Harmes verpulvert zijn O O) 0) O Nuytinck stelt teleur op EK voor landen Exclusieve derny's k 10 Brit is Mol te slim af in de eindsprint Familiefeest op NK historische wapens DERNYKOERS OVEZANDE Vital Timmermans (48) liet de dernykoers najaren van afwezigheid weer terugkeren in Zeeland. De Yersekenaar droomt hardop van een echte klassieker. Steven Nuytinck heeft niet op de toppen van zijn kunnen gepresteerd op het EK atletiek voor landenteams. De verspringer uit Wol- phaartsdijk, die werd opgeroepen als vervan ger van Ignisious Gaisah, eindigde in de finale op de elfde en laatste plaats. De EK-debutant sprong 7 meter en 31 centimeter ver. Dat is 22 centimeter minder dan zijn sprong begin dit jaar, toen hij zich tot Nederlands kampioen kroonde, en 69 centimeter minder dan Dan Bramble. De Engelsman won het on derdeel met een sprong van 8 meter. Met zijn sprong verdiende Nuytinck slechts één punt voor het Nederlandse team, dat in het eindklassement als laatste eindigde. Wielrenner Wesley Mol van Acrog Balen BC is gisteren derde geworden tijdens de Arend der junioren in het West-Vlaamse Rekkem. De coureur uit Kapelle ontsnapte op tien kilo meter van het einde samen met de Nederlan ders Daemen, Timmers en de kampioen uit groot Brittannië Jacob Vaughan. Het viertal kon wegbleven, maar de drie Nederlanders konden niet voorkomen dat de Brit er met de zege vandoor ging. In de sprint na 130 kilome ter vloerde Vaughan de drie landgenoten. Ezra Tolhoek uit Zierikzee won de sprint van het peleton op 30 seconden achter de vluchters en werd vijfde. Lars Oreel uit Goes werd 66e. Voor Adriaan en Robbert Aarnoudse uit Ar- nemuiden was het NK historische wapens een familiefeestje. Zoon Robbert kroonde zich met een replica tot kampioen in de hoofdklasse. Hij schoot 94 punten bij elkaar. Zijn vader won met een origineel wapen uit 1880 bij de ongeklasseerden. Hij kwam uit op een totaal van 92 punten. Met een replica kwam hij in de A-klasse net tekort voor de eindoverwinning. Met 86 punten eindigde hij op de tweede plaats. Hij pakte de derde plaats met een vuursteenpistool. Zijn 77 punten wa ren voldoende voor een plek op het podium. m Poleij De Bruijn Tussen de ratelende tandwielen door waren het de knorrende moto ren die gisteren de show stalen tijdens de wielerronde van Ovezande. Na ja renlange afwezigheid is de derny koers weer terug in Zeeland. „Als het aan mij ligt gaan we dit weer jaarlijks terugzien", bevestigt ini tiator Vital Timmermans (48), die in de toekomst we een echte derny klassieker over een groter parkoers in Zeeland zou willen zien. Timmermans charterde voor dit weekend samen met mede-initia tor Edwin Talen een vijftiental gangmakers uit Nederland, België en Duitsland om door de straten van Ovezande te brommen. De oud-wielerprof is zelf sinds een jaar actief als gangmaker op de derny. Die liefde koestert de Yersekenaar al sinds zijn jeugd. „Als klein jochie vond ik de der nykoers erg fascinerend wanneer ik met mijn vader naar de Zesdaagse ging. Op mijn veertiende ging ik zelf aan brommers sleutelen en dat is me altijd blijven trekken." Dat, in combinatie met zijn wielercarrière, maakt het derny-rijden een logi sche stap voor Timmermans, die in het dagelijks leven een eigen zaak runt in zijn woonplaats Yerseke. „Niet iedereen kaan zomaar gangmaker worden", vertelt Tim mermans. „Eerst volg je een cursus en daarna kun je pas je licentie aan vragen, waarbij je ook een medi sche keuring moet ondergaan. Er zijn maar een stuk of vijftien gang makers actief in Nederland. Met een paar heb ik vroeger nog ge koerst, dus het is voor mij wel iets makkelijker om er tussen te komen en die mannen zoals nu een keer naar Zeeland te halen." Over de toekomst van de derny koers in Zeeland is Timmermans optimistisch. „Het is de intentie om dit jaarlijks terug laten keren. We NOSTALGIE kunnen zoals nu aanhaken bij een bestaande wielerronde, maar ik zou het nog mooier vinden als we een eigen klassieker neer kunnen zet ten. Een groter parkoers over 100 of 140 kilometer, misschien wel rich ting Hoogerheide en Woensdrecht, waar ze erg wielergek zijn. Dan komt er natuurlijk wel meer bij kij ken. Nu kunnen wij