Blaas of Glory sluit festival De Ballade in Terneuzen af Linus en Thiery brengen subtiele vertolkingen en mooi evenwicht ftl ALLE FAVORIETE WERKGEVERS 2017 GEFELICITEERD! 22 ZE 17 F PHILIPS PZC ONLINE Laat maar komen die regen hard nodig voor de tuin en de boeren. Als het te lang droog blijft oogst minder en straks hogere prijzen voor groente en fruit. Oorgasme is een Zeeuws-Vlaams dj-collectief, en ook Miss Bontbeats (Shelina de Bont) zorgt voor een dancefeest. Blaas of Glory is van een an dere orde. Met een knipoog brengt die Neder landse band hardrockmuziek op fanfare-instru menten. Het festival draait rond een 'reünieconcert' van de Zeeuws-Vlaamse dialectband De Lamaket- ta's, op zaterdag. Die dag komen ook onder meer Danny Vera en Johnny O.K. Vrijdag staan grote namen als Rowwen Hèze en Ronnie Flex op het podium. De kaartverkoop van het festival loopt goed, laat organisator Maikel Harte weten. Zaterdag is het populairst: voor die dag zijn ruim driedui zend tickets verkocht. Een pianokwartet is een mooie combinatie van klankkleuren. Speels sna- renwerk ondersteund door een steunende pianopartij. En zelfs meer dan dat. Pianiste Anastasia Safonova ondersteunde niet alleen, zij stimuleerde ook. De drie dames Irina Simon-Renes (vi ool), Esra Pehlivanli (altviool) en Doris Hochsheid (cello) spelen mooi samen. De musici luisterden goed naar elkaar. Het programma was geraffineerd samengesteld. Er werd duidelijk naar een climax toegewerkt. Zo was het Piano kwartet van de Spanjaard Joaquin Turina, geschreven in 1931 een in speel werk. In het langzame ope- ningsdeel schemerde de sfeer van Andalusië door en in het levendige tweede deel met typische ritmes proefde je de invloed van Ravel. In het slotdeel speelde de piano mooie melodielijnen. Het super romantische werk kreeg een zwoele invulling. De twee piano kwartetten van Mozart zitten vol spanning en nostalgie. Soms klinkt de muziek heel energiek, soms overheerst een tragische sfeer. Het Linus Kwartet speelde Kwartet 1 in g mooi in balans. De dreigende sfeer in het Allegro kwam duidelijk over en mede door zorgvuldig gebracht rubato werd het sombere karakter van het Andante extra onderstreept. In het Rondo veranderde de sfeer steeds vanwege het wisselen van majeur en mineurtoonaarden. Als geheel klonk dit Mozartkwartet transpa rant, evenwichtig en subtiel.Na de pauze versterkte contrabassist Oli vier Thiery het kwartet. Schubert schreef zijn Forellenkwintet toen hij 21 jaar was voor Sylvester Paumgartner die cello speelde en erg hield van het lied 'Die Forelle'. Schubert schreef voor zijn op drachtgever natuurlijk extra mooie melodielijnen en voegde de contrabas toe om de melodische lijn te versterken en ook om de harmonische kleuren voller te la ten uitkomen. Iedereen die naar dit werk luistert, ziet die zilver achtige forel zwemmen, voelt mee met het dier als de visser het water troebel maakt en zo de vis ver schalkt. Schubert schreef een com- ledereen die naar dit werk luistert, ziet die zilverachtige forel zwemmen en voelt mee met het dier positie met vloeiende lijnen en prachtige melodieën, soms schrij nend tragisch. Het Linus ensem ble speelde dynamisch en met res pect voor de frasering. Het Andan tino met het overbekende thema en de vijf variaties werd uiterst se cuur vertolkt. De variaties werden afwisselend door piano en strij kers gebracht. De Snelle, soms chromatische octaven kwamen extra tot hun recht omdat gekozen werd voor een snel tempo, de vierde variatie klonk zwaar dra matisch en in de laatste variatie domineerde de cello op een over tuigende manier. In het slotdeel met Hongaarse elementen en een stevig ritme kwam de piano virtu oos uit de hoek en alles eindigde vrij vrolijk. Een prachtig concert. Favoriete Werkgevers 2017 maandag 26 juni 2017 PC ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Man rijdt na woordenwis seling in op terras met pu bliek in Kapelle 2. Automobilist knalt tegen boom in Terneuzen 3. Bolt: We hebben voor ons leven moeten vechten 4. Wisselvallige week voor de boeg 5. Na het weekend komen de muggen FACEBOOK Marianne Bakker De komende week lijkt het flink wisselvallig te worden. Ondanks het droge begin vandaag, slaat vanaf mor gen het weer om. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie ft facebook.com/depzc II @pzcredactie Festival De Ballade, van 7 tot en met 9 juli in Terneuzen, heeft de drie 'afsluiters' van de drie afzonderlijke festivaldagen bekendge maakt. Het gaat om Oorgasme (vrijdag), Miss Bontbeats (zaterdag) en Blaas of Glory (zondag). Martijn de Koning Terneuzen Alle info staat op festivaldeballade.nl. Jeanette Vergouwen RECENSIE Muziekpodium Zeeland, Werken van Turina, Mozart en Schubert. Door het Linus Piano Kwartet en Olivier Thiery. Gehoord zondag 25 juni in de Grote Kerk in Veere. Het Linus Kwartet. (Vlnr.) Esra Pehlivani, Anastasia Safonova, Irina Simon-Renes en Joachim Eijlan- der, die in Veere vervangen werd door celliste Doris Hochsheid. Gekozen door hoogopgeleiden 1 PHILIPS 2 SHELL 3 RABOBANK Rabobank intermediair FAVORIETE i WERKGEVER i AWARDS J Het Intermediair Imago Onderzoek meet al 15 jaar het werkgevers- imago en geeft inzicht in de ambities, drijfveren en verwachtingen van hoogopgeleiden. Uit het onderzoek komt jaarlijks de ranking met Favoriete Werkgevers van Nederland, gekozen door hoogopgeleiden. Nieuwsgierig naar de onderzoeksresultaten en de volledige ranking 2017? Ga naar: intermediair.nl/favorietewerkgevers2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22