Lichte zedenroman in de Vinex-wijk Verwisseling Lees mee met cle boekenredactie OP HET NACHTKASTJE recensies In haar debuut Huisje Boompje Beest (Atlas Contact €20) zoomt Roos Schlik- kers in op het schijnbaar rimpelloze bestaan in de Vinex-wijk, waar het laagje beschaving dunner is dan gedacht. De huizen zijn nieuw, de tuinen ruim, de straten rustig en de scholen goed. Het is er prettig wonen, op het eerste gezicht. Want onderhuids broeit er iets. Waarom voelt huisvader Joris de nood zaak om zijn behoefte te doen achter de heg? Hoe lang houdt zijn vrouw Lydia haar eetbuien nog verborgen? En dan is er de nieuwe buurman Rob, een jonge, knappe foto graaf. Besteedt hij niet op vallend veel aandacht aan zijn 14-jarige buurmeisje Sterre? Door korte hoofdstukjes met wisselend perspec tief, houdt Schlikker vaart in haar verhaal en bouwt ze de spanning vakkundig op naar een zinderende finale. Maar er ontbreekt ook iets in deze luchtige zedenroman. Diepgang bijvoorbeeld. Knap hoe de schrijfster in een paar zin nen een herkenbaar type tje neerzet, maar meer dan types worden haar personages niet. Boven dien telt deze roman te veel lelijke zinnen. Schlik ker heeft zoveel woorden nodig, dat haar verhaal juist zijn scherpe tanden verliest. Als journaliste en columniste heeft Schlikker zich bewezen, als romanschrijfster over tuigt ze nog niet helemaal. —Sandra Strik Winston Churchill, de snobisti sche held in Winston: Kat met een missie (9+; De Fontein, €15), leidt een gezapig leven op de bank van professor Hagedoorn, tot zijn leventje ruw wordt verstoord. Door een kind nog wel, bah! Maar de 12-jarige Kira blijkt reuze mee te vallen. Als ze Winston een keer mee naar buiten neemt, wisse len ze door een bliksem inslag van lichaam. Winston moet ineens naar school, terwijl kat- ten-Kira op onderzoek gaat om haar Russische moeder uit handen van de politie te houden. Span nend en grappig, maar soms ook een beetje tuttig opgeschreven door Frauke Scheunemann. lezen Ruud Roodhorst: Legend of a Suicide van David Vann - Mijn tweede Vann en deze maakt wél indruk. Ellen den Hollander: The Essex Serpent van Sarah Perry - Britse bestseller die me nog wel even bezighoudt. Huisje boompje beest Roman Winston: Kat met een missie Jeugd Annet de Groot mnmvh nuTÏ 161 zaterdag 24 juni 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73