grotendeels meeliften op de voorzieningen en vrijwilligers van de wielerronde." Het is de intentie om de dernykoers jaarlijks terug te laten keren Persoonlijke ambities als gang maker koestert Timmermans ook op de derny: „Uiteindelijk wil ik als gangmaker op de piste terecht ko men bij Zesdaagse. Dat is een klein wereldje waar je erg lastig tussen komt. Eigenlijk moet er eerst ie mand stoppen, voordat je als nieu weling binnen kan komen. Ik zal eerst op de piste moeten gaan trai nen en de mogelijkheden daarvoor zijn best beperkt", doelt hij op de beschikbaarheid van de wielerpis- tes in Amsterdam en Gent. In Ovezande had het er de schijn van dat Timmermans zelf de snel ste renner had uitgekozen voor ach ter zijn derny. Met Kapellenaar Ja cob Wijnstra in het wiel reed de gangmaker in de twee manches rap weg uit het peloton om met een ruime voorsprong als winnaar te fi nishen. „Maar geloof me, dat is echt puur toeval. Jacob heeft gisteren pas besloten om mee te doen." Op de smalle polderpaden was Harmes al snel uit zicht voor Ludolf Reintjes en Bas Grootheide. Moni que verschuure volgde als eerste vrouw, in gezelschap van Peter Meeuwsen. Harmes had gehoopt zijn tijd van 2015 (52.56) te verbeteren: „Toen kon ik lang mee met kustmara- thonwinnaar Hamid El Mouaziz. Nu moest ik alles alleen doen en dat was met die wind geen doen", liet de atleet weten na zijn zege in 53.41. „Toch zit het goed met mijn voor bereiding op het Nederlands kam pioenschap tien kilometer in Utrecht over twee weken." Ludolf Reintjes kreeg op de tweede plaats meer dan tien minu ten aan de broek en werd gevolgd door clubgenoot Bas Grootheide. Vervolgens troefde Monique Ver schuure 'haas' Peter Meeuwsen op de meet af, om in 1.04.57 haar derde titel op de tien Engelse mijlen te pakken. „Ik ben hersteld van de marathon van Rotterdam", liet ze weten. „Het probleem is dat ik in mijn restau rant De Sportvisser in de keuken ben gaan werken. Daardoor herstel len je beenspieren minder snel, door het lange staan". Eigenaresse Verschuure is nood gedwongen in de keuken gaan wer ken: „Er is in Zeeland plaats voor honderd koks in de horeca, maar er zijn er maar dertig beschikbaar en die worden regelmatig wegge kocht." Voor Verschuure is het Straten- loopcircuit, dat op 5 juli begint in Zoutelande, een uitkomst: „Ik ben op woensdag vrij en dan kan ik die vijf wedstrijden lekker meelopen". Henny Strating gaf op de tweede plaats ruim elf minuten toe op de winnares uit Yerseke. maandag 26 juni 2017 ATLETIEK Steven Nuytinck eindigde als elfde. WIELRENNEN SCHIETSPORT 2 Arjan Poleij greep in de Kermisronde van Raamsdonks- veer maar net naast de overwin ning. De wielren ner uit Kruiningen ontsnapte tien ronden voor het einde samen met Hidde van Veen- endaal uit het pe loton en werd door Van Veenen- daal, Nederlands kampioen bij de nieuwelingen, ge klopt. Poleij fi nishte als tweede. Joran Wiskerke uit 's-Heer Hendriks kinderen werd vijf tiende. 6-2 Jean Paul de Bruijn is met zijn team La Baule kampioen gewor den van de Franse competitie. In de play-offs bleef La Baule het organi serende team Laxou met 6-2 voor. Het team van De Bruijn bestaat verder uit Frédéric Caudron (zijn ploeggenoot bij Dallinga.com), Je remy Bury, Arnoud Motton en team captain Joel Swi- tala. Timmermans ziet toekomst in Zeeuwse dernyklassieker Menno Kole Ovezande Thuis in Yerseke heeft Vital Timmermans vijf derny's staan. „Eentje heeft er nog meegereden in Bordeaux-Pa rijs, een wielerwedstrijd van 600 kilometer waarbij de eer ste helft een normale koers is en de tweede helft een derny koers. Die werd voor het laatst in 1980 werd verreden", weet de oud-coureur. Daar naast heeft hij een Javanti- derny staan. „Daarvan zijn er destijds maar twaalf gemaakt, speciaal voor de Zesdaagse van Rotterdam." - Vital Timmermans Alsof de duivel op zijn hielen zat, zo snel ging Erwin Harmes van start bij het Zeeuws kampioen schap tien Engelse mijlen. Bij het verlaten van sportpark Ban- nink had hij al 25 meter voor sprong op de overige - slechts - zestig deelnemers. Sjaak Sinke Zierikzee a Een titel voor vader en zoon Aarnoudse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79