k Onderzoek naar dopinggebruik Russische spelers 6 PSV-fans zien aanwinst scoren in Confederations Cup 'Az: Het mag dan een toernooi zonder eeuwigheids waarde zijn, fans van PSV zagen in de Confederations Cup mooi wél hun nieuwste aanwinst, Hirving Lozano, in actie. En dat beviel. Getafe terug in hoogste klasse PSV-trainer Phillip Cocu zal han denwrijvend voor de buis hebben gezeten. Constaterend dat zijn nieuwste attractie, Hirving Lozano (21), handig en snel is. Gevaarlijk bovendien vanaf beide kanten. Voor rust vanaf links en daarna vooral spelend aan de rechterkant. Een durfal is hij bovendien, want zaterdagmiddag in Kazan deed hij een kamikazepiloot na. Ploegge noot Héctor Herrera peerde lukraak een bal naar voren. Ogenschijnlijk in het niemandsland tussen de Russische keeper Igor Akinfejev en verdediger Viktor Vasin. Maar die hadden dan buiten Lozano gere kend, die met gevaar voor eigen le ven en ondanks een voetbalschoen van Akinfejev op zijn borstkas toch nog in staat was om de bal in het lege doel te werken. Het weerhield hem er ook niet van om breed la chend zijn derde interlanddoel- punt, de winnende bovendien (2- 1), in zeventien interlands te vieren. Bondscoach Juan Carlos Osorio zag in het doelpunt van Lozano een bepaalde symboliek. „We spelen met veel kracht en spirit. Bij het doelpunt zag je Hirving vechten voor elke meter. Hij verdiende dat doelpunt echt." Dat is dan weer ty pisch voor de landsaard, denkt Oso rio, die overigens zelf Colombiaan is. „Mexicanen blijven knokken tot de laatste minuut. In de wedstrijd We spelen met veel kracht. Hirving vocht voor elke meter. Hij verdiende dat doelpunt tegen Rusland hebben we laten zien dat we terug kunnen komen van een achterstand." De bij PSV vertrekkende Héctor Moreno zag tegen Rusland nog een doelpunt worden afgekeurd vanwege buiten spel. Andrés Guardado speelde ook negentig minuten mee. Uitdaging De winnende treffer van Lozano bracht Mexico naar de halve finales. Daarin wacht met Duitsland een uitdaging van formaat. Of de bui tenspeler dan ook van de partij is, is nog maar de vraag. Osorio is nogal van het rouleren. Vooral tijdens de Confederations Cup. Tegen Rus land speelde Lozano pas zijn eerste wedstrijd van het toernooi. Maar Osorio zal toch gezien hebben dat attractie Lozano met zijn vlugge voeten een constante plaag is voor vijandelijke defensies, ook al ging er dan nog een hoop mis. In het reusachtige Mexico geldt Lozano als één van de grootste ta lenten. Niet voor niets is hij met zijn 21 jaar de jongste speler van de hele selectie, voorbestemd om met andere jongelingen op termijn een generatie af te lossen die in Mexico als zeer talentvol geldt, maar nooit echt kon voldoen aan de verwach tingen. Spelers als Carlos Vela en Giovani Dos Santos leken klaar voor de wereldtop, maar eindigen in de relatieve marge. Javier Her nandez lijkt na avonturen bij Man chester United en Real Madrid een treetje lager bij het Duitse Bayer Le- verkusen meer op zijn plaats. Waardering Mede daarom zal Lozano voor een meer zorgvuldige opbouw van zijn carrière hebben gekozen, door eerst in de betrekkelijke Eindhovense rust aan Europa te wennen. Het is bovendien een overgang die ook in Mexico op veel waardering kan re kenen. Osorio: „Des te meer spelers er in Europa voetballen, des te ho ger het niveau van het nationale elf tal wordt." SINT-PETERSBURG Het Russi sche nationale voetbalelftal is mo gelijk betrokken bij doping. De