Mijn verhaal Toen Cindy Serucies (42) na achttien jaar vertrok bij haaiman, was hij geschokt. Zijn eerder zo gewaardeerde zorgzaamheid zat Cindy in de weg bij haar persoonlijke ontwikkeling. Ik had visioenen, zag overleden mensen naast mijn bed, had herinneringen van voor mijn geboorte en uit vorige levens en ook van toen ik nauwelijks een jaar oud was, wat in mijn ouders' ogen on mogelijk was. Ik had ook uittredingen, lucide dromen. Mijn vader zei: 'Cindy, die ervaringen komen doordat jouw hersenen je groei en ontwikkeling niet aankunnen.' Hij gaf rationele verklaringen en hoewel hij me tegenwoordig ondersteunt door mijn boekhouding te doen, wil hij nog steeds niet erkennen dat er meer mogelijk is dan verstandelijke uitleg. Toen ik een jaar of to was, belandde ik bij de huisarts. Het voelde als verraad van mijn ouders; ik had ze immers in ver trouwen genomen. Daar zat ik met mijn mond vol tanden. Er kwam niets uit en daarna concludeerde ik dat ik waarschijn lijk niet goed bij mijn hoofd was. Om mezelf te beschermen tegen de conse quenties besloot ik voortaan mijn erva ringen met niemand meer te delen. Magnetiseur Kort daarna kreeg ik verschrikkelijke last van m'n keel; ik heb vijfjaar lang continu angina's gehad en zat onder de antibiotica. Jarenlang negeerde ik de paranormale verschijnselen. Ze sluimer den, maar verdwenen nooit helemaal uit mijn bewustzijn. Mijn enige wens: normaal zijn. Als iedereen zijn. Ik paste me aan de werke lijkheid van andere mensen aan. In het algemeen was ik niet ongelukkig, behalve 's nachts als ik de boel bij elkaar gilde omdat er weer een overleden persoon naast mijn bed stond. MIJN ENIGE WENS: NORMAAL ZIJN' 'Al vroeg merkte ik dat ik anders was. Mijn ouders waren nuchtere, ratio nele mensen, vooral mijn vader, en ik ben als paranormaal kind geboren. Ik was ook echt behoorlijk paranor maal, zeg maar. Wat mij overkwam deelde ik aanvankelijk met mijn ou ders. Ze maakten zich zorgen. Wat was er aan de hand met hun kind? Tekst EGBERT JAN RIETHOF 301 zaterdag 24 juni 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87