C9 Waardeer de leraar Eeuwige strijd tóaar 3-500t600 euro 18 ZEELAND Het grootste deel van de Zeeuwse basisscholen gaat morgenochtend een uur later open. De leerkrachten voeren actie voor een hoger salaris en minder werkdruk. DE GOEDKOOPSTE IS GRATIS BUITENBAD PAARDEKREEK STAKING ONDERWIJS Wat verdienen anderen be. Commentaar Op YouTube staat een hilarisch filmpje van een sketch van de Belgische komiek Philippe Geubels over leerkrachten. Hij berekent dat leraren per week 21 uur werken - let op, zegt hij, in het onderwijs is een uur niet eens een uur - en vier maanden vakantie hebben. Humor is vaak een overdrijving van de werkelijk heid, maar de grappen van Geubels zijn er een karikatuur van. Dat vrijwel iedereen erom moet lachen, geeft aan hoe groot het vooroordeel is waartegen leraren moeten opboksen. Wie met gemengde gevoelens kijkt naar de actie die basisschool leraren morgen gaan voeren, is waarschijnlijk net zo slecht op de hoogte als de Belgische grappenmaker. Het onderwijsvak is nooit beperkt geweest tot het pure lesgeven, maar de laatste jaren zijn er wel heel veel taken bij gekomen. Een enorme administratie, leerlin gen met gedragsproblemen, grote klassen, buitenschoolse activitei ten - de lijst is langer en langer geworden. Zo'n taakuitbreiding heeft zich echt niet alleen voorgedaan bij personeel in het basisonderwijs. Het zijn zelfs niet alleen leraren die ermee te maken hebben. In tal van beroepen zijn roosters opge rekt en flexibel geworden, en krijgen mensen taken toebedeeld waarvoor ze niet zijn opgeleid en die vaak boven op hun belangrijk ste werkzaamheden komen. Dat maakt een vergelijking met ande ren - leraren in het voortgezet onderwijs of andere beroepsgroepen - risicovol. Het blijven appels en peren. Waar het om draait is dat de basisschoolleraar niet de waardering krijgt die hij verdient. Het salaris onderstreept dat alleen maar. Nu zijn het nog de leraren die het als een probleem ervaren. Als het niet wordt opgelost met hogere lonen en minder werkdruk, zijn er straks veel te weinig leraren. En dan heeft heel Nederland een pro bleem. Waar het om draait is dat de basisschoolleraar niet de waardering krijgt die hij verdient ALMANAK Zij is een hond. Zoals veel hon den heeft zij iets tegen katten. Urenlang kan zij in de struiken liggen staren naar katten. Of zij gaat er in volle vaart achteraan. Zij lijkt haast te vliegen over de tuin met vier gestrekte poten. Een stripfiguur is er niets bij. Deze macho, deze schrik van de katten, deze killer heeft niet al tijd geluk. Laatst keek haar baasje naar buiten en zag haar ruggelings uit een boom vallen, zo de plomp in. En wie stond daar te blazen op een tak in de boom? Een jong, stoer poesje die leek te schreeuwen: Kom maar, kom dan, ik lust je rauw. Vlucht voor politie via balkon mislukt Bijrijder uit auto geslingerd op N57 Wielrenner (74) gewond door val TERNEUZEN Automobilist knalt tegen boom De scholen van onderwijsgroep Perspecto in Zeeuws-Vlaanderen doen allemaal mee aan de 'prikac- tie', zegt bestuurder Stan van Al phen. „Elke school geeft er zelf in vulling aan, maar er is het eerste uur geen onderwijs." Elf Zeeuwse schoolbesturen en en kele scholen hebben via de website van platform 'PO in actie' steun be tuigd aan de staking. De Schou- wen-Duivelandse basisscholen van scholenkoepels Radar en Obase doen ook mee. „Goed onderwijs begint bij de kwaliteit van leer krachten. Het is daarom van groot belang dat er voldoende en gekwa