Folkloristische Vlasdag sterk merk Tourgids 2017 ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Voorzitter Johan Martin over de Havendagen in Terneuzen: Goed hé? Met de Westerschelde aan zijn voeten verwoordt Olmo Willems zaterdagmiddag het gevoel van menig Terneuzenaar. „Op de Havendagen moet je gewoon geweest zijn." urn 1 Klassieke reddingsboten varen af en aan met liefhebbers. Shantykoren De Dek- zwabbers en Zuidwest to zingen in een goed gevulde tent bij de voormalige Veerhaven. Vorkheftruckchauffeurs zet ten hun beste beentje voor in een onder linge wedstrijd in precisie. Ook daar is Het was geen strandweer en dat kwam heel goed uit het druk. Prince uit Zierikzee is er weer met helikoptervluchten. „We doen dit hier al dertig jaar", vertelt de kaartverko per, „en het is altijd druk." Aan jonge aanwas geen gebrek. Olmo wil met zijn tweejarig zoontje Yasem de lucht in. Anique Weststrate vliegt mee. „Ik houd wel van wat adrenaline." Bij terugkeer zwaait Yasem met z'n armen, als de wie ken van een heli. Olmo: „Ik hoop dat hij vannacht wil slapen." „Net een pretpar kattractie", is Anique enthousiast over de vlucht. „Ik kan wel de hele dag mee." De prijs laat dat niet toe. Spektakel volgt dan even verderop, met een reddingsoperatie. De Schelde- dijk staat behoorlijk vol. Zo gaat het de hele zaterdag en zondagmiddag. De mei dengroep 0'G3NE, bekend van het Songfestival, is zaterdagnacht één van de (gratis) topacts. Het zangtalent viel op het Dow-jubileumfeest in 2015 in Ter neuzen tegen. De dames zongen vals. Ze hebben bijgeleerd, blijkt zaterdagnacht. Zondagmiddag staat de heli van Prince weer niet één moment stil. De rondvaar ten zijn ook vol bezet. Twee Nederlands talige toppers, Koos Alberts en Lange Frans, sluiten de 37ste Havendagen af. Koos Alberts zingt in een grotendeels We doen dit hier al dertig jaar en het is altijd druk gevulde tent. Hij lijkt zijn beste tijd ook te hebben gehad. Lange Frans is een veel grotere trekker. Na afloop heeft Johan Martin, voor het eerst dit jaar voorzitter van de Havenda gen, aan twee woorden genoeg om de sfeer te omschrijven. „Goed, hé?" P Primera De meest complete gids voor de tourliefhebber! EEDE Een stoet oude tractoren draait zondagochtend het Dorps plein van Eede op. Ad van Parijs zit op de voorste, op een Deutz van voor de Tweede Wereldoorlog. Hij is een echte liefhebber met in totaal zestien oldtimers. Dan moet hij snel verder. De trekkers blokkeren, op weg naar hun standplaats, de doorgang voor bezoekers van de Folkloristische Dag. En zo lekker ruiken de uitlaatgassen ook niet. Ondertussen zijn ambachtslie den, van een mandenvlechter, hoornmaker, kantenklosser tot een barbier uit het Belgische Mol, in marktkramen volop bezig. Ver derop wordt vlas verwerkt en alles over het speciale gewas verteld. Veel mensen komen daarvoor, zelfs van een Duits vlasmuseum. „Je hebt al genoeg braderieën", zegt Ronald de Croock van de orga niserende dorpsraad. „Hier zijn ambachtslieden echt aan het werk. Waarom zou je anders ook naar Eede komen?" maandag 26 juni 2017 2V Olmo Willems met zijn zoontje Yasem na een helivlucht boven Terneuzen. Meidengroep 0'G3NE als topact zaterdagnacht, foto's peter nicolai Muziek en 'pretparkattracties' Harmen van der Werf Terneuzen -Johan Martin, voorzitter Havendagen -Kaartverkoper helikoptervluchten Prince Oude reddingsboten en stoomsleepboot Doek- yard V maken overuren met rondvaarten. Shantykoor in een volle tent voor het Veerplein. Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/tourgids bruna THEREADSHOP Oldtimerliefhebber Ad van Parijs op de Folkloristische dag in Eede. foto peter nicolai Alle teams en renners De etappes met kaart en doorkomsttijden Met o.a. Thijs Zonneveld, Dylan Groenewegen en Peter Sagan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76