Domburg dichterlijk bezongen De grappig leuke fil|ai Verschrikkelijke Ikke 3 20 WALC »Actie levert dertig vrijwilligers op Ruim dertig mensen meldden zich zaterdag aan om te helpen bij het onderhoud en/of het exploiteren van het bad als de stichting er in slaagt het zwembad in Arnemui den open te houden. De Middelburgse gemeenteraad gaf Behoud Zwembad Arnemuiden in april een halfjaar de tijd om een reddingsplan voor het bad te ma ken. De afgelopen twee maanden inventariseerde de stichting al met een aannemer en een installatiebe drijf de onderhoudstoestand van het bad, onthulde stichtingswoord voerder Sander de Nooijer zaterdag. Voor zo'n dertig mille moet het zwembad tiptop in orde te maken zijn, meer dan de helft minder dan waar het gemeentebestuur vanuit gaat. Exploitatie van het zwembad is een uitdaging, maar daar zijn we niet bang voor Om het zwembad draaiend te houden is - naast de inzet van veel vrijwilligers - jaarlijks zo'n 60.000 euro nodig, berekende het stich tingsbestuur. Een groot bedrag, maar met steun van ondernemers, bedrijven, een stichting 'Vrienden van zwembad Arnemuiden' en goede-doelen- fondsen is het te realiseren, hopen De Nooijer en de zijnen. „Zestig mille is jaarlijks nodig voor een professionele badmeester en de onderhoudskosten van het zwem bad. Met sponsorbijdragen, een iets hogere entreeprijs en een uitgebrei der aanbod aan drankjes en hapjes denken we er te komen." Het optimisme van De Nooijer werd zaterdag vóór het middaguur al ondersteund door vele spontane reacties. Op de hoogte van financi ële aanbiedingen had hij aan het eind van de actiedag nog geen zicht, maar het aantal vrijwilligers stemde de Arnemuidse makelaar hoopvol en vrolijk. „We hebben 900 flyers uitgedeeld aan belang stellenden. Die leveren zeker meer vrijwilligers en financiële toezeg gingen op." Liefhebbers van gedichten en (klas sieke) brassbandmuziek worden er niet vaak van verdacht te houden van experimenten en veranderin gen. Maar de bezoekers van de Mid zomernacht in Domburg applau disseerden het hardst voor de ge dichten, die op de minst voor de hand liggende wijze werden voor gedragen. De luidste en langst aanhou dende ovaties waren voor een (opera)zanger en een rapper, die gedichten op eigen wijze decla meerden, beiden met hulp van Brassband Apollo. Rob van der Meule zong het gedicht Zwemles van Anna Schenk als een aria en rapper Fabian Houweling bracht De Klapbank van J.C. van Schagen als de nieuwste hit van Typhoon of Diggy Dex. Dat muziekstudentes van de Roosevelt Academy speciale arran gementen voor de gedichten schre ven, maakte het helemaal af. Geni aal hoe Catharina Clement de rui sende zee liet horen. Ze vroeg bla zers hun instrument aan de mond te zetten zonder kleppen open te zetten en liet zo de branding de kerk binnenstromen. De declamanten en de brassband brachten de boodschap. Maar de ster van de avond was - ook nu de midzomernacht van de tuin van het Badhotel was verplaatst naar de kerk - Domburg. Door veel dichters verketterd en bij het oud vuil gezet als vergane glorie. „De boulevard stinkt naar snacks en eb (stokoude, droge zee)", constateert André van der Veeke. En Marcel Kneepkens ziet in de badplaats 'een grote, blote douairière, kirrend met emmertje en schepnet'. Maar veel poëten betuigen tege lijkertijd hun hartstochtelijke liefde. Aan de badplaats zelf, maar vooral aan het licht dat over Dom burg strijkt; hetzelfde licht dat in de negentiende en twintigste eeuw zoveel schilders naar de badplaats lokte. Mededogen is er ook, sympa thie zelfs, hoe vaag ook. Van der Veeke omschrijft het in zijn Dom burg zo: „Later, veel later, gaat toch nog iemand met houtskool over de kustlijn." KVO LLo IN DE REGIO Schrijver Vantoortelboom in't Spui Modderglijden bij Terra Maris in Oostkapelle Ga naar pzc.nl/vi3 maandag 26 juni 2017 WA Arnemuiden pal voor zwembad De bevolking van Arnemuiden laat zaterdag tijdens de Visserij dag zien dat het zwembad hun aan het hart gaat. Binnen enkele uren hadden tientallen mensen zich bij de Stichting Behoud Zwembad Arnemuiden aange meld als vrijwilliger. René Hoonhorst Arnemuiden -Sander de Nooijer, stichtingslid Midzomernacht wordt, zij het onregelmatig, in Domburg al eeuwen gevierd. Dichters be zongen zaterdag de badplaats in de kerk van de Protestantse Ge meente. René Hoonhorst Domburg Theo Raats beperkt zich als stadsdichter van de Zeeuwse hoofdstad niet tot Middelburg. Hij liet za terdag horen dat ook Domburg hem inspireert, foto ruben oreel VLISSINGEN Schrijver Jan Van toortelboom is vrij dag 30 juni te gast in Boekhandel 't Spui. De schrijver zal over zijn nieuwe vierde roman 'De drager' geïnter viewd worden. Te vens zal hij voordra gen uit zijn boek en zal hij signeren. Vanaf 19.30 uur is publiek welkom aan de Oude Markt 5. OOSTKAPELLE In het kader van In ternational Mud Day houdt het IVN woensdag 28 juni in samenwerking met Terra Maris een modderdag in Oost kapelle. Tijdens de modder dag kunnen kinde ren deelnemen aan diverse activiteiten als het verste mod der glijden, modder- parfum maken of jezelf versieren met modder. De middag duurt van 13.30 tot 16.00 uur en kinderen kunnen samen met hun ouders of ver zorgers op elk mo ment van de mid dag gratis aanslui ten bij een van de activiteiten. ARNEMUIDEN Het miezerde zaterdag nogal eens tijdens de Visserijdag in Arnemuiden. Maar het deerde de bezoe kers niet. Die kwamen in groten getale af op de tientallen marktkra men in het dorpshart, moedigden de ringrijders aan, keken even rond op de historische scheepswerf en in het museum, waar ze vóór de officiële opening alvast een blik konden werpen op de nieuwe expositie over de voormalige zoutke ten en aten vaak een gratis visje. Ook de jongste bezoekers (zie foto) aten graag een gebak ken visje mee. Het dorp Arnemuiden kreeg er zaterdag door de Visserijdag weer een hoop fans bij. FOTO RUBEN OREEL GEZELLIGE VISSERIJDAG 'Ik vond het een hete Leuke film, vooral dat de Tninions gingen zingemHet grappigste was het kleine meisje met een geit die dacht dat het een eenhoorn was!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20