effeweg.nl Diwn-se tob bestemmingen/ Vertrekgarantie! Effpinpn vil nf hpl 0529 - 46 96 67 Geen verplichte otcinbetciling! Hartinfarct treft oud-korpschef op vakantie in de VS 7 Oud-korpschef Gerard Bouman is tijdens zijn vakantie in de VS getroffen door een ernstig hartinfarct. De aangekondigde presentatie van een kritisch rapport over Bouman wordt vermoedelijk uitgesteld. Verschillende bronnen melden aan deze krant dat de toestand van oud korpschef Bouman 'zorgelijk' is na een hartinfarct. Hij ligt in een Ame rikaans ziekenhuis. Zijn dochter zou bij hem zijn. De huidige korps chef Erik Akerboom en minister Stef Blok (Veiligheid en Justitie) zijn aangeslagen en wensen de fa milie sterkte. De 64-jarige Bouman was van 2013 tot begin vorig jaar de eerste korpschef van de Nationale Politie. Mede in zijn rol als kwartiermaker stond hij aan de basis van de groot ste overheidsreorganisatie ooit. Bij zijn afscheid in januari 2016 werd Bouman benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Het trieste nieuws over Bouman zorgt voor een lastig dilemma. Mor gen staat de presentatie gepland van een langverwacht onderzoeks rapport over de geldsmijtrel rond de Centrale Ondernemingsraad (COR) van de politie. Ook over de rol van Bouman in die affaire is de commissie zeer kritisch. Woordvoerder Frank Neervoort van de onderzoekscommissie-Ruys kon gisteravond nog niet zeggen of de presentatie van het rapport wordt opgeschoven. „We hebben het nieuws gehoord, denken erover na en nemen tijdig een besluit." Hoewel het rapport nog niet openbaar is, melden bronnen aan deze krant dat de commissie zeer kritisch is op het handelen van Bouman, die niet aan het onder zoek wilde meewerken. Hij ver weet de commissie vooringeno menheid. Onder leiding van Bouman kreeg de COR een torenhoog jaarbudget van 1,6 miljoen euro, dat onder meer op ging aan snoepreisjes en een feest met champagneontbijt in het Amstelhotel. COR-voorzitter Frank Giltay wordt bovendien ver weten grote cashbedragen met een creditcard van de politie te hebben opgenomen. Dineren Bouman zou niet alleen gebrekkig toezicht hebben gehouden op de COR, ook was zijn relatie met Frank Giltay te innig. Zo dineerden de twee regelmatig samen, waarbij Presentatie van het rapport wordt door trieste nieuws mogelijk uitgesteld ze beslissingen voorkookten. De commissie zegt geen bewijs te heb ben gevonden dat Bouman besluit vorming bij de COR heeft gekocht. Gaandeweg zou Bouman zich steeds geïsoleerder hebben opge steld. Hij ruziede voortdurend met zijn omgeving en de korpsleiding. Al maanden voor zijn aftreden had minister Ard van der Steur, die Op stelten opvolgde, om zijn vertrek gevraagd. Naar buiten toe liet Bou man doorschemeren dat het zijn ei gen beslissing was geweest. De grote reorganisatie zat erop en hij had een hekel aan het aflakken van het kozijn en de plinten. Zijn opvol ger Erik Akerboom noemde die uit spraak 'het understatement van de eeuw'. Hij trof een politiekorps aan dat piepte en kraakte. Het korps kampt onder meer met onderbe zetting en een torenhoog ziektever zuim. Boumans gedwongen vertrek is een smet op zijn imposante car rière. Bouman begon in 1970 als hoofdagent in Rotterdam. In 1985 maakte hij de overstap naar het Openbaar Ministerie. Hij leidde de parketten in Middelburg en Den Haag voordat hij in 2003 als korps chef in Den Haag terugkeerde bij de politie. Na een periode als hoofd van de AIVD (2007) werd hij in 2011 de kwartiermaker van de Nationale Politie. Hij staat bekend als een autori taire leider. Een man die niet einde loos wil praten, maar doen. En die, als hij een beslissing heeft geno men, weinig tegenspraak duldt. Zo stelde Bouman zich ook op bij de vorming van de Nationale Politie. Externe partijen zoals de politie vakbonden waren mordicus tegen zijn inrichtingsplan, maar Bouman drukte het door. „Ik faal nooit", zei hij meerdere keren in het openbaar. Ook privé waren het moeilijke ja ren voor de eerste korpschef van de Nationale Politie. Bouman verloor in 2013 zijn vrouw Heieen, zijn grote liefde. Hij ontmoette haar als officier van justitie. Ze was het slachtoffer van een doorgeslagen gek die in de Rotterdamse metro met een mes op vrouwen instak. Toen Bouman haar vanwege de rechtszaak ontmoette, was hij op slag verliefd. Fouten Na het overlijden van zijn vrouw, die stierf aan een hersenbloeding, viel Bouman kilo's af. Zijn persoon lijke assistent en zijn dochter hiel den hem op de been, vertelde hij in deze krant. Zij vulden de koelkast bij. Het waren loodzware omstan digheden om de grootste over heidsreorganisatie ooit door te voe ren. Dat hij daarin fouten heeft ge maakt, is evident. Maar, zoals een politiebron zegt: „Hij kan zich nu niet verdedigen. Als ik het voor het zeggen had, zou ik de bespreking van het rapport meteen afblazen." Friesland, Groningen en Texel Rouen, Normandië en Parijs Singlereis Toscane va. €549,- Italiaanse Bloemenrivièra va. €489 Boedapest, Balatonmeer en Poesta Lake District, Yorkshire en Londen maandag 26 juni 2017 Gerard Bouman geveld aan vooravond kritisch rapport Gerard Bouman ligt in een ziekenhuis in Amerika. Zijn dochter zou bij hem zijn. fotoevert-jandaniels/anp Koen Voskuil Den Haag 5 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 10 jut, 7 aug, 4 sep 5 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 24 jut, 7 aug, 18, 25 sep 10 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 17 jut, 14, 28 aug, 25 sep, 14, 21 okt FViïHi Korting tot wel 50,- p.p. i«3f .Sak.' 10 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 10, 17 jut, 28 aug, 11 sep Korting tot wel CAO,- p.p. 8 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 25 aug, 15 sep 8 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 14 jut, 4, 25 aug U f Wf IA/ ^0%/m 0 M m w I U L v M Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 26-06-17 t/m 03-07-17. Niet geldig i.e.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7