tt 13 Alk denk datje veel meer kennis opdoet als je regelmatig van baan verandert MANON DE BOT (42) Woonplaats: Hoek Switchte zo'n acht keer baan in de dierensector PETER GROBBEN (55) Woonplaats: Hoek Veranderde meer dan tien keer van baan vindt... ja, dat kan heel oppervlakkig overkomen. Als een werkgever op je cv ziet dat je van hot naar her springt, zal die serieuze twijfels hebben. Maar als er een lijn in zit en je kunt zien dat iemand aan zijn ontwikkeling heeft gewerkt, is het een ander verhaal. Daarom moet je altijd gaan praten met mensen en achterhalen wat het verhaal is achter zo'n jobhopperig cv." Als je wil hoppen, is dit het moment. Oey: „De ar beidsmarkt is heel schaars, dus op dit moment kan het weer. Jobhoppers zijn flexibel en dat is wat er gevraagd wordt anno 2017. Er worden nu veel mensen gezocht voor tijdelijke contracten en op drachten." Jacqueline Matthijs-Verbruggen (68) uit Koe wacht kan zich niets bij jobhoppen voorstellen. Zij werkte bijna 49 jaar in het ZorgSaam Ziekenhuis in Terneuzen. „Ik heb weinig tot geen problemen gehad tijdens mijn dienstjaren. Met mijn baas niet en met mijn collega's niet. Ik vond mijn werk altijd erg leuk", vertelt Matthijs. Ze startte in 1966 met een fulltime baan als verpleegkundige in het Li- duina Ziekenhuis in Hulst, verhuisde in 1988 mee naar de operatiekamer in het ZorgSaam Zieken huis in Terneuzen en stopte pas in 2014. Na twee ënhalf jaar, toen ze net gewend was aan haar vrije tijd, werd ze gevraagd om een halfjaar terug te ko men om een tekort op te vangen. Dat halfjaar is nu net voorbij. „Ik ga eerst vakantie proberen te hou den en dan zien we wel verder. Maar ik denk dat ik nu echt niet meer terug mag komen." Toen Mat thijs drie jaar geleden 65 werd, móest ze met pen sioen. „Ik vond het jammer, maar had geen keus." De Koewachtse zag tijdens haar werkende leven iedereen komen en gaan, was altijd de oudste van de afdeling en leidde veel leerlingen op. „Als kind zei ik al dat ik verpleegster wilde worden. Dat was mijn doel en dat heb ik waar gemaakt. Zo ga ik ook al dertig jaar vrijwillig als verpleegkundige mee naar Lourdes." Het grootste voordeel van het werken voor één baas? „Je vak kennis. Als je vijftig jaar ervaring hebt, weet je heel veel." De variatie en het contact met de patiënten maakte dat Matthijs zich in al die jaren geen mo ment heeft verveeld en er geen moment aan ge dacht heeft om ergens anders te gaan werken. „Ik heb veel meegemaakt. Leuke dingen, maar ook verschrikkelijke." Persoonlijk ziet ze geen nadelen aan vijftig jaar voor dezelfde baas werken. „Ik moet eerlijk zeggen dat ik niet goed begrijp waarom mensen steeds veranderen van baan. Waarschijn lijk heeft het met uitdaging te maken. Mijn vak was natuurlijk erg gevarieerd. Ik kan me voorstel len dat het anders is als als je vijftig jaar op een stoel in een kantoor moet zitten." Spijt heeft Matthijs dan ook absoluut niet. „Ik denk dat het nu echt einde verhaal is en dat vind ik heel jammer. Ik heb geen idee hoe ik mijn tijd nu ga indelen. Het wordt tijd dat ik hobby's zoek..." maandag 26 juni 2017 GO - Peter Grobben

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58