En gelse krant Mail on Sunday schrijft dat er een onderzoek komt naar de ploeg die in 2014 heeft deelgeno men aan het wereldkampioenschap in Brazilië. De 23 spelers uit die selectie, en nog elf andere voetballers uit Rus land, zouden voorkomen op de lijst van meer dan duizend atleten van Richard McLaren. De onderzoeker schreef vorig jaar in een rapport voor het wereldantidopingbureau WADA dat in Rusland jarenlang sprake is geweest van systematisch door de staat georganiseerd do pinggebruik. De wereldvoetbalbond FIFA wil inhoudelijk niet reageren op het bericht, maar heeft wel bevestigd Vijf spelers van de WK-selectie van dat er een dopingonderzoek loopt 2014 maakten ook deel uit van het naar voetballers in Rusland. Russische team dat meedeed aan de Confederations Cup in eigen land. Rusland werd op dat toernooi za terdag uitgeschakeld door een ne derlaag tegen Mexico (2-1). Bij het WK in Brazilië kwamen de Russen ook niet verder dan de groepsfase. Rusland organiseert volgend jaar het WK. Volgens Vitali Moetko, minister van Sport in Rusland, is het verhaal niet waar. „In het voetbal is nooit doping gebruikt en dat zal ook nooit gebeuren", zei hij. „Besteed er geen aandacht aan. De Britse media zijn sinds 2010 negatief over ons. Ze schrijven onzin." In 2010 werd het WK van 2018 aan Rusland vergeven. Ook Enge land was destijds in de race voor de organisatie van het voetbalevene ment. Olie zet er een punt achter ADO krijgt bod op Havenaar maandag 26 juni 2017 Lozano: snel, handig en vooral een durfal Met gevaar voor eigen leven maakt Hirving Lozano de winnende tegen Rusland, fotoepa Nik Kok Kazan Juan Carlos Osorio, bondscoach Het Russische elftal op het WK van 2014 in Brazilië, fotoanp VOETBAL Getafe is na een jaar terug op het hoogste niveau in Spanje. De ploeg uit de voorstad van Madrid won zaterdag met 3-1 van Tenerife in de promotie wedstrijd voor een plek in La Liga. De eerste wed strijd op Tenerife was in 1-0 voor de thuisploeg geëin digd, waardoor Getafe zich mag gaan opmaken voor een seizoen in de hoogste klasse. Getafe had iets meer dan acht minuten nodig om de achterstand uit de eerste wedstrijd on gedaan te maken. Daniel Pacheco had met twee treffers een belangrijk aan deel in de overwinning. VOETBAL Ivica Olie heeft een punt achter zijn actieve voetbalcarrière gezet. De 37-jarige Kroaat liet zater dag aan de Duitse krant Bild weten dat hij „zijn voetbalschoenen aan de wilgen hangt." „Het is voor mij een droom geweest, dat ik zo lang op zo'n hoog niveau heb ge speeld", aldus de voetbal ler. Olie maakte in de Bun- desliga furore bij Hambur ger SV, Bayern München en VfL Wolfsburg. Hij werd landskampioen met Bayern München en CSKA Moskou en won met de Russen de UEFA Cup in 2005. Ook kwam Olie 104 keer uit voor de Kroatische natio nale ploeg. VOETBAL ADO Den Haag raakt spits Mike Havenaar mogelijk kwijt aan Vissel Kobe. De Japanner (30) staat op de radar bij de club uit zijn vaderland, die inmiddels ook een bod op hem heeft uitgebracht. Ha venaar heeft nog een con tract van één jaar, maar drukt op de begroting. Dion Malone verlaat ADO Den Haag sowieso. De middenvelder is een twee jarig contract overeenge komen met FK Qabala uit Azerbeidzjan. De in Suri name geboren Malone had een aflopend contract bij ADO. Qabala eindigde af gelopen seizoen als tweede in Azerbeidzjan en komt uit in de voorronde van de Europa League.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38