REIS VAN DE WEEK li Minicruise Noorse Fjorden Tusk: May's voorstellen ondermaats 7 €20 KORTING Albert B. had last van stemmen in zijn hoofd, zegt een bekende over de Schiedammer die wordt verdacht van moord op twee prostituees. VANJ^MT- VOOR €299 CRUISE - 5 dagen AANBIEDING! GELDIG T/M 28-06-2017 ren en ook het Openbaar Ministe rie doet er tot de zitting het zwij gen toe. Feit is dat hij voorlopig niet wordt verdacht van alle vijf moorden waar de politie hem aan linkt, maar aan twee ervan: die op Stijger en Hofland. Zijn buren dachten nooit dat hij ernstige feiten op zijn geweten had. Laat staan twee moorden, of misschien zelfs nog meer. Een rus tige man was het, zegt een van zijn buren. Iemand die altijd netjes ge dag zei. „Maar nu we weten wat hij misschien heeft gedaan, zijn we angstig." Natuurlijk kenden ze hem. Jaren lang woonden ze naast hem, in een anoniem buurtje in Schiedam. „Hij zat hele dagen op z'n balkon, zwaaide altijd vriendelijk", vertelt een buurvrouw. Hij blowde veel, vertelt een ander. „Dan zei hij: 'Is om rustig van te blijven.' Maar nu blijkt dat we misschien wel gevaar hebben gelopen. Ik huiver bij die gedachte." Komende donderdag verschijnt hij voor het eerst voor de rechter: de 58-jarige Albert B. uit Schie dam. De politie ziet in hem het monster achter de reeks onopge loste prostitutiemoorden uit begin jaren 90. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem vooralsnog van twee van die moorden: op Beren- dina Stijger (45) en Francis Hof land (22). Beide vrouwen werden gevonden met een doorgesneden keel en diverse andere steekwon den. Ze werden afgeslacht. Jarenlang lagen de prostitutie moorden, vijf in totaal, bij de poli tie op de plank. Niet op te lossen. Totdat het coldcaseteam van de Rotterdamse politie in 2011 een landelijk onderzoek begon naar een veel grotere reeks onopgeloste prostitutiemoorden. Begin dit jaar kwam de door braak: dna-materiaal dat destijds op in elk geval twee van de vrou wen was aangetroffen, bleek te linken aan het dna van een man die om andere redenen met justi tie in aanraking was gekomen. Stamboomonderzoek leidde de politie naar een familielid van die persoon: Albert B. Geruime tijd volgde de politie hem in het geheim, terwijl hij anoniem zijn leven leidde in de Schiedamse wijk Nieuwland. In middels zit hij vast. „Hij is psychi atrisch patiënt", vertelt een be kende van B., die anoniem wil blij ven. „Hij is psychotisch. Er moet in het verleden iets ingrijpends met hem zijn gebeurd waardoor hij zo is geworden. Albert hoort Nu we weten wat hij misschien heeft gedaan, zijn we angstig nu stemmen in zijn hoofd. Mij heeft hij gezegd dat hij van zijn psychiater niet naar die stemmen mag luisteren. Daar heeft hij ook medicatie voor. Emoties kon je nooit bij hem ontdekken. Hij keek altijd met een kille blik de wereld in. Vaak liep hij in zichzelf pratend door de straat om vuil op te rapen. Dat gooide hij dan in de prullen bak en daarna verdween hij weer naar binnen." Rustige man Deze week zal in de Rotterdamse rechtbank meer duidelijk moeten worden over de bewijzen tegen B. Naar verluidt heeft hij wel aange geven dat hij in de jaren 90 contact heeft gehad met de prostituees, maar ontkent hij de moorden te hebben gepleegd. Zijn advocaat wil nog niet reage- Europees president Donald Tusk vreest dat de situatie van Euro peanen in Groot-Brittannië ver slechtert. Het volgens haarzelf 'eerlijke en ernstige aanbod' dat premier May donderdagavond summier uiteenzette tijdens een tafelrede met haar Europese col lega's in Brussel viel slecht en is 'minder dan verwacht', aldus Tusk. „De burgerrechten zijn onze absolute topprioriteit, wij willen zekerheid dat Europese burgers ook na de brexit al hun rechten houden." Veel Europese leiders waren teleurgesteld. Ze vinden dat May een warverhaal vertelde en in lekken naar de pers duidelijker was dan aan tafel. De Belgische premier Charles Michel vond haar verhaal 'bijzonder vaag' en wil 'geen kat in de zak', volgens premier Rutte 'kun je er wel dui zend vragen over stellen'. May wekt onder meer grote onrust door het Europese Hof van Justitie niet langer als rechtsinstantie te erkennen. Bij voorbeeld Nederlandse expats die problemen krijgen, moeten die straks dus uitvechten via een Britse rechter. www.effeweg.nl of bel 0529 - A6 96 67 zaterdag 24 juni 2017 Kortingscode EWREIS25 Tijdens deze vijfdaagse reis bezoekt u Duitsland, Denemarken en Noorwegen. U maakt een unieke Fjordline minicruise van Noord- Denemarken naar Stavanger in Noorwegen. Hier heeft u de gelegen heid om het natuurwonder 'de Preikestolen' te bezoeken. Het stadje Stavanger is een typisch Scandinavisch plaatsje met zijn gekleurde huizen en ligging aan het fjord. INCLUSIEF 2 hotelovernachtingen 2 overnachtingen in binnenhut op ferry 4 maal ontbijt 2 maal diner in het hotel Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar PROGRAMMA Dag 1 Heenreis Dag 2 Bezoek Jelling Dag 3 Vrije tijd Stavanger of wandeling Preikestolen Dag 4 BezoekAarhus Dag 5 Bezoek Hamburg en terugreis Fjordline U verblijft 2 nachten in een 3* hotel in Duitsland en 2 nachten aan boord van de MS Stavangerfjord of MS Bergensfjord van Fjordline. De comfortabele hutten zijn voorzien van tv, badkamer, douche en toilet. VERTREKDATA EN PRIJZEN 21 augustusVOLGEBOEKT 4 september van €309,- 11 september van S329T- €309,- 25 september van ê3T9j- €299,- VERTREKGARANTIE Londen moet met betere voorstellen komen voor de burgerrechten van de 3,2 mil joen Europeanen in Groot- Brittannië, vindt Europa. Frans Boogaard Brussel A Albert B. zwaaide altijd vriendelijk naar de buren in zijn flat in Schiedam, fotosanne donders De kille blik van het Schiedamse 'monster' Sander Sonnemans Rotterdam Buurvrouw van Albert B. Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op L' nieuwe boekingen gemaakt van 21-06-2017 t/m 28-06-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7