■J Rennen door gordijn van poeder tijdens de Colorrun in Tholen Festival De Veste ook met regen gezellig 20 IN DE REGIO Zomeravond concert in Yerseke Spreekuur e-book Filmvertoning bij Alzheimercafé SCHERPENISSE Bijna 750 deel nemers deden zaterdagavond mee aan de Colorrun in Tholen. Met de lippen stijf op elkaar, lieten ze zich elke kilometer onder gooien met een andere kleur poeder. Het was voor de vrijwilligers door de sterke wind nog een hele opgave om goed te richten. In plaats van voltreffers op de individuele deelnemers, cre ëerden ze door de windvlagen als het ware een gordijn van kleur. Het motto 'meedoen is belangrij ker dan winnen' ging voor Martijn van den Berg (19) uit Sint- Maar tensdijk en Kevin Poot (20) uit Scherpenisse niet op. De twee kwa men als eersten over de finish en dat was ook precies hun doel. „We hebben heel de route voor alle an deren uitgelopen", zegt Kevin trots. „Tja, willen winnen zit gewoon in ons", voegt Martijn er lachend aan toe. Met de colorrun werd geld opge haald voor stichting Stavoordö. De stichting wil een vakantiehuis bou wen, waar zieken en hun naasten gratis terecht kunnen voor een laat ste mooie herinnering samen. Voorzitter Ivo Slokkers vertelt dat ze daar 200.000 euro voor nodig hebben en dat de teller na drie jaar op 130.000 staat. Ondanks dat de or ganisatie terugkijkt op een succes volle editie, is het de vraag of Tho len volgend jaar opnieuw een co lorrun krijgt. „Daar moeten we heel goed over nadenken", aldus Slok kers. „Het kost veel geld om het evenement te organiseren, er is steeds minder animo voor en er moet enorm veel geregeld worden. Maar de voornaamste reden is dat het steeds lastiger wordt gemaakt door allerlei regels en beperkingen vanuit de overheid. Die zijn een stuk strenger geworden." ieder wat wils qua eten. Van taco's tot crêpes en van pizza's tot Suri naamse kost. Ook de Duitse Man fred en Marian Hendess (beide 55) kwamen per toeval terecht op het festival en zijn aangenaam verrast. Ze zitten op de camping in Renesse en besloten - juist vanwege het slechte weer - een dagje naar Goes te gaan. Met een kop koffie en een sigaret in de hand, kijken ze ge boeid naar het optreden in de mu ziektent. „Wat is die zangeres goed!", zegt Manfred. „Hier blijven we nog wel even hangen." Eigenaresse van Barefoot Coffee Heidi Schwander denkt dat Festival De Veste beschikt over alle ingre diënten die een goed foodtruckfes- tival nodig heeft: live muziek, wat kramen waar mensen kunnen shoppen en verschillende soorten eten op een mooie locatie. 'Haar buurman' Greg Bihi-Zenou, eige naar van taartwinkel Honeypie, merkt ook dat het een succesfor mule is. „Vorig jaar stonden we te gelijkertijd op een ander festival in Vlissingen, maar hier liep het veel beter. Dit keer moest het even op gang komen vanwege het weer, maar we mogen niet klagen." Vol gens Schwander doet de miezer in ieder geval niets af aan de sfeer: „Ik vind het weer net zo leuk." De geur van het eten uit de food- trucks en de fijne klanken van de band Undercover Rhythms, trek ken halverwege de middag steeds meer mensen uit het drukke cen trum naar het evenement in het park. Zo kwamen ook Marjoleine Planje (65), Caroline Bogers (45) en dochter Julia (11) uit Krabbendijke er terecht. „We waren eigenlijk in Goes om gezellig te winkelen met zijn drieën", vertelt Caroline. „Maar toen we aan het einde van de win kelstraat waren, hoorden en roken we het festival, dus besloten we even te gaan kijken." Het beste plan van de dag, als het aan Julia ligt. „Dit is mijn eerste fes tival", zegt ze vrolijk, terwijl ze zit te smullen van een Aziatische hap. Volgens het drietal is het evene ment geschikt voor alle generaties: niet te druk, mooie muziek en voor O©© Ga naar pzc.nl/vi3 maandag 26 juni 2017 de bijeenkomst duurt tot 21.30 uur. YERSEKE De fanfare en slag werkgroep van Mu ziekvereniging Mo zart geeft morgen, dinsdag, haar eer ste zomeravond concert. De aftrap vindt plaats op één van de pleintjes aan de Azalealaan. De fanfare staat onder leiding van Mathieu van Duiven en de instructeur van de slagwerkgroep is Bart van der Vaart. Het concert begint om 19.30 uur. HOEDEKENSKERKE De opening van de skatebaan aan de Waardweg in Hoedekenskerke zaterdag is wel erg bijzonder. Het is namelijk de eerste officiële handeling van de nieuwe burgemeester van Borsele Gerben Dijksterhuis. De burge meester spreekt zijn waardering uit voor de inzet van Luca Beulens. De 13-jarige dorpsbewoner kwam met het idee voor de skatebaan, onderhield het contact met de gemeente en voerde een enquête uit om te peilen of er draagvlak was op het dorp. „Dat belooft wat voor de toekomst. Misschien als lid van de gemeenteraad?", grapt Dijksterhuis. Luca neemt het compliment met een grote glimlach in ontvangst. Als symbolische opening onthullen ze samen de borden aan weerszijden van de skatebaan: 'Hoedjes skate'. FOTO JOHAN VAN DER HEI JDEN THOLEN Bieb in de buurt Tholen houdt van daag een e-book- spreekuur. Belangstellenden kunnen tussen 13.30 en 14.30 uur langskomen met vragen over e- books van de biblio theek. Bieb in de buurt Tholen is te vinden aan Hof van Tholen 2. GOES Alzheimercafé De Bevelanden houdt vandaag, maandag, een bijeenkomst in Zorgcentrum Rand- hof in Goes, ledereen is welkom vanaf 19.00 uur, de bijeenkomst begint om 19.30 uur. Op het programma staat de film Still Alice. Hoofdper soon Alice Howland is gelukkig ge trouwd, moeder van drie kinderen en ge renommeerd hoog leraar taalkunde aan de universiteit. Wanneer bij haar de ziekte van Alzhei mer wordt gecon stateerd, verliest ze langzaam maar zeker de regie over haar eigen wereld. Toegang is gratis, Deelnemers rennen met de lippen stijf op elkaar door het kleurengordijn. foto johan van der heijden Door het druilerige weer komt festival De Veste in Goes zater dagmiddag wat later op gang. Maar de sfeer doet niet onder aan de zonnige eerste editie vorig jaar. Elodie Kint Goes Drie generaties Planje. fotojohanvanderheijden (jp Tramp.,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70