7 3 Veilig douchen in 1 dag molenaar^ 13 Frans parlement vol groentjes van Macrons partij En Marche Coralie Dubost komt lachend aan rennen op hoge hakken, kijkt naar links en rechts, en twijfelt. „Ik moet mijn eerste officiële foto als Kamerlid laten maken! Waar moet ik heen? Ik ken de weg hier hele maal niet..." Dubost, Kamerlid van La République En Marche, staat bij de ingang van de Salie des Quatre Colonnes: een metershoge zaal, met marmer, goud en kroonluch ters. Het is de ingang van de Franse Tweede Kamer, de Assem blée Nationale. Overal - links, rechts, voor en achter - zijn gan gen, deuren, zalen en kamers. „Weet u waar ik moet zijn?" Een medewerker wijst haar vriendelijk de weg en Dubost rent naar haar fotoshoot. De volgende kersverse En-Mar- chekamerleden lopen voorbij. Ze sjouwen koffers mee, kijken be wonderend rond, en poseren trots als familieleden foto's van ze ma ken. Alsof ze op schoolreisje zijn. Als een camerateam opduikt, wordt er zenuwachtig gegiecheld. „Ik ben kandidaat van.... euh... oh nee, ik ben géén kandidaat meer, ik ben nu echt parlementslid van En Marche", stottert Xavier Pa- luszkiewicz tegen de journalisten. „Ik heb nog nooit aan politiek gedaan", zegt Coralie Dubost even later, als haar foto's genomen zijn. Ze werkte als juriste in het be drijfsleven en aan de universiteit. Nu stapt ze voor het eerst in haar leven de 300 jaar oude Assemblée Nationale binnen, het centrum van de Franse democratie. „Het voelt echt bijzonder." Afgelopen weekend zaten de nieuwe parle mentariërs van En Marche 'in de schoolbanken'. De partij hield een seminar om ze wegwijs te maken in het labyrint van de Franse poli tiek. „Het zijn best lange dagen, hoor! Het was van 9 tot 12 en van half 2 tot 6!", vertelt Sereine Mau- borgne, wijkverpleegster uit Co- golin, vlakbij Saint-Tropez, en sinds een week Kamerlid. „We spraken met ministers en politico logen. In werkgroepen praatten we over ons werk in de Kamer en over de partij." Coralie Dubost: „Er is uitgelegd hoe het parlement en commissies werken. Het ging over wetten en hoe die gemaakt wor den. En over het programma van En Marche natuurlijk, hoe we dat om willen zetten in beleid." Mauborgne, die ook haar eerste stappen in de politiek zet, voelt zich overdonderd. „Alles wordt geregeld! Vliegtickets, een tele foon, een tablet. Je arbeidscontract wordt in orde gemaakt, assisten ten geregeld, je krijgt zelfs speciale Assemblée-enveloppen!" De partij van Emmanuel Macron telt 308 Kamerleden en dat zijn voor een groot deel géén 'beroeps politici'. 285 92,5 procent) heb ben nog nooit in het parlement gezeten en 169 54,8 procent) nog nooit een gekozen politieke functie bekleed. Er moest dus een groepsgevoel worden gecreëerd. Als wordt gestemd over de wetten van president Macron, is het de bedoeling dat de hele fractie ach ter hem staat. „We kregen te horen dat het geen circus mag worden", aldus een Kamerlid. „Als je zo'n weekend wordt omringd door mi nisters en de premier, voel je je wel trots", vertelt ex-wijkverpleegster Sereine Mauborgne. Sommige collega's vroegen ministers of ze een selfie met ze mochten nemen. Mauborgne moet nog een wo ning regelen in Parijs. „Ik woon aan de Middellandse Zee. Mijn zoon gaat straks hier naar school. Moeten we ook nog regelen." ^onveilig Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Nu €750,- zomerkorting én een gratis CoolTouch thermostaatkraan t.w.v. €349,- bij aankoop van een comfortdouche uit de Art of Pure collectie.* 8,5 M Afspraak oF brochure? Bel 0341 - 23 23 00 oF kijk op www.molenaar.nl O maandag 26 juni 2017 Vorige week verpleegster, nu Kamerlid De afgelopen dagen druppelden ze één voor één binnen in de nieuwe Assemblée: de kers verse parlementsleden van pre sident Macron. Onwennig, gie chelend en trots. 'Ik heb nog nooit aan politiek gedaan'. Frank Renout Parijs A Leden van de Franse winnaarspartij En Marche bijeen voor een groepsfoto, fotoafp Door gladde vloer, hoge instap, gebrek aan voldoende houvast. KLANT VBEOORDELING/ CBW-erfeend "Kijk voor de actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie loopt t/m 8 juli. Jarenlange ervaring Meer dan 6.500 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen perweek Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden LANGERTHUIS WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13