lificeerd personeel beschikbaar blijft, juist nu we ook in Zeeland te maken hebben met een toenemend tekort aan leerkrachten. Een eerlijk en beter salaris en minder werk druk zijn essentieel om het tij van het (toenemend) tekort aan leer krachten te keren", schrijft be stuurder Ewald de Keijzer van Obase in een brief die op de website staat. De basisschoolleerkrachten vinden het onder meer oneerlijk dat ze minder verdienen dan hun col lega's die lesgeven in het voortgezet onderwijs. Het salarisverschil kan oplopen tot zo'n twintig procent. De 26 reformatorische basisscholen van Colon doen niet mee aan de ac tie. „We ondersteunen de stand punten van de actie, maar we vin den dat er geen dwangmiddelen in gezet moeten worden zoals een sta king", zegt Jan Willen Nieuwen- huyzen, directeur onderwijs en personeel. „Daar worden ouders en leerlingen de dupe van." SALARIS SPECIAALZAAK maandag 26 juni 2017 KORTGENE Na een week vol zon, werd op deze druilerige zater dagochtend het nieuwe buitenzwembad van camping en villa park De Paardekreek in Kortgene officieel geopend. Dat het even wat minder zomerse omstandigheden waren, deerde eigenaar Arjan Brinkman (m) en zijn familie niet. Hij dook samen met zijn twee broers Gert-Jan (I) en Bart (r) en hun zes kinderen het wa ter in om het zwembad met een grote plons voor geopend te ver klaren. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Tip? redactie@pzc.nl BEVERWIJK Een 28-jarige man uit Vlissingen is gisteren rond 05.30 uur aange houden in Beverwijk. Hij zou eerder in de nacht een 41-jarige Beverwijker hebben mishandeld. Omdat agenten wisten waar de verdachte ver bleef, besloten ze hem op te halen. De Vlissinger probeerde te vluchten door van een balkon af te springen, maar hij werd alsnog gepakt. Agenten gebruikten pepperspray. MIDDELBURG Een 19-jarige man is za- terochtend gewond ge raakt bij een eenzijdig on geval op de N57 bij Mid delburg. Hij werd uit een auto geslingerd die door onbekende oorzaak tegen de vangrail was gereden. Het voertuig werd bestuurd door een 24-jarige Middelburger, die ongedeerd bleef. De man werd wel aangehou den wegens rijden onder invloed. Het rijbewijs is afgepakt. KRABBENDIJKE Een 74-jarige wielrenner uit Krabbendijke is zater dagmiddag zwaarge wond geraakt bij een val partij op de Westelijke Parallelweg in het buiten gebied van Krabbendijke. Het slachtoffer reed in een groep van tien fiet sers en raakte met zijn voorwiel het achterste wiel van zijn voorganger. Daardoor kwam de man ten val. Het slachtoffer is per traumahelikopter naar Rotterdam vervoerd. De bestuurder van een personenauto is zater dagavond op de Laan van Othene in Terneu- zen tegen een boom ge botst. Hij kwam met de schrik vrij. Volgens ge tuigen kwam de auto waarin de man reed rond 22.15 uur met een flinke klap tot stilstand. De auto raakte aan de voorzijde vernield. Scholen Cornelleke Blok Vlissingen Hoe verhoudt het salaris van I brut0.salans van een Spsgroepen? We me« 10 iaar we* onderwijs 2016/2017. -ï noO-3-250 euro Leraar voortgezeito 000 euro** Verpleegkund.gek2.6gemeente; 3 400.4.500 euro Beleidsmede 200 euro** Accountant-2. 2.500-4.500 euro Ingenieur in de b lieur in uc ■pert per loonschaal waarin een leraar "Salaris varieert per iu ingedeeld wordt. van onder meer :*^So°«e,^fleWeran.woo,Oe- 1 lijkheid en branche 2 1 s/°s& Enkel geldig voor individuele verpakkingen. Geldig van 15-6 tot 2-7-2017 ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68