5 In 2007was er ook zo'n periode. Toen besloten we met leerlingen aan de slag te gaan Er zijn nog steeds veel mensen in de regio die ons niet kennen. Daar willen we vanaf niekopleidingen in Zeeland zo inkrimpen. Mensen denken dat als je voor techniek kiest, dat je in een fa briek terechtkomt en iedere avond met vuile handen naar huis gaat. Terwijl een opleiding puur iets zegt over je denkvermogen. Wij hebben op diverse plek ken in het bedrijf techneuten zitten waar je ze niet zou verwachten, zoals op logistiek, planning en ver koop." Bij Timesavers staan daarom de deuren open voor alle scholen en groepen. Zo kreeg het bedrijf een aantal keren een bezoek van het Zeeuws genoot schap 'De Koperen Passer'. „Daar zitten veel vaders en opa's bij. Dus als zij thuis over ons bedrijf praten, komt techniek in ieder geval over tafel. Je moet niet te makkelijk 'nee' zeggen tegen groepen die mis schien op het eerste zicht geen raakvlakken hebben met je bedrijf." Kennismakingsgesprek Niet alleen de technieksector heeft moeite om ge schikt personeel te vinden, ook in de zorg is er een arbeidstekort. Zorgstroom, een organisatie die thuis zorg, wonen en ondersteuning biedt in de regio Wal cheren, nam het afgelopen jaar recruiter Roos Slag boom aan om personeel te werven. Voordien werd dat door alle adviseurs gedaan. „Als we sollicitaties binnenkrijgen van mensen die niet direct passen bij een openstaande vacature, nodigen we ze toch uit voor een kennismakingsgesprek. Zo leren ze onze or ganisatie kennen en kunnen we kijken of we toch een passende job hebben voor die persoon", vertelt Slagboom. Wat de organisatie nu ook doet, is haar verpleegkundigen en verzorgenden uitnodigen om bij sollicitatiegesprekken aanwezig te zijn. „Het wordt uiteindelijk hun collega en zo zijn ze betrok ken bij het wervingsproces." Ook de manier van communiceren is veranderd. „Je moet je doelgroep op de juiste manier aanspreken in je vacatures. Zo schrijven wij nu 'je' in plaats van 'u' en proberen we creatiever te zijn in onze teksten. En we delen onze vacatures nu ook via Facebook. Vergrijzing en negatief nieuws Net als H4A en Timesavers werkt Zorgstroom samen met verschillende scholen. Zo biedt de organisatie veertig opleidingsplaatsen per jaar aan voor BBL'ers. „Ook studenten die naast hun opleiding willen wer ken, kunnen bij ons terecht." Die jongeren aantrek ken, is nodig. Want het arbeidstekort in de zorg komt volgens Slagboom enerzijds door de vergrijzing in Zeeland, maar anderzijds ook doordat de zorgsector een paar jaar geleden negatiefin het nieuws kwam. „Daardoor kiezen nu minder jongeren voor de zorg, terwijl het een prachtig beroep is. Het is naast de per soonlijke zorg, ook het samenwerken met het net werk van de klant of bewoner en mantelzorg. Daar naast zijn ze ook verantwoordelijk voor het reilen en zeilen binnen de teams." Personeel binnenhalen is stap één, maar daarna moet je je werknemers natuur lijk nog bij je zien te houden. De werksfeer is daarom erg belangrijk. Hartendorp: „Als het weer minder gaat, moet je niet ineens gaan snoeien in alles. Dat komt de werksfeer en motivatie niet ten goede. Naast de reguliere secundaire arbeidsvoorwaarden gaat het ook om kleine dingen, zoals die rondom feestdagen als Kerstmis hangen, die net dat extra stukje sfeer ge ven." Bij Zorgstroom zijn er veel opleidings- en ont wikkelingsmogelijkheden voor werknemers. „Er wordt regelmatig gekeken of iemand nog op de juiste plek zit. Als dat niet zo is, gaan we in gesprek en kij ken naar waar zijn of haar behoeften liggen. Zo zor gen we dat iedereen op een prettige plek werkzaam is." maandag 26 juni 2017 rMfffi Links: Roos Slagboom van Zorgstroom. foto DIRK-JAN GJELTEMA Midden: Paul Hartendorp, al gemeen direc teur Timesavers. FOTO MARCELLE DAVIDSE Rechts: Annet de Maillie in het nieuwe kantoor van H4A. fotoca- MILESCHELSTRAETE -Paul Hartendorp, Timesavers -Annet de Maillie, H4A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50