Ringlijder Leenderts steekt er bovenuit Tourgids 2017 Zorgen over toezicht camera's EN 21 Ook met beetje regen gaan bezoekers terug in tijd op festival Alsof het zingen van smartlappen de regenwolken wegdreef. Vlissingen Vintage profiteerde ook van een droge zondag. Gestaag neerval lende regen kon Rik Lin- giers humeur zaterdag al niet kapot krijgen. Een dag la ter is de hoofdorganisa tor van Vlissingen Vin tage helemaal in de wol ken. „Kijk nou wat een volk op de Kleine Markt op zondagmiddag. Dat is toch fantastisch", schreeuwt hij tijdens het optreden van de Ameri kaanse band Voodoo- swing. Voor Lingier is het geen vraag of Vlissingen Vintage volgend jaar weer op de rol staat. Een beetje regen mag niet het einde van het Vlis- singse festival inluiden. „Be hoorlijk wat publiek kwam ook in de regen naar het centrum, vaak ook gekleed in passende rock-and-rolloutfit. Gelukkig vindt het festival ook op meer dagen plaats, zodat we nu op zondag misschien wel profite ren van beter weer. De mensen die er gisteren waren, zijn er vandaag vaak opnieuw en dege nen die het gisteren te regen achtig vonden, komen de gele den schade vandaag inhalen. Samen met sponsors en gemeente proberen we vol gend jaar gewoon weer een mooie editie van Vlissingen Vintage neer te zetten." Het optimisme van Lingier kent weinig grenzen. De op komst van de oldtimers zater dag was wel een echte tegenval ler. „Van de honderd eigenaren van bijzondere oude auto's, die zich aanmeldden, kwam slechts de helft opdagen. Oldtimerbe- zitters zijn natuurlijk vaak mooi-weerrijders." Ook achter die wolk zag Rik een zonne straal. „We hadden vier hele mooie prijzen laten maken. Nu er minder deelnemers waren, reik ik er maar twee uit. De al lermooiste bewaren we in elk geval voor volgend jaar." Dat Vlissingen Vintage zon dag goed werd bezocht, lag - be halve aan het wegblijven van Pluvius - mede aan de viering van de tiende verjaardag van Scharretjoe. Het Vlissingse smartlappenkoor had vier colle gakoren op haar partijtje uitge nodigd. De vijf koren zongen tussen 13.00 en 18.00 uur afwis selend op twee podia aan het Bellamypark en de Nieuwen- dijk. Ook mistroostige onder- Er zijn bezoekers uit onder meer Schotland, Denemarken en Duitsland werpen maakten het publiek vrolijk. Honderden mensen ble ven even stilstaan om de koor zangers aan te gapen dan wel mee te blèren. De wat minder van hun zang kunst overtuigden zochten een plaatsje op de volgeladen terras sen. Het kan natuurlijk ook zo zijn dat ze even pauze hielden om de kelen te smeren. Van de loop tussen de concer ten aan de Kleine Markt, de kraampjes aan de Oude Markt en de koren op Bellamypark en Nieuwendijk profiteerde ook het museum met oude kinder en poppenwagens aan de Sint lacobsstraat. Met ruim 700 (za terdag) en 650 (zondag) bezoe kers beleefde het museum on gekende topdagen. Kinderwa genverzamelaar Huub Sleijpen: „Prachtig. Daar doe je het voor als hobbyist." In Biggekerke stak voorzitter Leon Leenderts met kop en schouders uit boven de andere 35 deelnemers tij dens de jaarlijkse klassementswed strijd. Hij stak alle dertig ringen, evenals zijn broer Roald. In de kamp was Leon de sterkste op tien millimeter. Roald won de eerste beker en Arno Francke was de sterkste in de pollepelkamp ook op tien millime ter. De hoofdprijzen voor de versie ring waren voor (opnieuw) Leon Leendertse en Anneke Wisse. De meest bijzondere prestatie leverde debutante Milou de Looff. Milou stak in haar allereerste wedstrijd 21 ringen. In Grijpskerke werd vrijdag de jaarlijkse middag- en avond wed strijd gereden. Daar stonden alleen leden van de familie Dingemanse op het podium. Vader Edward stak met zijn zonen Teun en Joost alle 21 ringen. Teun was de sterkste in de kamp, vóór broer Joost. Pa Edward werd derde. Teun won ook de pol lepel. De eerste prijs voor de versie ring werd gewonnen door Jessica Wisse. In Arnemuiden deden zaterdag 25 ringrijders mee aan de jaarlijkse wedstrijd tijdens de Visserijdag. Amy Crucq was veruit de sterkste en won de wedstrijd. Ze won ook de eerste beker en de pollepel. Zie voor verdere uitslagen ringrijden.nl VLISSINGEN De Lokale Partij Vlissingen (LPV) maakt zich zorgen over het functioneren van cameratoezicht in de ge meente Vlissingen. De raadsfractie 'heeft begre pen' dat er software vervangen is en camera's vervangen of verdwenen (onder meer de Bloemenlaan) zijn, terwijl het uitlezen van de camera's niet langer in Vlissingen, maar in Middelburg gebeurt. De fractie wil nu weten wie beslist op welke plaatsen ca meratoezicht van belang is. De LPV heeft de indruk dat de laatste jaren minder camera's worden ingezet, terwijl 'de po litie, met behulp van camera toezicht, efficiënter kan wer ken'. De meest complete gids voor de tourliefhebber! maandag 26 juni 2017 Vlissingen Vintage in de wolken René Hoonhorst Rinie en Annelies uit Drunen dansen op de muziek van het 'Texarkana trio'. Het jubilerende koor Scharretjoe liet horen dat ze klaar zijn voor de volgende tien jaar. FOTO'S RUBEN OREEL -Rik Lingier, Vlissingen Vintage In Grijpskerke, Biggekerke en Arnemuiden waren afgelopen weekeind wedstrijden ringrij- ders actief. Daarnaast toog een delegatie zaterdag naar de Ach terhoek om het ringrijden en Zeeland te promoten in Didam. Martijn Minderhoud Biggekerke ALLe teams en renners De etappes met kaart en doorkomsttijden Met o.a. Thijs Zonneveld, Dylan Groenewegen en Peter Sagan Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/tourgids bruncj Pfimera

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21