Winnares F 4 0$ Oranje wint eindstrijd WIELRENNEN NK IN MONTFERLAND Dylan Groenewegen leek op weg naar zijn tweede Nederlandse titel. Maar in de sprint was Ramon Sinkeldam te sterk. Groenewegen baalde vooral van het optreden van zijn teamgenoot Lars Boom, die voor eigen succes ging. Column DIEDERIKSMIT gaan het over de KNVB hebben. Hans van Breukelen is opgestapt als tech nisch directeur, wie moet hem gaan opvolgen?" „Ik denk dat er eigenlijk maar één droomkandidaat is en dat is Louis van Gaal. Met hem haal je zoveel ervaring en gezag binnen. Ik denk alleen niet dat hij het gaat doen." „Nu is de KNVB ook nog op zoek naar een nieuwe algemeen directeur, wie zou dat moeten worden volgens jullie?" „Volgens mij moet je ook voor die functie iemand hebben met een voetbalachtergrond." „Dat niet, maar ik denk ge woon dat je een soort boegbeeld nodig hebt, een type-Louis van Gaal zeg maar. Je hebt dan toch iemand met een geweldige uit straling naar buiten toe. Ik denk alleen niet dat hij het gaat doen." „De afgelopen weken is de KNVB geleid door commercieel directeur Jean Paul Decossaux, die een dubieuze rol speelde rond het ontslag van Danny Blind. Vinden jullie dat Decos saux kan aanblijven?" „Nee, ik denk dat hij bescha digd is geraakt en dat je echt op zoek moet naar een nieuwe com mercieel directeur, die een soort natuurlijk gezag uitstraalt." „Nou ja, ik weet toevallig dat Louis van Gaal een keer een le zing heeft gegeven bij de ver koopafdeling van een telecom- provider. Dus met hem haal je in elk geval een hele bak aan com merciële ervaring binnen. Maar hij moet wel zelf willen natuur lijk." „Zeker. Iets anders dan: deze week werd bekend dat er in het huis van Louis van Gaal een lamp vervangen moet worden in de bijkeuken. Wie zou dat moeten gaan doen volgens jul lie?" „Nou ja, vol gens mij is er maar één droom kandidaat. Ik denk alleen niet dat hij het gaat doen." Ik denk niet dat Van Gaal het gaatdoen UITSLAGEN HOCKEY Nederland heeft olympisch kampioen Argen tinië vernederd in de eind strijd van de halvefinaleronde van de Hockey World League: 6-1. Beide mannenteams wa ren al zeker van een startbe wijs voor de finaleronde. Lotto-Jumbo wilde graag nog een keer met de nationale kampioens trui de Tour ingaan. Het rood-wit- blauw is de komende weken ook te zien in grootste koers van het jaar, maar hij zit niet om de schouders van Dylan Groenewegen. Collega Ramon Sinkeldam van Team Sun web mag hem tot zijn eigen verras sing mee naar Frankrijk nemen. „Ik viel stil en dacht dat er zeker nog tien man over me heen zouden komen. Maar kennelijk was het toch genoeg", zei de 28-jarige Noord-Hollander over de sprint die niet alleen hem versteld liet staan. Nummer twee Wouter Wippert (Cannondale) dacht even dat hij ge wonnen had, maar trok een zuur gezicht toen hij zag dat hij de spurt met een amper waarneembaar ver schil van 2 millimeter had verloren. Een nog grotere zuurpruim was nummer drie Dylan Groenewegen (24). De man die de Nederlandse wielerfans een week geleden tij dens de Ster ZLM Toer het gevoel gaf klaar zijn om een Tour-rit te winnen, strandde pijnlijk in het wiel van de man die zichzelf niet ziet als een topsprinter. En dat ter wijl in de aanloop naar de sprint de hele 230 kilometer lange kampi- WINNAARS Groenewegen mist spoor Boogerd oensrace voor hem ideaal was ver lopen. Lotto-Jumbo controleerde van start tot finish. Op misschien dat ene moment na. Op minder dan een kilometer van de oplopende meet, demar reerde ploeggenoot Lars Boom snoeihard. Groenewegen was di rect na afloop even hard in zijn me ning over die actie. „Daar kunnen we kort over zijn. Dat was niet de planning. Ik dacht dat we vol voor de sprint zouden gaan." Boom had een ander idee. „Volgens mij was ik vandaag de sterkste man van onze ploeg en instinctmatig voelde ik dat dat het moment was om aan te val len. Daarmee heb ik nog geen lak aan Dylan", counterde de Braban der. Aanvalsplan