EL" De Boer voor drie jaar naar Palace 3 Vettel staat op scherp na botsing met Hamilton achter de safety car FORMULE 1 Uitslagen CONFRONTATIE gekke optocht? De chaotische start had Verstappen overleefd. Hij was al opgeschoven van plaats vijf naar vier. Met de Force India van Sergio Pérez pal voor zijn neus. Tot zijn kont na twaalf rondes onheilspel lend begon te roken. „Ja hoor, daar gaan we weer", schreeuwde Ver stappen over de boordradio. Geen remproblemen zoals in Bahrein, dit keer. Of een lege accu, zoals laatst in Montréal. Nee, het leek erop dat er na een verzameling crashes brokstukken van ander mans wagen in de sidepod van Ver stappen waren gekomen, waardoor er problemen ontstonden met het oliepeil en de motordruk. Met weer een voortijdige stop als gevolg. Geluk „Het zit Max niet bepaald mee", zei ook racewinnaar Ricciardo. „Waar ik hier fortuinlijk ben, zit Max dui delijk aan de verkeerde kant van het geluk. En het is al voor de tweede keer op een rij dat hij in kansrijke positie rijdt en buiten zijn eigen schuld om uitvalt." De uitzinnige Australiër gaf aan medelijden te voelen voor zijn jon gere collega. „Max mist de laatste races mogelijke podiums en een karrenvracht aan punten. Maar hij rijdt wél gewoon steengoed. En dat weet hij ook. Dus ik ben er zeker van dat hij nog terug gaat slaan, dit seizoen." Maar hoe? Die auto van hem lijkt inmiddels net zo betrouwbaar als een tam gemaakte tijger. Het ziet er vaak leuk en veelbelovend uit, zoals afgelopen vrijdag, toen Verstappen beide trainingen als snelste afsloot. Maar een dag later viel hij alweer stil in de training. Net als dus giste ren tijdens de race. Wat overbleef voor de teleurge stelde fans was mopperen op die vermaledijde Renault-motor. Maar met diezelfde krachtbron scoorde Ricciardo in Azerbeidzjan mooi wel z'n vierde podium op een rij. Dus zo beroerd is die nou ook weer niet. Het enige wat de Australiër de laatste races overduidelijk voor had op Verstappen? Mazzel. Ricciardo was de racende Guus Geluk, pech vogel Verstappen de snaterende Donald Duck. -£ iUBS 13383 Frank de Boer zet zijn trainers loopbaan definitief voort bij Crystal Palace, waar hij een contract voor drie seizoenen tekent. De onderhandelingen tussen de Nederlandse coach en de Engelse club gingen gister avond alleen nog over een aantal formaliteiten. Vorige week was al duidelijk dat De Boer het wel zag zitten om zijn trainersloop baan weer op te pakken in de Premier League. Bij Crystal Pa lace stond De Boer na gesprek ken met meerdere kandidaten op nummer één. De Boer (47) stapte afgelopen zomer over van Ajax naar Inter uit Milaan. Na vijfenhalf jaar in Amsterdam, inclusief vier lands titels, bleek dat geen gelukkige overgang. Bij de Italiaanse top club werd hij al na drie maanden ontslagen. Daarna nam De Boer bewust wat rust om aankomend voetbalseizoen weer aan de slag te gaan. Bij het ambitieuze Crys tal Palace gaat hij zijn carrière als trainer weer oppakken. I Coach en club spraken gisteren alleen nog over formaliteiten De Boer heeft er nooit een ge heim van gemaakt dat hij graag aan de slag zou gaan in de En gelse Premier League. Toen hij nog trainer van Ajax was, had hij al eens de kans om naar Liver pool te vertrekken, maar destijds voelde zijn werk in Amsterdam nog niet klaar. Een paar jaar later komt hij dus alsnog in Engeland terecht, zij het bij een club van relatief bescheiden statuur. Crystal Palace heeft niet de al lure van Liverpool of Tottenham Hotspur, een andere Engelse club waarvoor De Boer eerder in de markt was. Clubs van die categorie zijn na zijn mislukte periode bij Internazionale niet meer in de markt voor de 112- voudig international. Maar tege lijkertijd is de Premier League het perfecte podium voor Frank de Boer om zich internationaal te laten gelden als trainer. maandag 26 juni 2017 in de maak GRAND PRIX VAN AZERBEIDZJAN 1. Ricciardo (Aus/RB) 2.03.55,57325pt 2. Bottas (Fin/Mercedes) +3,904 18 pt 3. Stroll (Can/Williams) +4,009 15 pt 4. Vettel (Dui/Ferrari) +5,976 12 pt 5. Flamilton (GB/Merc.) +6,188 10 pt 6. Ocon (Fra/Force India) +30,298 8 pt 7. Magnussen (Den/Flaas) +41,753 6 pt 8. Sainz (Spa/Toro R.) +49,400 4 pt 9. Alonso (Spa/McLaren) +59,551 2 pt 10. Wehrlein (Dui/Sauber) +1.29,0931 pt 11. Ericsson (Zwe/Sauber) +1.31,794 12. Vandoorne (Bel/McLaren) +1.32,160 13. Grosjean (Fra/Flaas) 1 ronde Uitgevallen: Raikkönen (Fin/Ferrari), Pérez (Mex/Force India), Massa (Bra/Williams), Hülkenberg (Dui/Re- nault), Verstappen (Ned/Red Buil), Kvyat (Rus/Toro Rosso), Palmer (GB/Renault). WK-stand Constructeurs 1. Vettel 153 1. Mercedes 250 2. Hamilton 139 2. Ferrari 226 3. Bottas 111 3. Red Buil 137 4. Ricciardo 92 4. Force India 79 5. Raikkönen 73 5. Williams 37 6. Verstappen 45 6. Toro Rosso 33 7. Pérez 44 8. Ocon 35 9. Sainz 29 10. Massa 20 BAKOE De onverwachte zege van Daniel Ricciardo werd gis teren mede mogelijk gemaakt door het terugvallen van Lewis Hamilton en Sebastian Vettel, die het met elkaar aan de stok kregen terwijl ze achter de safety car reden. Raceleider Hamilton bepaalde achter de grijze Mercedes het tempo, remde even, waarop Vettel (rechterfoto) achterop hem knalde. Een verboden remtest, vond Vettel. „Ik rijd niet met opzet tegen hem aan." Walgelijk, vond Hamilton (foto links) op zijn beurt. Hij stelde dat de Duitser niet op zat te letten. Vettels straf van tien tellen stil staan in de pitstraat achtte Hamilton dan ook 'veel te licht'. -4 Max Verstappen scheurt over het stratencircuit van Bakoe. Dat ging twaalf ronden goed. FOTOPHOTONEWS PI Uiteindelijk wist Vettel nog voor zijn Britse rivaal te eindigen, op de vierde plek, mede omdat de Mercedes-coureur een hoofd beschermer moest laten vervan gen in de pits. Wel kreeg de Duitser nog drie strafpunten op zijn straflijstje, waarmee hij nu op negen staat. Twaalf strafpunten betekent één race schorsing, dus staat Vettel over twee weken in Oostenrijk op scherp. Frank de Boer in een karak teristieke pOSe. FOTO PRO SHOTS Daniël Dwarswaard Amsterdam/Londen Suil}, Mus,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34