M Rijkeluiszoontje Lance Stroll (18) ontkracht alle vooroordelen 2 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN AZERBEIDZJAN Zijn derde Formule 1-seizoen begint meer en meer een rampzalig verhaal te worden voor Max Verstappen. Waar Red Bull met Daniel Ricciardo in Bakoe stond te juichen vanwege de eerste racezege van het jaar, viel de Limburger voor de vierde keer in zes races uit door een defect. „Ik ben er kapot van..." Beide Red Bulls kleurden ook daad werkelijk rood in Bakoe, van op winding én van woede. Maar slechts eentje kreeg er vleugels. De ander strandde juist vleugellam. Waar Max Verstappen was, toen racewinnaar Daniel Ricciardo bij de ondergaande zon samen met de verrassende podiumklant Lance Stroll (derde achter Valtteri Bottas) champagne stond te drinken uit zijn raceschoen? Al lang en breed op zijn hotelkamer. Wellicht dat er wat lampen zijn gesneuveld. Of een badkamerspiegel. Want wéér viel de Limburger vroeg uit, buiten zijn eigen schuld om. Die schijtlollige shoey van 'concu- lega' Ricciardo, die z'n vijfde GP- zege boekte? Het kon Verstappen gestolen worden. Net als het feestje in de renstal bij Red Bull Racing. En zelfs de toch verplichte persbabbel voor de internationale camera's en die van Ziggo Sport liet hij deze keer aan zich voorbij gaan. Reprimande Dat Verstappen door die actie mo gelijk een flinke boete of op z'n minst een reprimande van de FIA tegemoet kan zien? Die zal hij wel voor liefhebben genomen. Of an ders zijn werkgever wel. Want stond het gemoed van de geplaagde Nederlander gisteravond niet naar praten? Of was het damage control, na alle frustratie die hij twee weken terug in Canada al verbaal had geuit ('dit seizoen is helemaal ruk') toen hij strandde door een kapotte accu? Het leek op het tweede. Want de stilte bleef, tot Verstappen via Twit- Het is al de tweede keer op een rij dat Max in kansrijke positie rijdt en buiten zijn schuld om uitvalt ter en op zijn eigen website pas rond half negen 's avonds zelf re ageerde. Als een gebroken coureur. „Het begin van de race zag er veelbelovend uit. Maar ik ben er ka pot van om alweer door een tech nisch probleem uit te vallen", schreef hij. „In een race vol met ac tie waren we ervan overtuigd dat ik minstens op het podium had kun nen staan. Dus ik ben enorm te leurgesteld met dit resultaat." En terecht. Want wat was er alle maal mogelijk geweest in de knots- Wie in Bakoe vooraf geld op een po diumplaats voor Lance Stroll had durven zetten, was ontoerekenings vatbaar verklaard. Maar tegelijk paste de derde plek voor de Williams-rijder ook weer heel goed bij de knotsgekke race in Azerbeidzjan. Vorig jaar was het niet om aan te gluren, de optocht door de oliestad. Maar de tweede edi tie werd een memorabele, waarin het spektakel maar niet ophield. Wat begon met een touché tussen twee Finnen (Bottas en Raikkönen) ontaardde in een veldslag op asfalt. Vroege uitvallers, twee ruziënde Force India-coureurs, een kapotte Ferrari (Raikkönen), een kapotte Mercedes-hoofdsteun (Hamilton), safety cars, twee kibbelende WK-fa- vorieten, een tijdstraf voor Vettel en zelfs een rode vlag. Het Azer- beidzjaanse wegdek lag halverwege zo bezaaid met brokstukken dat er even geveegd moest worden. „Ik realiseer me amper wat er nou eigenlijk allemaal gebeurd is", sta melde rookie Stroll, die lang als brok kenpiloot te boek stond en voortdu rend het vooroordeel moest bevech ten van de coureur die alleen de ko ningsklasse had bereikt dankzij zijn steenrijke vader. Maar na Montréal (eerste punten) bewees hij opnieuw toch wel wat in zijn mars te hebben. „Het was hectisch, chaotisch, een gekke race vol met crashes. Het ging allemaal zo snel, maar ik wist uit de problemen te blijven en het tot het einde vol te houden." maandag 26 juni 2017 Desastreus seizoen Arjan Schouten Bakoe - Daniel Ricciardo Niet Max Verstappen, maar een andere tiener in de Formule 1 mocht gisteren het podium op, na de meest chaotische race van het jaar. Lance Stroll, 18 jaar pas. Arjan Schouten Bakoe Lance Stroll op het podium met Bottas (I) en Ricciardo (r). foto ar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33