Midden in de stad Geld geluk 'ALS HET OM FINANCIËN GAAT, ZIJN WE EEN DRAMA' Alex en Iris wonen in een huurwoning in het centrum van Amsterdam. wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 -€5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Rondom ons huis stikt het van de toeristenrestaurant jes. Daar eten we nooit." Iris: „Meestal koken we zelf." Alex: „We hebben met spaar punten van de supermarkt een stoompan aangeschaft. Handig voor stamppot." Iris: „We wonen nu twee jaar samen." Alex: „Sindsdien doen we de financiën gemeenschappelijk." Iris: „Op de gezamenlijke reke ning storten we maandelijks ieder 8oo euro." Alex: „We hebben op papier van alles opgeteld en afgetrokken en toen kwamen we op dat bedrag uit. Netflix betalen we ervan." Iris: „En internet. En de huur. Die is 8oo. Voor gas en licht zijn we 90 euro kwijt." Alex: „Even via de app kijken: Nee hoor, 8o. We zijn best zuinig met energie. De kamer beneden verwarmen we bijna nooit." Iris: „Als ik daar ben, trek ik ge woon wat extra's aan. Douchen doe ik wel lekker lang." Alex: „Om de lamp in het trap penhuis uit te doen, moeten we helemaal terug naar beneden." Iris: „Dan roepen we naar elkaar: 'O jee. De too watt staat nog aan.' We slapen op de vliering." Alex: „Dan moet een van ons naar beneden. Gelukkig zijn er nu drie lampjes kapot. Is-ie maar 40 watt. Dat scheelt." Iris: „Met boodschappen kijk ik altijd wat in de bonus is. Alex niet. Soms koopt hij zomaar voor 20 euro noten!" Alex: „Daar doen we dan de hele week mee hoor. Iris koopt twee zakken chips omdat de tweede gratis is." Iris: „Onzin, ik koop nooit chips." Alex: „Ik noem maar wat." Iris: „Je hebt gelijk dat ik dingen koop omdat ze in de aanbieding zijn." Alex: „Jij denkt dat het handig is om enorme pakken wc-rollen te kopen, maar we hebben niet veel ruimte, dus die dingen staan dan in de weg. Als je een vierkante meter aan wc- rollen kwijt moet, gaat het woongenot naar beneden." Alex: „Niet dat we er lang mee doen. Iris is grootverbruiker. Ik tel mijn velletjes. Drie per veeg en dan driedubbel. Bij Iris hoor ik de houder vaak rinkelen. Tien velletjes per veeg of zo." Iris: „Dat effent zich mooi met jou." Alex: „Lief van mij, hè!" Iris: „Dank je. We hebben ook een cashpot. Die noemen we *de koek', omdat het in een ontbijt koektrommel zit. Als de koek op is, is het geld op. We doen alle bei boodschappen." Alex: „Ik betaal cash." Iris: „Ik met pin. We houden meestal wat over van ons huis houdbudget. We sparen niet voor later." Alex: „Ik heb pensioen opge bouwd, want ik heb vanaf mijn vijftiende voor een baas ge werkt. De laatste drie jaar doe ik niets aan pensioenopbouw. Ik hou me niet bezig met financiële re gelingen. Iris ook niet." Iris: „Wel ietsje meer dan jij." Alex: „We zijn een drama." Iris: „Gelukkig hebben we finan cieel adviseurs in de familie. En we hebben een boekhouder." Alex: „Ik heb voor de zaak een app van 120 euro per jaar om binnen 30 seconden facturen te schrijven. Bewust sparen doen we niet. Jij hebt het weieens over een auto." Iris: „Ach, nodig is het niet. We kunnen er altijd eentje lenen. Wat we overhouden mag op aan vakanties." Alex: „Ik ben niet zo van het rei zen, onzin om het hele jaar zuinig te doen en dan in een maand de boel te verbrassen." Iris: „De hele wereld wil op vakantie naar de plek waar wij wonen." Alex: „Amsterdam is perfect." 41 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto MARCO OKHUIZEN Iris Nijenhuis (30) Sieradenontwerper Alex Uittenbosch (34) Mobiele fietsen maker Gezamenlijk netto-inkomen: Iris: koffiemolen - knop viel eraf en er kwam ijzervijlsel in de koffie Alex: twee pasjes- houders - pasjes vallen eruit Iris: lasersnijder - kosten gedeeld met iemand anders Alex: bakfiets - tweedehands voor 250, is nu van Iris Alex: Iris: „Tja." H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl 181 zaterdag 24 juni 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75