m 'Een eventuele nieuwe man moet wel spiritueel zijn' l)iep vanbinnen wist ik hoe het zat;| de anderen /Jen zwart wi it, de paranormalen zien in kleur' Toen ik midden 20 was, kreeg ik een burn-out, naar mijn idee omdat ik al die jaren die inspanningen had gedaan. Via dezelfde huisarts kwam ik bij een maat schappelijk werkster terecht die bekend bleek te zijn met paranormale jongvol wassenen. Ze verwees me door naar een magnetiseur. Dat is iemand die door overdracht van kosmische energie het zelfherstellend vermogen van een cliënt stimuleert. Zo moet je het omschrijven, want de term 'genezer' mag niet. Ik voelde die energie, voor het eerst, maar vroeg hem mij af te sluiten. Ik had nog steeds maar één wens: normaal zijn. Hij heeft mij gehypnotiseerd en toen ben ik tien jaar lang vrij geweest van alle pa ranormale ervaringen. Ik was in staat een huisje-boompje-beestjeleven te leiden. Normaal. Braaf. Mijn man kende ik toen al; ik voelde me redelijk goed. Breder perspectief Op mijn 33ste dreigde opnieuw een burn-out; ik voelde me langzamerhand toch weer misplaatst in wat ik deed, hoe ik leefde, waar ik werkte. Toen kreeg ik een coach, een vrouw, die mij zag in mijn volledigheid. Ze zei: 'Jij ziet toch ook kleur?' Daar schrok ik van, want zo wist ik diep vanbinnen dat het zat: de anderen zien zwart-wit, de paranormalen zien in kleur. Ze zag wie ik werkelijk was en zei dat ik vanbinnen toch ook wel wist hoe het zat. Ze wees op mijn innerlijk weten, mijn gevoel - en zo, negen jaar geleden, begon mijn spirituele groei. Ik had mezelf slachtoffer gemaakt door mijn innerlijk te negeren en te onder drukken; in situaties voorzag ik vaak hoe dingen verder zouden gaan, maar dat ontkende ik keihard. Later had ik gesprekken met een man - noem het zielsliefde. Het voltrok zich van hart tot hart. Het was thuiskomen; erna kwamen in één keer mijn paranor male gaven terug. Ik kon niet meer voor dat deel van mezelf weglopen. Jarenlang had ik een administratief beroep gehad, maar nu ging ik een oplei ding volgen aan de Hogeschool Geestes wetenschappen Utrecht (HGU, heeft sinds kort een andere naam na faillisse ment en overname, red.). Mijn gave om energiestromen te voelen kreeg een sti mulans, ik was eindelijk op mijn plek. Er ontstond een nieuwe werkelijkheid. Iedere keer als ik een paranormale er varing had, probeerde ik mijn man uit te leggen wat er gebeurde. Ik merkte dat hij er niets mee kon. Bij mij werkten de ratio en het gevoel steeds beter samen, ik was in een groeiproces; zag de wereld in een breder perspectief; hij stond stil. Vermoeiend Het is niet alleen daardoor dat mijn part ner en ik uit elkaar groeiden, het was een bepalende ontwikkeling. Hij was erg lief en extreem zorgzaam - maar ik zag dat er angst in zat. Zou hij niet zo voor mij zor gen, dan zou hij me kwijtraken. De relatie was gebaseerd op die voorwaardelijkheid. Op afhankelijkheid, zoals veel moderne relaties. Ik wilde me verder ontwikkelen en de zorgzaamheid die ik ooit prettig had gevonden, hinderde me daarin. Hij probeerde wel mee te gaan, maar de rationaliteit die hij in zijn jeugd had aangeleerd, was te sterk. Hij had heus wel gevoel, maar als ik vanuit mijn diep ste zelf tegen hem sprak, vond hij me vaak vermoeiend. Hij kapte het af. Toen ik het drie jaar geleden uitmaakte, was hij geschokt; dat had hij niet zien aankomen. De laatste jaren had ik eigenlijk gehoopt dat er iemand anders op z'n pad zou komen, want ik slaagde er maar niet in me vanuit mijn gevoel met hem te verbinden. We waren acht tien jaar bij elkaar en hadden kinderen van 13 en 9. We bleven goed bevriend en doen nog altijd aan co-ouderschap. Transformatie Overledenen zie ik niet meer, heel soms nog, en ik voel wel hun energie: ze zijn er. Ik heb nieuwe gaven tot ont wikkeling laten komen. Als kind wist ik niet wat er op me afkwam; nu heb ik meer grip, ik kan het inzetten. Ik ben energetisch therapeut, wat vroeger magnetiseur heette. Bij cliënten kan ik tijdens gesprekken helder voelen waar hun energie zit, hun talent, hun uitda ging. Ik lees welke herinneringen er opgeslagen zitten in hun energetisch systeem en die kan ik koppelen aan een patroon in hun huidige leven. Net als ikzelf toen ik aan mijn trans formatie begon, komen ze in een flow omdat ze zich vanuit hun passie gaan uiten; ze ondervinden dat er meer is dan rationaliteit. Ik ben alleenstaande moeder. Een eventuele nieuwe man moet wel spiri tueel zijn, dat is een voorwaarde. Van daar waarschijnlijk dat die partner er niet is: de ontmoetingskans is klein, er zijn domweg heel weinig mannen die een spirituele transformatie doorma ken. Maar dat gaat veranderen, denk ik. Ik voel me nu vrij en gelukkig. Of ik weieens wat mis? Bijna niet." 41 magazine 31 Voor meer informatie: praktijkmiroir.nl OOKEENVERHAAL? Mail naar magazine@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 88