Magnum Heating Tholen verhuist Tourgids 2017 Helikopter in actie boven het water )LEN 21 Maaltijdservice Tafeltje Dekje in Kapelle zoekt vrijwilligers Maaltijdservice Tafeltje Dekje in Kapelle heeft dringend nieuwe bezorgers nodig. Vrijwilliger Wim in 't Anker (68) snapt niet wat mensen tegenhoudt. Volk!" roept Wim in 't Anker (68) uit Schore als hij binnenloopt bij één van de senioren die gebruikmaken van de maaltijdservice 'tafeltje dekje'. „Goeiendag. Ik heb hier weer wat lekkers voor u." Hij overhandigt een grijze thermobak met daarin een versbereide warme maaltijd en zegt lachend weer gedag. „Laat het weer smaeken, hè!" In 't Anker werkt al jaren vrij willig als chauffeur voor de maal- tijdservice van Cederhof in Ka pelle. „Ik vind het prachtig om te doen" zegt hij. „Het houdt me on der de mensen en ik heb tegelij kertijd het gevoel dat ik wat voor anderen beteken. Door de maaltijd te bezorgen met een vriendelijk praatje, zorg je voor een klein lichtpuntje voor iemand die niet vaak meer buiten de deur komt. Dat geeft voldoening." Maar In 't Anker heeft steeds minder collega-bezorgers. Meer dere vrijwilligers stoppen ermee vanwege hun leeftijd en gezond heid en er is weinig toevoer van nieuwe chauffeurs, vertelt mana ger welzijn bij Cederhof Petra Slingenberg. Voorlopig wordt er wat geschoven met roosters en tij delijke krachten, maar dat kan zo niet blijven duren. Daarom zijn ze hard op zoek naar nieuwe vrijwil ligers. In 't Anker begrijpt niet wat mensen tegenhoudt om zich aan te melden. Het is nog geen twee uur werk op een dag en het is be- regezellig, vindt hij. Dat begint 's ochtends rond elf uur al in de bin nentuin van verzorgingshuis Ce derhof. De acht chauffeurs zitten met een kopje koffie aan de lange tafel. Elk hebben ze een map voor hun neus liggen met zo'n vijftien adressen per route. Terwijl ze wachten op de maaltijden, die vers worden bereid in de keuken, klet sen en grappen ze wat af. Eén voor één kunnen ze vertrek- lk kan zo wat voor anderen betekenen en het houdt me onder de mensen ken om alles te bezorgen. Sary Koert (90) uit Kapelle is één van de adressen waar In 't Anker regel matig moet zijn. „Door tafeltje dekje moet ik zelf geen bood schappen meer doen. Er is zoveel keuze in de supermarkten tegen woordig, daar kon ik mijn weg niet meer in vinden", zegt ze. „En het koken werd ook veel te vermoei end", voegt ze eraan toe. Bij tafel tje dekje heeft ze weinig te klagen, vindt Koert. „We mogen iedere dag iets anders kiezen, het is altijd lekker vers en ik vind het leuk om de vriendelijke chauffeurs over de vloer te krijgen. Even wat sociaal contact en meteen een aanspreek punt voor als ik ergens hulp bij no dig heb." De chauffeurs rijden een week in de maand van maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot maxi maal 12.30 uur. Het is op vrijwillige basis, maar de helpende handen krijgen wel een onkostenvergoe ding voor de gereden kilometers. Aanmelden kan door te bellen naar 0113-343474 of even binnen te lopen bij het verzorgingshuis. „De verhuizing zorgt voor een ver dubbeling van de productiecapaci teit", zegt directeur Gio Cleophas. De productie blijft aan de Slabbe- coornweg in Tholen en kan daar uitbreiden. De nieuwbouw, met een vloeroppervlak van 10.000 vierkante meter, komt op een ter rein van anderhalve hectare, tussen bandenmarkt HBI en winkelinrich ter HEMI. Het is één van de laatst beschikbare percelen op het bedrij venterrein. Na de bouwvak gaan 200 heipalen, met een lengte van 18 tot 23 meter, de klei in. Uitbreiding is volgens directeur Cleophas hard nodig. „Nu de markt weer aantrekt, neemt in de bouw de vraag naar vloerverwarming flink toe. Door de productie te scheiden van de opslag, logistiek en kantoren, kunnen we onze produc tiecapaciteit verdubbelen." Cleop has verwacht op termijn een tiental nieuwe banen. De holding biedt nu werk aan 55 mensen. „We automa tiseren zoveel mogelijk, maar han den blijven altijd nodig." Magnum Heating produceert elektrische en watergedragen vloerverwarmingssystemen en dis tribueert die in tien Europese lan den. Het bedrijf streek 25 jaar gele den neer in Tholen. Het doortrek ken van de A4 is voor Cleophas een belangrijke reden geweest om nooit te verkassen. KATS Wie zaterdag een heli kopter boven de Oosterschelde zag vliegen met een persoon eraan, bleek zich niet al te veel zorgen te moeten maken. Het optreden van de Save and Res- cue-helikopter uit de haven van Rotterdam, had te maken met een oefening van de Ko ninklijke Nederlandse Red dingsmaatschappij. De reddingsstations van Neeltje Jans, Veere en Hans- weert oefenden samen met de Nederlandse Onderwater sport Bond. Op de Ooster schelde bij de Zandkreeksluis werden, verdeeld over verschil lende locaties, vijftien duikers 'gered'. De meest complete gids voor de tourliefhebber! maandag 26 juni 2017 BE Zorgen voor eten en sociaal contact Elodie Kint - Wim in 't Anker (68), chauffeur tafeltje dekje De opslag, logistiek en kantoren van vloerverwarmingsproducent Magnum Heating verhuizen vol gende zomer naar een nieuw pand aan de Stevinweg op be drijventerrein Welgelegen in Tholen. Timo van de Kasteele Tholen Bekijk de spectaculaire beel den op pzc.nl. ALLe teams en renners De etappes met kaart en doorkomsttijden Met o.a. Thijs Zonneveld, Dylan Groenewegen en Peter Sagan Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/tourgids bruncj lAJilfufffl a Sary Koert (90) is één van de senioren waar maaltijdbezorger Wim in 't Anker (68) regelmatig moet zijn. Even wat sociaal contact vindt niet alleen zij prettig, ook de chauffeur geniet ervan, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71