!v l /vHïl l 9 Twee jaar cel geëist voor verkrachting zwakzinnige Lezersjury fzeelakp KAtAPée£?go\/iMCi€ ...SN W££7J6 WATNÓU Zó LtüK IS aan kam ?e£6N SCHAT?... PAT HCL6 De Tilburgse van begin 20, maar met het verstandelijke vermogen van een kind van 6, ging vorig jaar januari op date met de toen 24-ja- rige Terneuzenaar. De vrouw da- tete veel in die tijd. De Tilburgse kende de Ter neuzenaar via een datingsite en ontmoette hem op het treinsta tion bij de Tilburgse universiteit. Ze liepen naar het Wandelbos en daar zouden de seksuele han delingen hebben plaatsgevon den. Aanvankelijk ontkende de man dat er seks was geweest, maar toen zijn sperma bij de vrouw werd aangetroffen, ver klaarde hij dat de seks vrijwillig was. De vrouw meldde later aan haar moeder dat de Terneuzenaar haar mobiel had gestolen en haar bruut had verkracht. De man ontkent alles, maar gaf wel toe eerder na een one night stand een laptop van een vrouw te hebben gestolen. CORDEJONGE pp/MiT/e\/6' Een 24-jarige man uit Roo sendaal stond gisteren voor de Middelburgse rechtbank vanwege een inbraak in Goes en een straatroof in Rilland. Het eerste feit gaf de verdachte - een sushi-kok - volmondig toe. Ja, hij was een huis binnengeslopen, in die septembernacht vorig jaar in Goes. Hij had sleutels meegeno men, een mobiele telefoon, een tas, een tablet, een jas, een rugzak, een ID-kaart én een paar schoe nen. Ook had hij foto's gemaakt van allerlei zaken, zoals een num merplaat en de ID-kaart. Op de vraag naar het waaróm had de man slechts één antwoord: drank. Drank speelde ook een rol bij het volgende delict: een straatroof bij het treinstation in Rilland, op 6 januari dit jaar. Hij beroofde daar volgens de aanklager omstreeks middernacht een 15-jarige jongen van zijn telefoon, sleutels en - weer - een paar Nike-schoenen. Na de overval vluchtte de jongen op zijn sokken naar huis, om na een kwartier terug te komen met zijn vader. Na een confrontatie vluchtte de verdachte, maar met behulp van speurhonden vond de politie hem later die nacht schui lend op een plat dak. Volgens de verdachte had hij niets met de straatroof van doen en was hij die avond juist zelf belaagd, door ie mand die hem zijn wiet wilde af pakken. Persoonsverwisseling, hield zijn advocaat vol. De inwoner van Roosendaal - inmiddels sinds januari gedeti neerd - heeft een zes pagina's tel lend strafblad met vergelijkbare delicten. Zijn jeugd was 'ingewik keld': op zijn 10de kwam Jeugd zorg in beeld, sinds zijn 12de woont hij in inrichtingen. Nu is er een vaste relatie en verdient hij goed als sushi-kok. Een psychologisch onderzoek bracht geen stoornis aan het licht. Wel oordeelde de psycholoog: 'De persoonlijkheid mag dan de afge lopen jaren opnieuw zijn gestuct, maar onder deze stuclaag bevindt zich de ruwheid van het verleden.' Juist veel begeleiding nodig Misschien iets fout in hersenen zaterdag 24 juni 2017 PC Het openbaar ministerie eist twee jaar cel tegen een Ter- neuzenaar wegens verkrach ting van een zwakzinnige en autistische vrouw in Tilburg. Pieter van Klinken Breda De rechter doet 7 juli uitspraak. De PZC-lezersjury kijkt in de rechtszaal mee: hoe zouden zij zelf oordelen, op de stoel van de officier van justitie of van de rechter? Ondine van der Vleuten Sushi-kok gaat weer de fout in Eis: 15 maanden waarvan 5 voor waardelijk, een proeftijd van 2 jaar met reclasseringstoezicht. Uitspraak op 7 juli. Schuldig, is het oordeel van Rachel Daniëlse. Dat wil zeggen: aan het ten laste gelegde. Maar over het oordeel van de psycholoog (deze man heeft geen stoornis) is ze minder zeker. „Op zijn 12de uit huis geplaatst, tot zijn 18de in inrichtingen, omge ven door anderen die zelf ook een getraumatiseerd verleden hebben - dan is de kans groot dat je je niet normaal ontwikkelt. Ik geloof best dat hij geen psychi atrische aandoening volgens het boekje heeft, maar de basis is wankel." Het brengt haar ertoe niet hele maal mee te gaan met de eis van de Officier van Justi tie. „Een veel groter deel van de straf voorwaardelijk, met begeleiding van de reclassering. Bovendien een psychologisch onderzoek dat dieper graaft en bloot legt wat hem triggert om dit soort dingen te doen en hoe je hem kan helpen om sterker in zijn schoenen te staan." foto's lexdemeester Natuurlijk is de verdachte schuldig, zegt Cees van Kampen meteen. Veel boeiender dan de schuldvraag vindt Van Kampen de motivatie van de verdachte. „Stel, iemand zit slecht bij kas en mijn tas staat open, met een dikke portemonnee er in. Dan is het nog voor te stellen waarom die persoon een greep in mijn tas doet. Maar de dingen die deze man steelt? Schoenen, een telefoon, sleutels...? Zo zijn er in dat psychische stukje meer rare dingen. Als je iets ontkent terwijl er bewijzen te over zijn dat het echt gebeurd is, leef je in een andere realiteit. Ik vraag me af of er niet iets fout zit in zijn hersenen. Laat ze dat maar eens uitzoeken." De eis van de officier heeft zijn instemming. „Hij viel een 15-jarige aan. Dat is zon der meer een verzwarende factor. Ik werk bij Slachtof ferhulp en weet uit ervaring hoe dat er bij zo'n jong ie mand in hakt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45