Paardendag heeft last van regen 20 Analyse pre U krijgt later schriftelijk ant woord op deze vragen." WD-wethou- der Wout van den Berg kan deze woorden op een bordje laten zetten en dat tijdens raadsvergaderin gen omhoog houden. Zo vaak spreekt hij ze uit. Het is opvallend hoe weinig Van den Berg weet van de dossiers in zijn portefeuille. Het is zelfs gebeurd dat een ambtenaar in vak C van de raadszaal zat te wui ven: Ik weet het! Kom even luisteren!' Met zijn dooddoener van het uit gestelde antwoord maakt de wethouder niet alleen een zwakke indruk; hij slaat ook het politieke debat stuk. Want op niet- gegeven antwoorden kan de gemeenteraad natuur lijk niet reageren. En als het schriftelijk antwoord dan volgt, is dat niet openbaar. Tot zo ver transparantie. Misschien is het gebrek aan kennis ook de reden dat de wethouder het on langs in een afgeladen raadszaal naliet een gloedvol betoog af te ste ken om zijn beleid aan gaande Brouwerseiland te verdedigen. De don- derspeech, waarbij pro testerende surfers spon taan de zeilen strijken, werd niet gehouden. De wethouder laat het ken nelijk aan de raadsleden om de boze menigte van repliek te dienen. Deze week nog was er een informatiebijeen komst over de komst van supermarkten Albert Heijn en Lidl naar het Zierikzeese Haringvliet- plein. Toch geen onbe langrijke ontwikkeling op Schouwen-Duive- land. Maar de wethouder van Ruimtelijke Orde ning was er niet. Geen enthousiasmerend praatje vooraf. Wel drie ambtenaren om de vra gen van de omwonenden te beantwoorden. In zijn column schreef Van den Berg ooit dat hij nu zoveel meer vrije tijd heeft dan toen hij nog mosselvisser was. Heeft hij hierbij de leestijd van saaie dossiers soms bui ten beschouwing gela ten? Het lijkt alsof het hem niet meer zo boeit of misschien concen treert hij zich te veel op één zaak en mist hij het overzicht. Wout van den Berg was als raadslid iemand om rekening mee te hou den. Hij kon vragen stel len die bestuurders in verlegenheid brachten en in discussies kon hij snel en trefzeker uitha len. Maar de wethouder is niet meer dan de scha duw van het raadslid. Na een jaar van wen nen en afschuiven is het tijd om te laten zien hoe daadkrachtig wethouder Van den Berg werkelijk is. Antwoorden als 'we gaan het na' kunnen echt niet meer en volgend jaar zijn er weer verkiezin gen. Twee amazones, mooi opgemaakt, op hun Haflingers met bloemen. Het had zo mooi kunnen zijn. „Maar het weer zit niet mee", ver telt Leo Lemson, bestuurslid van stichting Zeeuwse Dag van het Paard. In een optimistische schat ting komt Lemson op een kleine tweeduizend bezoekers van de 48ste aflevering van de paardendag, zaterdag langs de N59 bij Ooster land. „Dat is inclusief deelnemers. Tja, dat zijn er wat minder dan vorig jaar." De stemming op het uitge strekte terrein met meerdere rin gen is er echter niet minder om. Lemson doet zijn verhaal juist op het moment dat Alinson Nuijs uit Noordwelle wordt gehuldigd. Zij is de snelste van de tweespannen. „Alinson heeft nog maar pas het tweespan van haar opa Hugo Bos overgenomen." Wedstrijden en de monstraties zijn maar bijzaak van het evenement, zegt de penning meester. „De keuringen zijn de ba sis van de dag van het Zeeuwse Paard. We doen alle keuringen uit de provincie in één keer." Sinds het vertrek uit Vrouwen polder in 2014 wordt de paardendag aan de Bredeweg in Oosterland ge houden en dat bevalt volgens voor zitter Mat Weststrate prima. „We voelen ons volledig thuis,"meldt hij in het voorwoord van het program maboekje. Burgemeester Gerard Rabelink vindt paarden en paar densport belangrijk onderdeel van de Schouwse identiteit. Dat zal op 5 en 6 augustus weer blijken als in Noordwelle de Power Horse Com petition wordt gehouden. IN DE REGIO Demonstraties bij Ouddorpse Brandweerdag Filmvertoning bij Alzheimercafé O©© Ga naar pzc.nl/vi3 maandag 26 juni 2017 SD Waar is wethouder Wout van den Berg? Wout van den Berg is nu een jaar wethouder voor de VVD in de ge meente Schou- wen-Duiveland. Erg overtuigend is hij in deze functie niet en het ont breekt hem duide lijk aan dossier kennis. Ton van den Nouwe- iand De 48ste Dag van het Zeeuwse Paard trok minder bezoekers dan vorig jaar. Het weer zat niet mee. Ton van den Nouweland Oosterland OUDDORP Bij de ring in Oud dorp wordt op za terdag 1 juli de plaatselijke Brand weerdag gehouden. Voor kinderen van alle leeftijden, even tueel geholpen door ouders, is het mogelijk om een brandweerdiploma te behalen. Kinde ren kunnen een brandweerslang uitrollen, brand blussen, een huis dier bevrijden en meerijden in een brandweerauto. Op deze dag wordt ook voorlichting gege ven over brandvei ligheid en het meten van gevaar lijke stoffen. Er zijn verschil lende hulpverle ningsvoertuigen te bezichtigen en er worden diverse de monstraties uitge voerd. De Ouddorpse Brandweerdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. GOES Alzheimercafé De Bevelanden houdt vandaag, maandag, een bijeenkomst in Zorgcentrum Rand- hof in Goes, ledereen is welkom vanaf 19.00 uur, de bijeenkomst begint om 19.30 uur. Op het programma staat de film Still Alice. Hoofdper soon Alice How- land is gelukkig ge trouwd, moeder van drie kinderen en gerenommeerd hoogleraar taal kunde aan de uni versiteit. Wanneer bij haar de ziekte van Alzheimer wordt geconsta teerd, verliest ze langzaam maar zeker de regie over haar eigen wereld. Toegang is gratis, de bijeenkomst duurt tot 21.30 uur. OPEN HUIS ZIERIKZEE De Campus Cultura, de samenwerking van muziekschool, jeugdtheaterschool en bibliotheek in de Pon tes Pieter Zeeman, hield zaterdag open huis. Mede-organi sator René Fondse telde ongeveer 120 bezoekers. „Het was rustig in het begin, maar rond twee uur kwam de loop erin. Zo'n opkomst vind ik voor een eerste keer niet verkeerd." De schoolband van de Pieter Zeeman, de djembélessen en de theaterlessen (foto) waren volgens Fondse de populairste activiteiten. „De zangles wat minder, maar dat is dan ook nogal spannend voor de deelnemer. In de bibliotheek was het ook niet zo druk, terwijl spelen met een 3D-printer toch erg leuk is." foto marieke mandemaker I Robin 8os Transport II luMir'n^c «JSAHIVoordiwIle Menner Alinson Nuijs uit Noordwelle was de snelste bij de tweespannen, foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65