Ploegleider Jan Boven wist even min van een laat aanvalsplan, maar hield Boom de hand boven het hoofd. „Als je de beelden terugkijkt, kun je niet zeggen dat Lars daar met zijn actie Dylan doet verliezen." De sprinter wist ook waarom. „Ik zat in het wiel van Sinkeldam, maar had de kracht niet om over hem heen te komen." En dus bleef er maar één ter zake doende vraag over. Wat doet dit zo kort voor de Tour met het zelfver trouwen van Groenewegen. „Wei- Waarom de Nederlandse titel zo veel voor haar betekent? „Snap je dat dan niet?", antwoordde de ont roerde Chantal Blaak nadat ze in het rood-wit-blauw naar haar Wil helmus had geluisterd. „Bij Boels rijden we met veel buitenlandse maandag 26 juni 2017 PC Van Gaal? Welkom aan tafel, we „En denk je dan aan iemand in het bijzonder?" „Wie zou dat kunnen zijn in jouw ogen?" GOLF München (Dui). Eindstand: 1. Romero (Arg) -17,2. Detry (Bel), Garcia (Spa), Bland (Eng) -16,5. Karlberg (Zwe) -14,14. Luiten (Ned) -9. HOCKEY HWL Mannen. Londen, halve finales. Neder land - Engeland 2-0, Argentinië - Malei sië 2-1. Finale: Nederland - Argentinië 6-1. Vrouwen. Brussel, groep A: Nederland - Zuid-Korea 9-0, Nederland - China 1-0. Stand: 1. Nederland* 3-9,2. Italië* 3-5, 3. China 3-2, 4. Schotland 3-1,5. Zuid- Korea 2-1 naar kwartfinales). KORFBAL Eindhoven. Oefeninterland: Nederland- België 32-13. MOTORCROSS GP Italië. MXGP, eerste manche: 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Herlings (Ned) KTM, 3. Paulin (Fra) Hus, 4. Febvre (Fra) Yam, 6. Col- denhoff (Ned) KTM. Tweede manche: 1. Cairoli, 2. Herlings, 3. Anstie (GBr) Hus, 4. Nagl (Dui) Hus, 13. Coldenhoff. Stand: 1. Cairoli 431,2. Paulin 364,3. De- salle (Bel) Kaw 361,4. Herlings 335,11. Coldenhoff 223. PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO, Grote Prijs: 1 Fre- dricson (Zwe) All In 0/40,15, 2. O'Connor (Ier) Good Luck 0/40,46,3. Houtzager Calimero 0/ 40,59; 5. Smolders Don 0/42,22. Dressuur. GP special: 1. Gal Voice 75,078,2. Nilshagen (Zwe) Dante 71,853,3. Perry-Glass (VS) Dublet 71,784. GP Freestyle: 1. Gal Zonik 78,125, 2. Heijkoop Siro 75,750,3. Van der Meer Zippo 73,800. TENNIS Mannen. Londen, halve finales: F. López (Spa) - Dimitrov (Bul/6) 7-5 3-6 6-2, Cilic (Kro/4) - Muller (Lux) 6-3 5-7 6-4. Finale: López (Spa) - Cilic (Kro/4) 4-6 7-6 (2) 7-6 (8). Halle, halve finales: Federer (Zwi/1) - Khachanov (Rus) 6-4 7-6(5), A. Zverev (Dui/4) - Gasquet (Fra) 4-6 6-4 6-3. Fi nale: Federer (Zwi/1) - A. Zverev (Dui/4) 6-1 6-3. Vrouwen. Birmingham, halve finales: Kvitova (Tsj/7) - Safarova (Tsj) 6-11-0 opg, Barty (Aus) - Muguruza (Spa/6) 3-6 6-4 6-3. Finale: Kvitova (Tsj/7) - Barty (Aus) 4-6 6-3 6-2. Speel gratis mee en maak de Tour nóg spannender! Daag vrienden, collega's en vrienden uit Schrijf nu in! Ga naar pzc.nl/wielerspel Sinkeldam: koning tussen zuurpruimen Ad Pertijs 's-Heerenberg Dylan Groenewegen kwam gisteren net tekort om zijn nationale titel van vorig jaar te prolongeren. Het is alweer negentien jaar terug dat een renner het NK tweemaal op rij won (Michael Boogerd). De winnaars van de laatste 20 jaar: 1997 Michael Boogerd 1998 Michael Boogerd 1999 Maarten den Bakker 2000 Léon van Bon 2001 Jans Koerts 2002 Rudie Kenma 2003 Erik Dekker 2005 Léon van Bon 2006 Michael Boogerd 2007 Koos Moerenhout 2008 Lars Boom 2009 Koos Moerenhout 2010 Niki Terpstra 2011 Pim Ligthart 2012 Niki Terpstra 2013 Johnny Hoogerland 2014 Sebastian Langeveld 2015 Niki Terpstra 2016 Dylan Groenewegen 2017 Ramon Sinkeldam Chantal Blaak (midden) sleurt aan kop tijdens het NK. „Brons en zilver interesseerden me niet meer." fotocorvos Chantal Blaak pakte wereldtitels in de ploegentijdrit. Ze won ook wereldbekerwedstrijden. „Maar deze titel staat bovenaan", glun derde de 27-jarige Rotterdamse nadat ze op het NK in 's-Heeren- berg solo naar de rood-wit- blauwe trui was gereden. Ad Pertijs 's-Heerenberg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36