Zeeuwse glorie Treinreis Voetbalvaders Administratieve rompslomp rond vervoer naar school is 'onnodig' Wyatt (10) uit Philippine is meervoudig gehandicapt en afhankelijk van een rolstoel. Toch moet zijn moeder Matty de Jager elk jaar een 'boekwerk' aan formulieren invullen om vervoer te regelen. Vier reddingboten van de KNRM, de helikop ter van de Kustwacht en vijftien duikers heb ben zaterdag geoefend op de Oosterschelde De training was het startsein van een cam pagne om de zichtbaarheid van duikers boven water te verbeteren. FOTO MARIEKE MANDEMAKER 'Waarom kan uw zoon niet op de fiets naar school?'; 'Waarom kan uw zoon niet met het openbaar vervoer naar school?' Deze vragen moet Matty de Jager jaar in jaar uit beant woorden, onderbouwd met medi sche verklaringen. Ze is het zat. „De laatste keer heb ik ingevuld dat hij niet zelf naar school kan, omdat hij niet met de rolstoel door de Wes- terscheldetunnel mag. Wat een on- zinvragen zijn het." Wyatt zit vanaf zijn vierde op mytylschool De Sprienke in Goes: de enige school in Zeeland waar hij passend onderwijs kan krijgen. Wie hem kent, ziet direct de nood zaak van taxivervoer naar school. „Wyatt zit in een rolstoel. Hij kan niet staan, zitten en lopen. Dat ver andert niet", legt zijn moeder uit. Enzo is zaterdag door het hele land gegaan: per trein „Het is heel vervelend om de for mulieren in te moeten vullen. De tijd die ik kwijt ben aan die papie ren, steek ik liever in de zorg en aandacht voor mijn zoon. Boven dien is het niet leuk om het telkens weer te moeten uitleggen wat er met hem aan de hand is. Welke ou der wil nou dat zijn kind zo ver van huis op school zit? Ik zou hem lie ver in de buurt hebben, maar ik heb geen keuze. Waarom kan dit niet op een andere manier?" Dat vraagt ook de gemeente raadsfractie van Sociaal Terneuzen zich af. Raadslid Ingrid Wojtal stelde vorige week vragen over de gang van zaken. Ze vindt dat de ge meente ouders tegemoet moet ko men door ervoor te zorgen dat ze maar één keer een dergelijk formu lier hoeven in te vullen. Wyatt zit in een rolstoel. Hij kan niet staan, zitten en lopen. Dat verandert niet Sven Remijnsen verhaalt in zijn boek over het wel en wee van vaders die op zaterdagochtend langs de lijn hun kinderen toejuichen. Directeur Hans Willemstein van De Sprienke herkent het probleem. Volgens hem moeten ouders ook bij andere Zeeuwse gemeenten steeds opnieuw dergelijke formu lieren invullen. Dat is niet alleen onnodige administratieve romp slomp, vindt hij. „Ze worden daar door iedere keer geconfronteerd met wat het kind niet kan." Wethouder Cees Liefting van de gemeente Terneuzen geeft toe dat al die formulieren onnodig zijn. „Dit is niet goed geregeld. We gaan het oplossen. Het is voldoende als ouders deze vragen één keer beant woorden. Al die administratie is vervelend en het kost geld. Dat ste ken we liever in goede zorg." maandag 26 juni 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Ouders zijn papierwerk zat Cornelleke Blok Philippine »P19 - Martty de Jager, moeder »P23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17