Hl 28 M VINCENT LUISTERT RADIO INTERVIEW WILFRED GENEE, 50 JAAR Het gaat al een tijd niet goed, althans, als je dat afmeet aan luistercijfers, en dat doen ze, bij de publieke omroep. Het publiek is commercieel geworden en leent zijn oor steeds vaker aan Q, 538, Sky, Slam, Sublime of aan zelfgemaakte playlists. 3FM zat in een dipje, toen in een dip en nu in een dal. Maar is het daarom een slechte zender? Nee, zeker niet. Luistercijfers maken een zender niet goed of slecht, net als het aantal lezers een boek niet goed of slecht maken. Vijftig Tinten Grijs is geen goed boek. Er zijn prachtige boeken die bijna niemand leest. Ze werden een beetje zenuwachtig in Hilversum, omdat de publieke omroep reclame uitzendt. Als er weinig mensen naar die reclame luisteren, wil er niemand meer adverteren en dan loop je inkomsten mis. Bovendien rekent politiek Den Haag de publieke omroep af op het aantal luisteraars. Want, is de politieke gedachte, als weinig mensen je horen, vertegenwoordig je het publiek niet. De publieke omroep moet dus commercieel denken om publiek te blijven, maar daar kan ze eigenlijk niks aan doen, dat wil de Haagse politiek. Daarom besloot men vorig jaar november om meer nieuwe muziek te gaan draaien. Twee op de drie nummers die je tot vandaag op de zender hoorde, waren niet ouder dan een jaar. Bovendien had 3FM de hiphop zwaar ver waarloosd, dus er moest meer hiphop komen. Het hielp niet, meer hiphop en al die platen jonger dan een jaar. Daarom is vanaf van daag 3FM weer NIEUW. Dat betekent: minder hiphop en meer oude platen. Terug naar de basis. En een nieuwe leus, pardon, slogan. Music Starts Here. Die leus doet mij denken aan een vakantiehuisje dat we ooit huurden bij een hobbyboer. Op de deur stond: De vakantie begint hier! Ik voelde me na het lezen van die slogan ogenblikkelijk beter dan ik me in tijden had gevoeld. In no time had ik weer kleur op mijn wangen. Ik ben op vakantie, dacht ik, eindelijk, en die vakantie begint hier! Ik denk nog vaak aan dat huisje, als ik tot over mijn oren in het werk zit. Music Starts Here. Right. Kies je muziek veel intuïtiever dan nu, geef de zender geest, kleur, maak van 3FM een onontkoombaar, aanstekelijk station met durf en power. Reageren? vincent@persgroep.nl Quote van de dag Supertrots en gelukkig met de geboorte van onze dochter Jesslynn. Nieuwe aanklacht Relatie met advocaat et uitje in Dieren park Amersfoort zit erop. Wilfred Genee loopt met dochter Isabeau (7) en zoontje Luca (4) naar de uitgang. „Isabeau wilde nog even in de shop kijken, Luca liep voor me uit. Het was druk in dat winkeltje en plotseling ben ik 'm kwijt. Echt, het gebeurde binnen een paar seconden. Ik kijk om me heen, zie 'm nergens en ren terug naar het berenhok waar we vandaan kwamen. Als een gek begin ik te zoeken. Dan komen er wat mensen op me af. Of ik op de foto wil. Nou, even niet, roep ik. Hoor ik achter me: 'Wat een arro gante klootzak'. Ik draai me om en zeg: Mag ik misschien heel even mijn zoontje zoeken?" Een week na het curieuze einde van het middagje dierentuin is Ge- nee nog verbaasd. Over Luca die hij gelukkig weer snel aantrof voor de ingang -'hij wilde alvast doorlopen naar de auto'- maar nog meer over de mensen om hem heen. „Geloof me, ik vind het absoluut niet verve lend dat ik word herkend. En ook niet om op de foto te gaan. Ster allures zijn mij vreemd, maar soms heb je het gevoel dat je je continu moet verantwoorden. Je moet er al- Je moet er altijd rekening mee houden dat er iets van je gevonden wordt tijd rekening mee houden dat er iets van je gevonden wordt. Als ik op vakantie ben, dan lijkt het volgens mijn vrouw net of er iets van me afvalt. Dan ben ik niet meer op mijn hoede. Hier ben ik dat eigenlijk altijd." Abraham Het BN'er-schap is de 'prijs die erbij hoort', haast Genee zich te zeggen. „Nee, ik klaag niet. Vorige week hoor ik Peter R. de Vries in mijn uitzen ding van BNR zeggen: 'Als ik het allemaal opnieuw zou moeten doen, had ik het niet gedaan'. Hou nou toch op Peter! Ons werk heeft een enorme voordelen. Ik kom op bij zondere plekken, sta in Stockholm bij de Euopa League-finale van Ajax, ik doe alleen maar leuke dingen! Ik ben een bevoorrecht mens." 50 jaar wordt hij morgen. „50, 50...", mijmert hij. „Toen ik jong was, zag ik 50 als heel oud. Ik heb ook wel gezegd: wie het flikt om een Abra ham in mijn tuin te zetten, zo'n pop met grijs haar en een enorme baard, heeft een probleem. Aan de andere kant: ik hoor mensen zeggen dat 50 het nieuwe 40 is. Wat een gelul! Dat heeft iets wanhopigs. Iets als 'Kijk nou, ik bén niet zo oud, hoor'. Maak het nou niet groter dan het is! Nou, ik ben 't, ik ben 50, so what!" Je zou 't 'm niet geven, 50. Wilfred Genee heeft nog altijd een jongens- 3FM Er moest dus iets gebeuren bij 3FM. Een trotse Rafael van der Vaart meldt dat hij en Esta- vana Polman ouders zijn geworden van een dochter. maandag 26 juni 2017 CHARLIE SHEEN Charlie Sheen is opnieuw aange klaagd door een ex-vriendin die boos is omdat de acteur haar heeft bloot gesteld aan het hiv-virus. De vrouw claimt dat hij loog over zijn gezondheid, waarna ze on beschermde seks hadden. SCARLETT Scarlett Jo hansson (32) heeft weer een vriend. De ac trice heeft een relatie met haar advocaat Kevin Yorn. Johans son vroeg begin maart de schei ding aan van de Franse jour nalist Romain Dauriac. v ■u 4) Dennis Jansen Wilfred Genee: „ik denk dat ik best wel goed kan pre senteren." FOTO JACQUELINE DE HAAS 44 —Wilfred Genee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26