Hoofdrollen voor tweelingbroers Tim en Mick van Dijke DZK komt slechts 14 tellen tekort Zeeuwen succesvol op triatlon Oud-Gastel rivalen 11 zv De Vlissingers werden in de re guliere competitie veertiende. Om de reden waren zij veroor deeld tot het zwemmen van de finalewedstrijden in Amsterdam tegen vijf teams uit de hoofd- en A-klasse. Na 22 programma nummers kwam de ploeg van hoofdtrainer Marcel Kort slechts 14 seconden tekort op nummer drie Hellas-Glana uit Sittard. „De zwemmers valt niets te ver wijten, zij hebben alles gegeven. Helaas is het net niet gelukt", concludeerde Kort. DZK had veel tegenstand te duchten van de andere ploegen. De Zeeuwen weerden zich kranig en haalden een aantal keren het podium. Yorick Visser was de enige die twee zeges boekte. Afscheid De Zeeuwse Kust promoveerde in 2014 naar de hoofdklasse. Na drie seizoenen degradeert de equipe van scheidend hoofd coach Kort naar de A-klasse. Hij kijkt met een trots gevoel terug op deze leerzame periode. „Ik ben zeer tevreden over de ont wikkeling van de zwemmers. Daarnaast is er veel respect van de topverenigingen voor de pres taties van onze smalle selectie." Wie volgend seizoen als hoofd trainer van DZK de scepter zwaait is nog niet bekend. „Ik ga ervan uit dat er volgende week een beslissing wordt genomen en er meer duidelijkheid is", zegt Kort. OUD-GASTEL Met maar weinig triatlons in Zeeland hebben zater dag 25 triatleten deelgenomen aan de triatlon van Oud-Gastel. Met succes, want een aantal Zeeuwen viel in de prijzen. Op de 1/3 triatlon, het officieuze Nederlands kampioenschap, pakte Chantal Koole brons bij de vrou wen D40. Echtgenoot Niels won brons bij de mannen H40. De Snel ste Zeeuw was Lous Wondergem, die na twee uur, zeventien minuten en 23 seconde finishte op de 17e plaats overall, waar Koole twee mi nuten meer nodig had. Hardloper David Schrier verloor te veel op zwemmen en fietsen om Wondergem en Koole te kunnen bedreigen en finishte in 3.03.53. Gert van der Vinden is altijd sterk bij de H50 en pakte daar brons. Remy Vasseur, die als oud-win naar gratis mocht meedoen in Oud- Gastel, had al zijn twijfels over een goede afloop geuit. Na het zwem men, lag hij nog negentiende en na het fietsen zestiende, maar na de eerste ronde lopen speelde zijn rug blessure te veel op en moest hij op geven. Op de kwart triatlon finishte een sterke Werner van de Velde op de zeventiende plaats overall als derde H20-er. Kobus Botman ging er met goud van door bij de H60. Op de tien kilometer was er winst voor Mart Goudzwaard, voor num mer twee Maurice Steketee. Petra Bokhove was op deze afstand bij de vouwen de snelste. Aangezien er slechts 47 deelne mers finishten, ging meer dan de helft van deze atleten met eremetaal naar huis. Het Zeeuws kampioenschap en Delta Sport hebben kennelijk geen goed huwelijk. De vijfde verhuizing, nu naar de atletiekbaan, en een pol derparkoers troken veel te weinig deelnemers. Misschien zou verplaat sing naar de vrijdagavond uitkomst bieden. De ZLM-Donloop en Schel- lachloop in Middelburg trokken op die avond bijvoorbeeld driehonderd tot vierhonderd deelnemers. maandag 26 juni 2017 Vital Timmermans was de gangmaker voor Jacob Wijnstra, die de dernykoers op zijn naam schreef, fotoernestaverburg Wim de Vos Ovezande Er waren geen Belgische renners van de partij in de TMZ Ronde van Ovezande. Dat betekende vooraf al goed nieuws voor de Noord-Beve- landse tweeling Tim en Mick van Dijke. Zij heersten in alle facetten van de wedstrijd bij de amateurs en slaagden er in de rest te klop pen met als gevolg dat Tim en Mick van Dijke met de plaatsen één en twee gingen lopen. De combinatie van een criterium met een dernyrace was zondag een goede keuze in Ovezande. Het aantal renners viel bij het criterium wellicht enigszins tegen, maar bij de dernyrijders was het volle bak en daarmee was het dus een suc ces. Bovendien kreeg de wedstrijd bij de amateurs eveneens een sportief aardig verloop met hoofd rollen voor de tweeling Tim en Mick van Dijke. Zij hielden de rest op afstand, ondanks verschillende aanvallen van de overige renners. Bovendien kon in de laatste spurt om de bloemen alleen Jacob Wijn stra de broertjes Tim en Mick van Dijke enigszins volgen. De winnaar van de dernykoers eindigde bij de wielerwedstrijd op de derde plaats. In de overige categorieën waren de overwinningen voor Michel de Koning uit Walsoorden (40+), Chris Hamerlinck (D-categorie) en Edwin van Keulen, die de S/P-klasse op zijn naam schreef. De zwemmers van De Zeeuwse Kust uit Vlissingen zijn er niet in geslaagd om zich te handhaven in de hoofdklasse. Bij het promo- tie-degradatietoernooi voor lijfsbehoud op het hoogste ni veau eindigde DZK als vierde, waar een plek bij de eerste drie was vereist om degrada tie te ontlopen. Joram Lawalata Amsterdam Erwin Harmes was de snelste in Zierikzee. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80