Bendsneyder valt paar meter voor finish Tweede plaats voor Herlings in Lombardije Federer lijkt helemaal klaar voor Wimbledon 9 Degradatie voor Nederland 'Kromo'snel op 100 vrij MOTORCROSS Jef frey Herlings (foto) was gisteren in de Grote Prijs van Lombardije telkens van voren te zien in de MXGP, maar de Brabander moest uit eindelijk genoegen ne men met de tweede plaats achter de Italiaan Antonio Cairoli. De achtvoudig wereldkampioen was op zijn KTM-motor een klasse apart op het zandcircuit van Ottobiano. Cairoli won beide manches met overmacht, Her lings werd twee keer tweede. De 22-jarige crosser uit Elsen- dorp deed in de eerste manche wel een poging om Cairoli te passeren. De gelou terde Italiaan sloeg de aanval van Herlings echter af en reed ver volgens onbedreigd naar de overwinning. In de tweede race moest rs de Brabander ruim een halve minuut toegeven op Cairoli, die de volle vijftig punten pakte en daarmee de leiding in de WK-stand verstevigde. De 31-jarige Italiaan gaat aan kop met 431 punten, de Fransman Gautier Paulin staat tweede met 364 punten. Herlings neemt mo menteel de vierde plek in met 335 punten. LAATSTE TENNIS Roger Federer lijkt klaar om op Wimbledon mee te strij den voor de titel. De Zwitser, die het grandslamtoernooi in Londen in 2012 voor het laatst won, was gisteren de beste in Halle. Federer versloeg in de finale op overtuigende wijze de Duitser Alexander Zverev: 6-1, 6-3. Voor Federer was het zijn vierde toer nooizege in 2017, en zijn 92ste in totaal. Het toernooi in Halle heeft de 35-jarige speler nu negenmaal gewonnen. „Je had wel wat aardiger kunnen zijn door mij iets meer punten te gunnen", zei Zverev na afloop op de baan grappend. De partij duurde slechts 53 minuten. Fede rer stond in Halle geen set af. Be gin dit jaar schreef de Zwitser de Australian Open op zijn naam, ge volgd door winst in Indian Wells in maart en Miami in april. Het hoofdtoernooi van Wimbledon begint maandag 3 juli. Ook Feliciano López zal die dag met veel vertrouwen aantreden. Hij won gisteren voor de eerste keer in zijn tennisloopbaan het toernooi van Queen's. De Span jaard was met 4-6,7-6 (2), 7-6 (8) net wat sterker dan de Kroaat Ma rin Cilic. Voor de 35-jarige López, die in derde set een matchpunt te gen overleefde, is het zijn zesde toernooizege op de ATP Tour. Dit jaar stond de teller nog op nul. ZWEMMEN Ranomi Kro- mowidjojo heeft zaterdag bij internationale wedstrijden in Rome de 100 meter vrije slag op haar naam geschreven. De 26-jarige Groningse tikte in de finale als eerste aan in 53,07 seconden, een verbetering van haar beste seizoenstijd op die afstand. Tien dagen gele den noteerde ze in Barcelona 53,42 seconden. De Deense Pernille Blume werd met 53,59 tweede in Rome. Bon Tourgids 2017 8 710114 003850 maandag 26 juni 2017 - i>iwr-z j. a «j -ml Ê0B2M ASSEN Bo Bendsneyder viel bij de TT op enkele meters van de finish van de Moto3-race. De 18-jarige Rotterdammer verspeelde daarmee zelfs een plek op het podium. Bendsneyder kwam net voor de streep in aanraking met de Span jaard Gabriel Rodrigo en ging on deruit. De motor schoof door over de streep, met de jonge Ne derlander erachteraan, maar omdat motor en rijder tegelijk over de finish behoren te komen, werd hij uit de uitslag geschrapt. De pechvogel was teleurgesteld en optimistisch tegelijk na de zo dramatisch geëindigde race. „Ontzettend balen dat ik met lege handen vertrek, maar over de race ben ik tevreden. In de eerste helft kon ik voor de overwinning vechten en in de laatste ronde had ik zicht op het podium. Dit geeft zeker moed voor de ko mende races." Vol zelfvertrouwen was Bend sneyder van start gegaan, vanaf de eerste rij. „Ik voelde me sterk en hoefde niet 200 procent te pushen om voorin mee te doen." Hij kwam zelfs aan de leiding en zag het publiek opveren. Halver wege kreeg Bendsneyder in de Strubben - de langzaamste bocht van het circuit - een zet, waardoor hij buiten de baan kwam. „Daar was het nat, dus ik kon niet meteen aanzetten. Ik moest wel achteraan aansluiten." Vanaf de elfde plaats zag hij wel goed waar zijn kansen lagen. In de slotfase wist hij precies waar hij toe kon slaan: in Hoge Heide pakte hij een man of vier, in de Ramshoek lag hij op plaats 6. „Ik kwam verkeerd uit in de Geert Timmer-bocht, maar dacht nog wel derde te worden. Tot ik een tik kreeg." Eenmaal plat op het asfalt maakte Bendsneyder dat hij weg kwam. „De motor was al over de finish, zelfs als ik hem nog had opgepakt, had ik geen finish gehad. Ik was vooral bang dat ze me ondersteboven zouden rijden, dus ik ging snel naar de zijkant." De Moto3 werd gewonnen door de Spanjaard Aron Canet, de Moto2 door de Italiaan Franco Morbidelli. ATLETIEK De Nederlandse atletiekploeg is gedegradeerd uit de hoogste divisie van Eu ropa. Oranje eindigde als elfde en laatste op het EK voor lan denteams in het Franse Lille, dat werd gewonnen door Duitsland. Thijmen Kupers zorgde gisteren voor de enige Nederlandse zege. Hij finishte als tweede op de 800 meter, maar kreeg de winst toegewe zen na diskwalificatie van de Pool Adam Kszczot. Ook een Nederlands record van de mannen op de 4x400 meter estafette mocht niet baten. Maarten Stuivenberg, Liemar- vin Bonevacia, Terrence Agard en Björn Blauwhof noteerden 3.02,37. Lisanne de Witte zorgde zaterdag voor de enige uitschieter bij Oranje. Ze won de 400 meter in 51,71. O.a. verkrijgbaar bij: Albert Heijn, AKO, Blz., Bruna, Cigo, Libris, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop, Vivant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43