Moerman niet te zeg gen. „De meesten zullen dat niveau bij lange na nooit halen. Toch lopen er een aantal talenten tussen, die qua bouw en judomogelijkheden misschien een kans maken. Dat is nog een lange weg. Judo vraagt om geduld." maandag 26 juni 2017 Olympiër inspireert en lacht met jonge judoka's In het Goese Omnium hadden verschillende jonge judoka's za terdag de dag van hun leven. Topjudoka Roy Meyer, zevende op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, verzorgde clinics bij JudoGoes. „Ik keek er naar uit om les te krijgen van een be roemd persoon", bekende Daan Fijnaut (9). „Het is mijn droom om net zoals hij te worden." Len Wolters Goes Roy Meyer, zevende op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, probeerde de judoka's tussen de grapjes door discipline bij te brengen, foto-s johan van der heijden - Roy Meyer Marco Minnaard is als zestiende geëindigd op het Nederlands wegkampioenschap voor profs in het Gelderse Montferland. Na een wedstrijd van 231 kilometer pakte Ramon Sinkeldam (Team Sunweb) de Nederlandse titel in de eindsprint. Minnaard wist zich in de finale vooraan te plaatsen en reed zo naar een top-20 klassering. Job de Feijter Montferland HENGELO Voetballer Tom Boere (foto) en FC Twente zijn zaterdag op het trai ningscomplex in Hengelo gestart aan de voorberei ding op het komende voet balseizoen. De spits uit Terneuzen, die afgelopen week door de eredivisionist uit Enschede werd overge nomen van Jupiler League club FC Oss, staat voor zijn eerste seizoen in de hoog ste vaderlandse voetbal competitie. Boere was overigens niet de enige Zeeuw op het trainingsveld van FC Twente. Ook jeugdspeler Godfried Roemeratoe uit Vlissingen trainde mee. ROTTERDAM Jeanine Nieuwenhuis uit Seroos- kerke heeft bij de Zuid-Hol land Cup met haar team de tweede plaats behaald. Ze won zowel in de halve fi nale als in de finale, waar door ze een belangrijk aan deel had in de prestatie van de ploeg. In de halve fi nale behaalde de amazone een score van ruim 76 pro cent. Daar deed ze in de fi nale met een score van 77,5 procent nog een schepje bovenop. Genoeg voor de teamzege was dit alleen niet. De re sultaten van de Zeeuwse opgeteld bij de scores van haar ploeggenoten lever den een tweede plaats op voor de ploeg. ROTTERDAM Dressuurrui ter Hans Peter Minderhoud is op de kür op muziek als tweede geëindigd tijdens het internationale evene ment CHIO in Rotterdam. De Zeeuw, afkomstig uit Westkapelle maar inmid dels woonachtig in het Gel derse Oosterbeek, kwam maar net tekort om de Amerikaanse Laura Graves van de overwinning af te houden in het Kralingse bos. Daardoor moest hij genoegen nemen met zil ver. Met Glock's Jonhson haalde Minderhoud een score van 78.890 procent. Graves en haar paard Ver- dades deden het met 80.980 procent net iets beter. De Belgische Jo- rinde Verwimp werd derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81